Powerlife 3lu set

Definasyon Döneminde Kaslarınızı Korumak İçin 4 Takviye

Reklam Alanı
Parçalama Döneminde Kaslarınızı Korumak İçin 4 Takviye

Bulk (hacimlenme) dönemi bitti şimdi parçalama zamanı. Yağları kaybederken üzerine onca emek verdiğiniz kaslarınızı bu takviyelerle koruyabilirsiniz.

Bugün sizin tartı gününüz ve tartı hedeflediğiniz kiloyu yakaladığınızı gösteriyor. Günde 3000 kaloriden fazla alarak ve spor salonunda terinizi akıtarak bulk döneminizi başarıyla tamamladınız. Parçalamaya başlayarak yağsız bir vücuda ulaşmak için isteklisiniz, böylece Cuma günleri rahatça vücudunuzu esnetebilirsiniz.

Çoğu kişi için parçalama, bulk döneminden daha zordur. Aldığınız kalorileri saymak ve tatlıyı bırakmak zorundasınız. Ayrıca motive olmalısınız. İştah perisi kulağınıza fısıldıyor olabilir ama pes edemezsiniz, bu aşamadan itibaren olay tamamen zihinsel. Parçalama dönemi günde 400 kalori yakmayı ve küçük porsiyonlardan dolayı 2-3 saatte bir yemek yemeyi gerektirir.

Parçalama dönemi için kilit kelimeler yavaş ve istikrarlıdır. Bu dönemde acele etmek üzerine onca emek harcadığınız kas kütlenizin zayıflamasına neden olabilir, bunun için düzenli beslenmeyi sürdürmek gereklidir. Ama illa fazladan beslenmenin size iyi geleceğini hissediyorsanız, kas kütlenizi koruyup yağ yakmanızı sağlayacak bazı belirli takviyeleri düşünün.

1. Glutamin

İskelet kasınızın %61’i glutamin amino asiti içerir. Ağır bir idmanın ardından, bunun seviyesi önemli derecede düşer. Bu amino asit kas kütlesinin korunmasında ve protein sentezinin beslenmesinde çok önemlidir. Yağ yakma açısından da glutaminvücudunuzun yağ depolamasını engelleyerek bunun kilo kaybı için yararlı bir takviyeye dönüştürür. Şunu da unutmayalım; biz büyüdükçe vücudumuzdaki insan büyüme hormonu (HGH) seviyesi düşmeye başlar. İşte, glutamin vücudunuzda gençlik hormonunun salgılanmasını arttırır ve HGH aynı zamanda yağ yakıp kas geliştirir.

26
80
admin
admin - 8 yıl önce
25083 0 26
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları