Powerlife 3lu set

Arnold Schwarzenegger'in Yaptığı Motivasyon Konuşması

Reklam Alanı
Spor salonunda gergin hisseden bir gencin havalı hikâyesi var. Redditor Gnash Browns’ıhikâyeyi size aktarması için bırakıyoruz…

Nereden başlayacağımı bilmiyorum ama, işte başlıyorum. Hiçbir zaman güçlü/büyük ya da bu kelimelere yakın bile olamadım. 19 yaşındayım, 6’5 boyunda ve 130Ibs/59kg ağırlığında. Spor salonuna genelde arkadaşım ile gidiyorum, ama o uygun olmadığında gitmiyorum, zira yalnız başıma gitmek konusunda kendime güvenemiyorum.

Birkaç gün önce hiçbir şey işe yaramadığı için Stronglifts 5×5 &GOMAD’a başladım. Bu aynı zamanda eğer tek başıma spor salonuna gitmeye başlamazsam hiçbir şeyin işe yaramayacağının farkına varmamla aynı zamana denk geliyor. O yüzden, bugün spor salonuna, gergin hissetsem de, kendi başıma gittim. Soyunma odasına gittim ve squat, ağırlık kaldırma ve overheadpress için en doğru formları gözden geçirdim. İlk egzersizim squat idi. 55 ile ısındım, 65lik 5x5 ile devam ettim. Son tekrarın dördüncü setine kadar her şey çok iyiydi. Dengemi kaybettim ve sırt üstü devrilmemek için sağ dizimin üstüne düştüm. Birkaç insan güldü. Bu, düşmemden daha fazla acıttı. Ama yine de kalktım ve son seti 60 ile tamamladım. Bir sonraki egzersiz ağırlıktı. Ağırlık kaldırırkendoğru formu bir türlü tutturamıyordum o yüzden aynaya bakarak çalıştım. İlk setime 55 ile başladım ancak formumu oturtamadım, sağ dizim sorun çıkarıp durdu ve tekrar düşmeme sebep oldu. Aynı insanlar güldü ve bu bana doğru bakanların sayısının artmasına sebep oldu. Oldukça utanmış hissettim, bar ve ağırlıkları yerine koydum, başım önümde orayı terk ettim.

Zavallı genç tam bir spor salonu kâbusu yaşıyordu ve zaten kendine güveni yeterince azdı. Ancak bu her şeyin sonu değildi, zira ona ihtiyacı olan kendine güven takviyesi Arnold Schwarzenegger’den geldi. Dedi ki:

Birisi bana bunu anlattı. Umarım gecikmemişimdir, şu an yolculuk ediyorum, ama lafa karışmak istedim. Hep derim ki, başarısız olmaktan korkma, çünkü ne kadar derine düşebilirsin ki? Sen gördün – yere kadar. İşte, tam orada. Artık biliyorsun ki orada seni korkutacak bir şey yok. Korkmadığın için kendinle gurur duymalısın – başarısız olduğun için utanmamalısın. Kapıdan girmemek için bahaneler uydurabilirdin, ama yapmadın. Biliyordun ki zor olacak, rahatsız olacak ve belki utanç verici olacak – ama yine de yaptın. Bu, cesarettir.

Seninle gurur duyuyorum.

Desteklediğim en son adam, ağırlık kaldırmada dünya rekorunu kırdı. Onunla tahmin ettiğinden çok daha fazla ortak yönün var. Öncelikle, o da sadece barı kaldırarak başladı (eğer ona bakarsan, o aralar sadece üç aylık olduğunu görebilirdin). İkinci olarak, cesaretinizi düşün. O, tüm o izleyiciler ve kameralar onu izlerken, o bara yürüdü ve biliyordu ki daha önce ne o –ne de dünyadaki HİÇKİMSE- o kadar ağır kaldırmamıştı ve muhtemelen tamamen başarısız olacaktı. Belki öyle düşünmüyor olabilirsin, ancak aynı cesareti gösterdin, biraz daha küçük bir seviyede olsa da.

Son olarak, ben de seni destekliyorum. İlk adımı attın ve düştün, ama en azından doğru tarafa doğru düştün, o yüzden şimdi ayağa kalk ve bir sonraki adımı at. İleri gitmeye devam et.

Arnold Schwarzenegger belki de dünyadaki en iyi adam olabilir. 

28
90
admin
admin - 7 yıl önce
15502 0 28
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları