Powerlife 3lu set

Korkunuzla Yüzleşin: Performansınızı Artırmak için 5 Yöntem!

Bir sonraki antrenman için tedirgin olmak veya bacak gününden her zaman korkmak mı? Korku aslıda sizin dostunuz olabilir, düşmanınız değil! İşte korkunuzu performasınızı artırıcı etki olarak kullanabileceğiniz 5 yol .

Korku: Ondan kaçıyor musunuz yoksa içinizdeki en iyiyi mi ortaya çıkarıyor? Korku egzersizin her türünde ve hemen her sporda ve vücut geliştirmede ve her hangi bir istisna olmaksızın güç egzersizlerinde de büyük bir rol oynamaktadır. Kemik kıran derecede ağırlıklarla, zorlu uzun çalışmalar yapıyosanız ya da sıkı bir diyetten dolayı acı içindeyseniz de her iki durumda da korku en iyi sonuca ulaşmanız konusunda size yardımcı olabilir ya da sizi yıldırabilir.

Derler ki herkes korkuya aynı biçimde tepki vermez ve vermek zorunda da değildir. Herkesin ruh hali farlıdır ve ruhsal uyarıcılar bazı sporcuları yeni seviyelere taşırken diğerlerini de altüst edip en iyilerini sergilemelerini engeller.

Eğer zamanınızın çoğunu spor salonuna gidip gelerek harcamak istiyorsanız korkunun sizi nasıl etkilediğini bilmeniz gerekiyor. Ayrıca onu nasıl yeneceğinizi ve aptalca bir şey yapmanızı engelleyrek sizi nasıl uzun süre oyunda tutacağını da bilmeniz gerekiyor. Korku ile olan ilişkinizi büyütmek için birkaç oktaya değindik!

1. KORKUYU ARAÇ OLARAK KULLANIN

Birçok ağırlıkçı duydum- genellikle de biraz çılgın olan- dedilerine göre eğer ağırlıktan korkmuyorsan o zaman yeteri kadar ağır değildir. Ama bunun asıl anlamı ne demek? Eğer iki adam 140 kilogramlık ağırlığı kaldırmak üzereyse, ikisinin de bu ağırlıktan korkusu eşit mi olmalıdır? Eğer öyle ise korku ikisine de bedenlerinin sınırlarını zorlayıp o ağırlığın altından kalkmalarına yardım edecek midir? Belki evet, belki de hayır.

Eğer korku duyarken kendini geliştiren tarzda bir ağırlıkçı iseniz o zaman yukarıda tarif edilen düşünce yapısı kesinlikle size göre. O dolu bara baktığınızda hissettiğiniz içsel duygu ya da ağırlığını üzerinizde hissetmenin sizde uyandırdığı bunu yapma isteği. Kişiliğinizin bu yönünü kavrayın ve en büyük ağırlıklarınızı kaldırırken ve en acı verici setleri yaparken kendinizi biraz bu korkuya bırakın.

2. AĞIR KALDIRMANIN KORKUSUNU ORTADAN KALDIRIN

Yanıltıcı tarafından bakıldığında, söz knusu ağır kaldırma ve yeni rekor kırmak olduğunda bazı sporcular için korku gerçek bir zehir olabilir. Muhtemelen güçlü görünen ama ne kadar uzun süre ve ne kadar çok denerse denesin üç 45lik yada 4 plaklı squatı kaldıramayan adamı görmüşsünüzdür. Belki o kişi sizsiniz. Plansız zihinsel engellemeler sizi caydırabilir ve günlerce, haftalarca hatta yıllarca gelişiminizi engelleyebilir.

Eğer korku ödünüzü koparıyorsa, korku ile gelişenlerden farklı bir yaklaşım belirlemeniz gerekmektedir. Mantık geçerliliğini korumalıdır. Kendini, belirli büyüklükte bir ağırlığı kaldırmanın senin başarını veya başarısızlığını belirlemeyeceğine ikna etmen gerekmekte. Bu sadece bir ağırlık dünyanın sonu ya da senin son şansın değil.

En önemlisi de yeteneklerine ve alışkanlıklarına karşı inancın olmalı. Eğer her hafta düzenli olarak squatlarına 5 kilogram ekliyorsan, o zaman geçen hafta 175 yaptığında bu hafta 185 kilogramın daha zor gelmesi için herhangi bir sebep yoktur. Boşver o dört tablayı. Gereksiz korkularını görmezden gel ve kendine güven. Neye ulaşabileceğin ile ilgili kesin bir limit yoktur.

sebepsiz zihinsel engellemeler sizi caydırabilir ve günlerce, haftalarca hatta belki yıllarca gelişimden sizi alıkoyabilir.

3. ACI İLE YÜZLEŞİN

Ağıırlık odasında korkudan nasıl hissettiğiniz önemli değildir, gelişim göstermek için acı ile yüzleşeceksiniz. Acı birçok farklı biçimde gelebilir; drawn-out setin yakıcı hissi, ağırlığn altındayken zayıf hissetmek ve hatta yoğun bir diyet programındayken açlık veya zihinsel huzursuzluk olarak ortaya çıkabilir.

Yönetim yeteneği ve acının üzerine gitmek gerçekten başarılı bir vücut geliştirmeciyi diğer spor salnu farelerinden ayırnan bir şeydir. Huzursuzuktan uzaklşırsın ve bir daha asla istisnai bir şey olmazsın. Yüzleş ve birçok insanın asla yapmak istemediği şeyi yap ve böylce sıradışı bir fizik, nadir görülen seviyede bir kuvvet ve dayanıklılığa ulaşırsın. Eğer hedeflerin bunlar ise, huzursuzluktan huzur bulman daha iyi olacaktır.

4. YARALANMALARDAN KAÇININ

Aynı anda doğru türde bir acının peşinde olduğuna ve korkularınla akıllıca bir biçimde yüzleştiğine emin olmalısın. Birkaç ekstra tekrar yapara bir kası parçalamazsın, örneğin ve aşırı ağır kaldırarak da sırtını yaralamazsın. Ancak bedeninin uyarı sinyallerini göz ardı ederek kendini tamamen ortaya koymalısın.

Çizilmesi gereken en önemli ayrım noktası ise iyi ve kötü acı arasındaki farktır. İyi acı; şişrmeler, yanmalar ve ağır kaldırıkenki sarsıntılar ve sıkı bir diyetteki açlık hissi  gibi şeylerdir.bir diğer taraftan kötü acı ise eklem ağrıları, tendon yaralanmaları, kronik kas çekmeleri ve egzersiz sırasında yanlış yaptığınız şeyleri işaret aden acılardır.

Seanslar arasında toparlanmanıza yetecek kadar beslenmiyor ya da uyumuyor olabilirsiniz ya da yaralanmaya sebep olacak biçimde zayıf kaldırmalar yapıyor olabilirsiniz. Durum ne olursa olsun sürekli gelişim ve hasarsız kalmak istiyorsanız bu tür kötü acıları elimine etmelisiniz. Bunlar korkmanın iyi olduğu acı türleridir!

5. RUHSAL DALGALANMALARI TEDBİRLİ KULLANIN

Son olarak şişirme ve ruhsal olarak kendinizi hazırlamak korkularınızla yüzleşmenin ve acı ile başa çıkmanın büyük bir parçasıdır, ama bunu her zaman yapamazsınız. En uzun ve en başarılı kariyere sahip olan vücut geliştirmeci ve ağırlıkçılara bir bakın. Muhtemelen birçoğunun her bir kaldırma sırasında çlgına döndüğünü göremezsiniz. Egzersiz yaparken sürdürülebilir bir yöntem değil!

Aslında kendi kendini bağırarak, tokatlayarak, tuz koklayarak ve diğer tüm tarzdaki numaralar ile sakinleştirmek sinir sisteminde aşırı dercede zorlanmalara sebep olur ve toparlanmak için en az kasların kendini onarması için gereken zaman kadar zamana gereksinim duyar. Ayrıca bu durum sizi zihnininzde korkusuz bir çerçeveye oturtur ve böylece kendinize zarar vermek üzere olduğunuz zamanları bile artık ayırt edemezsiniz.

Sürekli ve doğru gelişim sağlamak için, güvenilir bir düşünce yapısı geliştirmelisiniz ki çalışmalar için karanlık bir yerlere gitmenize gerek olmasın.

15
0
admin
admin - 8 yıl önce
5154 0 15
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları