Powerlife 3lu set

Fazladan 2 Kilo Kas Yapmak İçin 5 Basit İpucu

2 kilo fazladan kas yapmak için 5 ipucu

Vücudunuza ekstradan 2 kilogram kas kütlesi eklemek için 5 ipucu. Eğer spor yapmanızın sebebi kas yapmak ise maksimum sonuç için bilmeniz ve yapmanız gerekenler bunlar.

Ağırdan Alın

Gelişiminizi aceleye getirmeye çalışmayın. Etkileyici bir fiziğe ulaşmak yıllar alır bu yüzden vücut geliştirme yapanlar bir sürat koşusundan ziyade maraton içindedirler. Şunu söylemek gerekir ki herkes vücudundaki kas kütlesine fazladan 2 kilo ekleyebilir. Genetiğinize , kaldırma tecrübeleri ve disipline bağlı olarak duruma göre 3 ay da sürebilir 3 yıl da. Aşırı büyük hedefler ve hepsini birden yapmak yerine küçük hedefler belirleyin ve daha fazlası için ilerleyin. Buna ulaşma üç ay sürebiliyor olsa bile 2 kilogram kas hedefine bir ayda ulaşmak çok zordur, özellikle yeni başlayan iseniz  3 aylık hede kesinlikle daha gerçekçi bir hedeftir.

Gelişiminizi Takip edin

Bir çok vücut geliştirmeci bu önemli kısmı ihmal ediyor ve bu sadece gelişimlerini yavaşlatıyor. Gelişiminizi takip etmek ne kadar iyi gittiğinizi, ne kadar geliştiğinizi ve angi alanlarda zayıf olduğunuzu anlamak için gereklidir. Eğer hedeflenen kaslara ulaşmada yeterli kalori almanın etkisinin yetersiz olup olmadığını, harcanan kalorinin takip edilip edilmediğini başka nasıl anlayabilirsiniz? Belki ağırlığı artırmanın bir etkisi yoktur ama ama eğer takip etmezseniz olayın bu olup olmadığını bilemezsiniz. Kollarınızda ne kadar kütle hedefine ulaştınız? Aynada kendinize bakıp daha iri göründüğünüzü düşünürsünüz ama ölçümleri yapmadan kesin olarak durumu bilmeniz imkansızdır. Mutlaka beslenmenizi, vücudunuzu ve spor programınızı takip edin böylelikle problemli olan alanları tespit edebilir ve gerektiğinde güncellemeler yapabilirsiniz.

Olayı Basit Tutun

Geniş çaplı olan basit bir egzersiz rutini geliştirin, kaldırma, squat ve bench presslerin bir karışımı olsun. Süper setlerden oluşan tek egzersizleri unutun başarı getimeyeceği gibi size büyük bir etki etmeyecektir. İlerlemenizdeki bir sızıntıyla sadece hayal kırıklığına uğrarsınız ki bu da sizi rutininizden saptırır ve eninde sonunda vücut geliştirmeyle ilgili hedeflerinizden vazgeçersiniz. Vücut geliştirme yapan jenerasyonlar için kas yapmada etkisi kanıtlanmış ve süre denemeli kaldırmalara bağlı kalın.

Doğru Destekleyiciler Kullanın

Beslenme programımızda herhangi bir eksikliği doldurmak için destekleyici kullanmak çok iyi bir yol ve büyük olan hedeflere ulaşmayı sağlar. Multivitainler, keratin ve whey protein popüler olan bazı tercihlerden. Yine de kas kütlesi yapmada etkili olan testesteron seviyesinin yüksek olmasını sağlamak adına  bu destekleyicilerden hiçbiri size garanti veremez. Beslenme planınıza doğal testesteron artırıcılar eklemeye çalışın böylelikle fazla kalorilerin proteine dönüştüğüne emin olursunuz ve spor salonunda ağırlık kaldırmak için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi de sağlarsınız. İşe yaradığı bilinen bu doğal testesteren artırıcıları kullanarak birçok erkek daha hızlı bir şekilde çoktan yükseldi.

Beslenme Hepsinin Kralı

Spor salonundaki tüm sıkı çalışmalar eğer beslenme gerektiği gibi değilse boşa gidebilir. Vücut ağırlığınızdaki her kilo için yarım gram protein almaya çalışın. Protein kaynaklarınız diğerleri dışında tavuk, biftek, balık, süzme peynir ve yunan yoğurdu olmalıdır. Bu durumda vücudunuz kas kütlesi yapmak için neye ihtiyaç duyuyor ise onu sağlamış olacaktır. Ek olarak, fazladan kalori almanız gerekmektedir bunun anlamı şu ki yakıtığınız kaloriden daha fazla kalori almalısınız. Nasıl ki kilo vermek için daha az yemeniz gerekiyorsa kazanmak için de daha fazla yemeniz gerekmektedir. Yediğiniz yiyeceklerin kalitesi alınan kiloların kas mı yağ mı olacağını belirler.

 

23
100
admin
admin - 7 yıl önce
21901 0 23
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları