Powerlife 3lu set

Ektomorf Vücut Geliştirme

Ektomorfik (ince vücut) vücut geliştiricilerin (çok, çok hızlı bir metabolizmaya sahip olanlar) kendi hedeflerine ulaşmaları için çok yemek yemeleri gerekir. Bunun sebebi onların metabolizma hızlarının, ortalama insandan daha hızlı olmasından kaynaklanmaktadır.

3,500­kalorinin sizi 72 kg’dan 81 kg’a çıkardığını, 4,000 kalorinin 90 kg’a çıkardığını düşünün. 100 kg’a çıkmak için tüketmek zorunda olsaydınız ne yapardınız? Daha yüksek kaloriye sahip olmanız için kalori alımını artırmanız gerekecektir. Doku gelişimini desteklemek için protein alımınız büyük ölçüde artması gerekecektir.

NotBir endomorf (kalın vücutlu) bu kuralları takip ederse yağ alacaktır. Eğer birkaç kilo almak hoşunuza gitmeyecekse, bu kuralları denemeyin.

Reklam Alanı
Protein alımı

Eğer sadece 250 gr protein yiyerek 90 kg olmayı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. 90 kg’dan 100 kg’a çıkmak istiyorsanız, günlük 400-450 gram civarında protein tüketmeniz gerekir. Proteinlerin temeli biftek, yumurta, tavuk ve sütten geliyor olmalarıdır.

Protein kaynaklarının tümü, çoğunlukla biftek ve yumurta yoğun kaynaklardır. Hızlı kilo almak gerektiği için protein kaynaklarınız birlikte olmalıdır. Protein ihtiyacınızın azalmasıyla birlikte de kalori 1800 ve civarına gelmesi beklenir. Peki, bir manken iştahı kadar iştahınız olduğu halde bu kalori fazlalıkları nereden gelecek?

Abur cubur

Evet, doğru okudunuz. Abur cubur ­ektomorfi­(ince vücut tipli) vücut geliştirmeci için çok yararlı bir araç olabilir. Ancak, sizin günlük diyetinize destekleyici bir boyut kazandırmak için ve damak tadınıza uymayan abur cubur yiyeceği nasıl kullanacağınıza dair kurallar vardır. Abur cuburun ihtiyaçlarınız için yeterli miktarda­protein­içerdiğine dikkat etmelisiniz.

Size en yakın­fastfood­noktasına gitmeden önce bilmeniz gereken başka bir kural daha var. Yemek yemeden önce en az 50 gram protein içeren­­protein shake­­kullanmalısınız.

Ayrıca bu yemekler için dışarı çıktığınızda­ karbonhidrat alımını sınırlamaya çalışmalısınız. Patates kızartmalarını es geçip burgerleri yiyin. KFC’de tavukları yiyip patates püreyi yemeyin ve pizza yerken ekmekten vazgeçin, sadece pizzayı yiyin.

Bu teknik ile minimum miktarda yağ almış olacaksınız. Haftada birkaç kez abur cubur yiyerek, damak tadınızı da memnun ederek diyetinize ekstra 1000 kalori ekleyebilirsiniz.

Protein Shake

Kilo almak için, protein shakeler en büyük nimetlerden biridir. Hızlıdır, kolaydır ve sıklıkla alabilirsiniz. Ama­protein tozu­ve su (yada süt)­size çok fazla kalori sağlamayacaktır, bu yüzden uydurma yapmanız gerekecektir.

Kullandığınız her bir protein shake ile 1-2 kaşık sağlıklı yağ almaya çalışmalısınız (zeytin veya keten iyi olacaktır). Fakat hemen çok fazla yağ eklemeyin, tuvalet sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Yağlarla yavaş bir başlangıç yapın ve diyetinizi takip edin.

Zeytinyağı ve keten yağı vücut geliştirmek için size bu makalede bahsettiğimden daha faydalı olacaktır ve bunlar sizin kalorinizi daha hızlı yükseltecektir. Ama yüksek miktarda­yağ­içerdiğinden, bu özel öğünde­karbonhidrat­alımını sınırlamalısınız. Böylece yağlar­enerji­kaynağı olarak kullanılıyor olacak.

Protein tozu ile aynı zamanda aşağıdaki gibi maddelerle birlikte kendi kilo yapıcı­shakelerinizi oluşturabilirsiniz:

• Yulaf

• Basit şeker tozlar

• Meyve (dondurulmuş veya taze)

• Yumurta akı

• Fıstık ezmesi

• Süzme peynir

• Dondurma, çikolata şurubu, vb

36
44
admin
admin - 8 yıl önce
326491 1 36
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları