Powerlife 3lu set

Daha Büyük Vücut İçin 60 Öneri

Reklam Alanı
11. Antagonistic süper setleri yapın

Bu yöntem, Arnold’un çok sık kullandığı eski bir tekniktir. Süper set yaparak göğüs ile sırtınızı, tricep ve biceplerinizi, quadricep ile hamstringlerinizi çalıştırabilirsiniz. Örneğin, bir set benchpress ve daha sonra dinlenmeden bir set pullup yapın. Buna aynısını tüm setlerinizi bitirene kadar yapın. Yalnızca zamanda kazanmazsınız aynı zamanda da kaslarınızı çok iyi çalıştırmış olursunuz.

12. Ayda bir kez tamamen negatif tekrarlı egzersiz yapın

Güvenli ve bir o kadar da etkili olan negatif tekrarlı egzersizi uygulayarak bu yoğun tekniğin yararlarından faydalanabilirsiniz. Partneriniz size normalde kaldıramayacağınız ağırlıkları tekrar ederek kaldırmanızda yardımcı olur, daha sonra negatif harekete karşı koymak içinağırlığı yavaşça düşürür. Yanınızda bir yardımcınız olduğundan emin olun, ama eğer kimse yoksa, tek kol preachercurl, tek bacak leggedlegpress ve machineshoulderpress gibi tek yönlü hareketleri uygulayabilirsiniz.

13. Büyük ağırlıklar için dinlen/durakla

Bu teknik, benchpress(tüm açılardan), legpress, shoulderpress ve armcurls gibi “büyük ağırlıklar” için mükemmeldir. Normal tekrar aralığınız için kaldırabileceğinizden biraz daha fazla ağırlığı kaldırma çubuğuna yükleyin. 2 ila 4 tekrardan oluşan bir seti yapın, ardından da 5 ila 15 saniye boyunca ağırlığı kaldırın. 2 ila 4 kez daha tekrar yapın ve tekrar kaldırın. Bir kez daha yaptınız mı tamamsınız demektir. Bunun gibi bir ya da iki seri, özel hareket için ihtiyacınız olan tek şeydir. Smith makinesi bu gibi zamanlarda sizin en iyi arkadaşınız olabilir.

14. Forced tekrar uygulayın

Son setinizin son birkaç tekrarında forced tekrar yapmak iyidir, ama her bir setinizde sayısızca tekrar yapma girişiminde bulunmayın. Doğru pozisyonda kaldırabileceğiniz kadar ağırlığı kaldırın, daha sonra partneriniz bir ya da ikiden daha fazla ağırlığı kaldırmanıza yardım etsin.

15. Compound süper setlerle zayıf noktalarınıza hücum edin

Compound süper set iki set arka arkaya farklı hareketlerle ama aynı vücut bölgesi için yapılır. Bu yöntem daha fazla kas lifini uyararak tepkime göstermesinin en acımasız yoludur.

16. Bu yoğunluk tekniklerini uygulayın

En son isteyeceğiniz şey aşırı antrenman yapma durumuna girmektir. Bu teknikleri haftada bir kez yapın.

17. Susuzluk

Antrenman yaparken yeterli miktarda su için. Spor esnasında çok fazla sıvı kaybederiz ve eğer hedefimiz daha iyi bir fiziğe sahip olmak ise, bu kaybedilen sıvıyı yerine koymamız gerekmektedir.

18. Zaman sınırlaması koyun

Bazı günler zorla spor salonuna gidiyormuşuz gibi hissederiz. Tüm antrenmanınızı bir saate sıkıştırmaya çalışın. Bu gecikme süresinden sizi koruyacak ve antrenman yaparken daha verimli olmanızı sağlayacaktır.

19. Basitlik

Eğer burada bahsedilen her bir tekniği uyguladığınızı düşünüyorsanız, sayıyı azaltın ve birkaç hafta boyunca compound ağırlıkları basit tutarak düz setler yapın.

20. Ara verin

Bazen herkesin ihtiyacı olan tek şey “bataryalarımızı” doldurmaya yardımcı olması için bir süre spor salonundan uzak durmaktır. Birkaç gün sonra yeni bir bakış açısı ile kas yapmaya hazır olacaksınız.

Beslenme Tüyoları

1. Yeterli miktarda protein tüketin

Bunu daha önce de duymuşsunuzdur; toplam vücut ağırlığınızın yaklaşık yarısı kadar gram protein almanız gerekmektedir. Bu eğer kas ağırlığınızı korumak yerine yenisini yapmak istiyorsanız oldukça önemlidir.

15
0
admin
admin - 6 yıl önce
26489 1 15
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları