Powerlife 3lu set

Bir Ton Kalori Yakmak İçin En İyi Kardiyo Şekli

Bugünün ortalama bir insanının yaşam stili dramatik bir biçimde eskilerden farklı. Bir otomobile sahip olmanın kolaylığı istenilen yere yürüyerek gitmeye harcanan zamanı azatlmakta. Dışarıda yapılan faaliyetlerin yerini televizyonlar ve bilgisayarlar aldı. Günlük beslenmenin büyük bir bölümünü fastfoodlar aldı. Birçoklarına oturarak geçen bir yaşama biçimini getirmesi de büyük bir sürpriz değil ki bu da obeziteye neden oluyor. Obezite fenomeninin farkında olmak birçok insanı yaşam biçimleri hakkında düşünmeye itiyor ve daha sağlıklı bir beden için sağlıklı yiyecekler ve gerekli egzersizle yaşmalarını dengelemek için harekete geçmelerini sağlıyor.

Birçok egzersiz çeşidi ile birlikte, düşünmeniz gereken bunlardan hangisinin en iyi seçenek olmasının yanı sıra size en iyi egzersizi sunan ve aynı zamanda da en etkili biçimde kalori yakanı düşünmektir.

İster inanın ister inanmayın, egzersiz için yürüyüş bandı seçmek saat başına neredeyse 700 kaloriye kadar yakmayı sağlayabilir. Bisiklet ve rowing makineleri gibi size yoğun egzersiz hissi veren ve belirgin biçimde eşit kalori yakan diğer egzersizle için genellikle aynı durum geçerli değildir.

Amerikan Medikal Derneği dergisinin yaptığı çalışmalar bu iddiayı desteklemektedir. Yürüyüş bandı ve bisiklet ile yapılan egzersizleri karşılaştırdılar- belirgin fark neredeyse saat başına 200 kalori. S

Yürüyüş bandı egzersizi etrafımızdaki tüm egzersizlerin süper formu olan bir keşif- Yürüyüş. Bahsetmeye bile gerek yok ama yürüyüş bandı ev egzersizleri arasında en popüler olanlardan biri. Osteoporoz ve hipertansiyon gibi sağlık problemleri olan insanlar bu tip egzersizi tercih ediyor çünkü kasları güçlendirmek ve dayanıklılık oluşturmak için alt vücudu geliştirmeyi hedefliyor.

Rutin yürüyüşlerin çoğuna ulşabilmek için en iyi yol olarak yürüyüş bandı değerlendirilebilir. İçeride yapılan bir aktivite olduğu için de havanın kötü olup olmayacağı hakkında endişelenmeye gerek yoktur. Makinenin pedli yüzeyleri kaldırım taşları ile kıyaslandığında herhangi bir eklem zorlamasına neden olmayacaktır çünkü hem bacaklarda hem de ayaklarda daha fazla baskıyı absorbe eder. Tüm egzersiz adımları ön taraftaki kontrol panosundan kolayca geliştirilebilir.

Egzersiz boyunca denge için kolları tutma eğilimi olduğundan yürüyüş bandında çalışmak bazı insanlar için bir problem olabilir. Bu durum belli bir seviyede yürüyüş bandının etkisini azaltabilir böylelikle de daha az kalori yakılır. Güvenlik için, ön barı tutmak ve sabit veya yavaşkan yürüyüş bandına çıkmak akıllıca olacaktır böylece kazalar önlenebilir. Adımı attıktan sonra yürüyüş bandının tam etkisini sağlamak için ellerinizi bırakmayı deneyin. Yürüyüş bandı kullanırken yavaş hızda başlamanız tavsiye edilir. Adımlar önemlidir çünkü bu egzersizi sürdürmek için kişinin ulaşabileceği hız veya süratini belirleyecek kriterdir. Ayrıca karşıya bakmayı ve iyi formda duruşu korumayı untmayın.

Bazıları diğerlerinin aksine eğimli çalışmayı tercih eder. Eğer eğimli olduğunda rahat hissetmiyorsanız yavaş yürümeye alternatif olarak hızlı yürüyüş aralığında kullanmanız tavsiye edilir.

 

6
30
admin
admin - 2 yıl önce
5604 0 6
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları