Powerlife 3lu set

Karın Kasları Hakkında En Çok Sorulan 10 Soru ve Cevapları


Reklam Alanı
1-­Crunch egzersizi mükemmel karın kasları için en iyi yol mudur?

Cevap
Hayır. Crunch, karın kaslarını çalıştırmak için iyi bir antrenmandır ancak core merkezli daha etkili antrenmanlar mevcuttur. San Diego State Üniversitesi`nde yapılan bir çalışma, dikey chair knee raise egzersizinin, geleneksel bir crunch egzersizine göre karın kaslarını %20 daha fazla çalıştırdığını ortaya koymuştur. Bununla birlikte core kasları, deadlift ve squat çalışmalarının ayrılmaz parçalarıdır ve crunch egzersizinden daha etkilidirler. Ayrıca daha fazla kalori yaktırırlar ve her tekrar için size daha çok patlama kuvveti sağlarlar.

­

2-­Maksimum yağ kaybı için nasıl antrenman yapmalıyım?

Cevap
­Sıkı ve zorlu çalışın. Yüksek yoğunluklu egzersizin, antrenman sonrası enerji artıran ve yağ yakan epinefrin ve büyüme hormonları gibi lipolitik hormonları teşvik ettiği görülmüştür. Bu yanma etkisi, metabolizmanın hızlanması ile ilgili aşırı egzersiz sonrası oksijen tüketimi (EPOC) olarak da bilinir. Yüksek hacimli ve yoğun yapılan antrenmanlar, çalışma sonrası enerji sürdürülebilirliğini 72 saate kadar artırır. National Taiwan Normal University tarafından yapılan bir araştırma, tekrarda %75 oranında yapılan ağırlık çalışmasının,%50 yoğunlukla yapılan antrenmandan daha fazla EPOC düzeyini artırdığını ortaya konmuştur. Basitçe, daha sıkı ve daha ağır çalışmanın, lifting sonrası daha fazla yağ yakmayı sağladığını söyleyebiliriz.

­

3-­Karındaki yağ neden zor yakılır?

Cevap­
Herkes farklıdır fakat karın bölgesi herkeste, sıkı bir diyet veya spor programı olsa bile, yağın en kolay biriktiği bölgedir. Vücut geliştirme için hazırlanırken, alt karın kaslarım gösteriden önce belki de en az gözüken bölgemdi. Yetersiz uykuya bağlı hormonal değişiklikler, stres ve yaşlanma, bel çevresini yağlandırır. Maalesef, hızlıca bir çözüm yoktur. Yapmanız gereken; doğru beslenme, sabit egzersiz ve kalori alımını düzene sokmanızdır.

4-­Six pack elde etmek ne kadar sürer?

Cevap­
Bu belki de müşterilerimizden en sık duyduğumuz sorudur. Fakat kesin bir cevap yoktur çünkü bu, sahip olduğunuz yağ oranına, fitness seviyenize, egzersiz rutininize, diyetinize, stres seviyenize, uyku süresi ve kalitenize bağlıdır. Ne olursa olsun, six pack bir gecede yapılmaz. Sıkı çalışmalı ve zaman vermelisiniz. İyi bir fitness ve beslenme planı uygulayarak –en az 12 hafta sonra- fark edilir sonuçları görmeye başlarsınız.

­

­

5-­Karın kasları için ne yemeliyim?

Cevap­
Daha az karbonhidrat ve daha fazla protein! Kepekli tahıl ve sebze gibi besleyici karbonhidratlara aperatif tavuk, balık ya da yağsız yoğurt gibi yağsız protein kaynağı gıdaları ihmal etmeyin. Yağdan korkmayın. Balık, balık yağı, fındık, zeytin ve avokado iyi yağlar içerir. Ben kişisel olarak 3-4 öğün doğal besleniyorum ve 1-2 öğün protein tozu alıyorum. Antrenman öncesi ve sonrası protein tozlarım var. Önemli olan, meyve, sebze ve besleyici kompleks karbonhidratlar almaktır. Diyetim ayrıca, bütün yumurta, patates, yoğurt, balık, tavuk, sığır eti, fındık, zeytinyağı, badem ezmesi, meyve, sebze, kinoa ve diğer besleyici tahılları içerir.

­

20
0
admin
admin - 8 yıl önce
106618 0 20
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları