Powerlife 3lu set

Metabolizmanızı Hızlandırmak İçin En İyi 5 Yöntem

Egzersiz yapmak önemli ama aynı zamanda ne ve ne zaman yediğinizi izleyerek de daha fazla kalori yakabilirsiniz.

1# KAHVALTIYI ES GEÇMEYİN

Sabah öğünü metabolizmanızı çalıştırır ve günün ilerleyen zamanlarında aşırı yemenizi engeller. Bir fincan kahve sayılmaz- kafein ve eklenen şekersize biraz enerji verebilir ve iştahınızı biraz bastırabilir ama diğer taraftan şiddetli bir açlıkla geri döner ve hada çok yemek istersiniz. Kahvaltı  tam tahıl ( yulaf ezmesi veya granola) gibi kompleks karbonhidratlar ve bunun yanında biraz protein ve yağ (düşük yağlı yoğurt veya süt) içermelidir bu bu enerji seviyelerinizi dengede tutacak ve açlığınızı kontrol altına alacaktır.

#2 DAHA SIK YEMEK YİYİN

Her üç, dört saatte bir yemeyi veya günde en az dört öğün yemeyi alışkanlık haline getirin. Sık sık yemek yemek kan şekerinizi dengeler, kan şekeriniz çok düşük olduğunda yemek yemek istersinizi.. hem de çok fazla. Kan şekerinizi dengede tutarak iştahınızı kontrol edebilir ve metabolizma hızınızı yükseltebilirsiniz. Uzun saatler boyunca yemek yemezseniz vücudunuz enerjiyi korumak için yavaslayarak denge sağlar... bu etki kilo verme çabanıza zarar verir.

#3 HER ÖĞÜNDE PROTEİN TÜKETİN

Protein iştahınızı azaltmaya yardımcı olacaktır, sindirilmesi hem daha fazla zaman hem de daha fazla enerji gerektirir, esasında sadece karbonhidrat yediğiniz zamanlara göre sizi daha uzun süre tok tutacaktır. Araştırmalar gösteriyor ki, daha fazla protein tüketmek kalori kısıtlaması yapmadan kilo vermenize yardımcı olabilir. Bu protein seçeneklerini deneyin: tam buğdaylı hindi, humus ve pide, kırmızı biber, meyve ve fındık veya 12 ya da daha fazla protein içeren protein atıştırmalıkları.

#4 ATIŞTIRMALIKLARDAN UZAK DURUN

Birçoğumuz yorgun hissettiğimizde hemen enerji sağlamak için atıştırmalıklara sarılıyoruz. Ama gerçek açlığı yorguluk açlığı ile karıştırmayın. Eğer yorgun hissediyorsanız 15-20 dakikalık canlandırıcı bir yürüyüşe çıkın. Bu kalp atış hızınızı artıracak ve size hızlandırılmış enerji verecektir. Ardından bir büyük bardak su için. Eğer gerçekten açıktıysanız proteince ve kompleks karbonhidrat bakımından zengin bir atıştırmalık seçin, örneğin; tam buğday krakeri ve fıstık ezmesi veya peynir

#5 VÜCUDUNUZUN İHTİYAÇLARINA YETECEK KADAR TÜKETİN

Çok az yemek düzensiz yemek yemek gibi metabolizmanızı yavaşlatır. Eğer kilo vermek istiyorsanız, aldığınız kaloriyi çok büyük ölçüde kısıtlamayın. Bunun yerine beslenmenizdeki bazı fazlalıklardan kesintiye gidin- gazlı içecekler, meyve suları, paketlenmiş ürünler veya şekerler gibi. İşlenmiş gıdaların yağ ve kallori oranı yüksek, vitamin mineral ve lif oranı düşüktür.fit man

4
100
admin
admin - 2 yıl önce
6100 0 4
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları