Powerlife 3lu set

Eşit Ölçüde Olmayan Bölgeler Düzeltilebilir mi?

Reklam Alanı
Bu soruna çözüm bulabilmek için öncelikle sorunun neden kaynaklandığını anlamak gereklidir. ve bunun yolu kendi vücudunuzu tanımaktan geçer.

Eşit ölçüde olmayan veya simetrik durmayan bölgeler genel olarak 2 nedenden ortaya çıkabilir.

1. Genetik olarak doğuştan bu şekilde olması (Aşağıda örneklerine değineceğim)

2. Hareketi uygularken bir bölgenin daha fazla verim alması ve bu şekilde öne çıkması

Şimdi Bu 2 Maddeyi Ele Alalım

1. Genetik: Eğer genetik olarak böyle bir probleminiz varsa bunu tamamen düzeltmenin tek yolu ameliyattır. Ameliyat dışında yeterince hacim alırsanız, yani kas kütleniz arttıkça bu 2 bölge arasında ki fark eskisi kadar göze batmayacaktır. Ama fark her zaman kalacaktır.

Genetik olarak herkesin bir ve ya daha fazla bölgesinde simetri sorunu olur. Bazı kişilerde bu daha belirgin ve göze batarken bazıları bunu sadece kendi bilir. Yeni başlayanların kafalarına en çok taktıkları konulardan biri budur. Ama bu sorunun %98 hatta %99 gibi büyük bir kitlede olduğunu düşünürsek buna bir sorun olarak bakılmayabilir. Tabi ki genetik olarak çokta nadir olsa tamamen simetrik olan sporcularda çıkar örneğin Phil Heath simetri harikası bu yüzden ona GİFT deniyor. Bunun dışında en ünlü kişilerde bile bu soruna rastlayabiliriz. Çok ünlü bir isimden örnek vereyim Lazar Angelov herkesin simetri harikası olarak baktığı ismin özellikle eski resimlerine bakarsanız sürekli sağ göğüs tarafından pozlar verdiğini görürsünüz. Çünkü sol göğsü sağ göğüsü kadar iyi değildir. ve bu bölgedeki farkın belirgin olmasını engellemek amacıyla yaptırdığı dövmeyi herkes bilir. Bu kadar profesyonel bir kişide bile böyle bir sorun olmasının tek nedeni genetiktir. Aynı sorun ve aynı bölge bir isim daha vereyim Jay Cutler eski resimlerine bakarsanız sağ göğsünün soldan çok daha iyi durduğunu görürsünüz ve bununda nedeni genetiktir. ve örnekler bu şekilde uzar gider sahneye çıkan yarışmalara katılan vücutçuların çoğuna dikkatlice bakarsanız bu sorunu görebilirsiniz. Ama jay ve Lazar zamanla ve sıkı çalışma ile bu farkı en aza indirmiştir hatta bir çok kişinin anlayamayacağı kadar aza. İşte burda şu söz aklıma gelir. "Sıkı Çalışma Her zaman Genetiği Yener" Eğer böyle bir sorununuz varsa zaman içinde bunun genetik olup olmadığını anlar ve buna uygun olarak o bölgeye biraz daha ağırlık verebilirsiniz.

2. Hareketi uygularken bir bölgenin daha fazla verim alması ve bu şekilde öne çıkması: Bu ilk madde kadar can sıkıcı olmasa da eğer dikkat etmezseniz iki bölge arasında ciddi farklar oluşabilir. Burda yapmanız gereken yine zayıf olan bölgenin üstüne düşmeniz. En önemlisi hareketi tam ve nizami uyguladığınızdan ve iki bölgeninde eşit pay aldığından emin olmanız gerekir. Bir egzersizde sağ kolunuzun soldan daha fazla yandığını, size daha fazla acı verdiğini hissediyorsanız bir aksilik olduğunu anlamanız gerekir.

14
0
admin
admin - 4 yıl önce
11597 2 14
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları