Powerlife 3lu set

Protein Tozsuz Protein İçeceği Hazırlama

1) Buzdolabınızı inceleyin

Reklam Alanı

Protein içeceklerinde yağsız süt, badem sütü, soya sütü, yoğurt, süzme peynir, yumurta, fıstık ezmesi, protein tozu gibi genel maddeler bulunur. Protein içeceği için, belirli bir miktar seçin. Yaklaşık olarak 236 ml’de 8 gram proteini içeren herhangi bir yağsız süt karışımı, protein içeceği için seçilen en yaygın miktardır. %2 yağ içeren ya da tamamen yağsız süt, yaklaşık olarak aynı miktarda protein ve kolesterol içerir. 236 ml karışımda, 6 gram protein içeren badem ya da soya sütünü de kullanabilirsiniz. Bu sütler daha az protein içermelerine rağmen, kolesterol içermezler. Daha yoğun bir karışım için, 118 ml’lik karışımı kullanabilirsiniz. 118 ml süte, 118 ml sade yoğurdu ekleyin. 118 ml`lik yoğurt, yaklaşık olarak 6.5 gram protein içerir. Rum yoğurdu, yaklaşık 12 gram protein içerir.

2) Protein bakımından zengin bir besin seçin

Süzme peynir, en yaygın kullanılan besinlerden biridir. Çünkü bu besin, uzun süreli olan kazein proteinini içerir. 118 ml süzme peynir, yaklaşık olarak 14 gram protein içerir ama az yağlı ya da düşük sodyum içeren peynir seçeneklerini tercih etmek de iyi bir fikir. Protein içeceklerindeki bir diğer yaygın kullanılan besin ise, çiğ yumurtadır. Bir yumurta, yaklaşık olarak 5.5 gram protein içerir. Çiğ yumurtadan salmonella hastalığı bulaşma riski vardır, bu yüzden yumurtayı kırmadan önce kabuğunu güzelce yıkamak, iyi bir fikirdir. Yapılan bir araştırmada, organik yumurtalarda salmonella hastalığına daha az rastlandığı görülmüştür. Yaygın olarak kullanılan diğer bir yüksek proteinli besin ise, fıstık ezmesidir. 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi (22.5 gram), 7 ya da 8 gram protein içerir. 2 yemek kaşığı badem ezmesi, yaklaşık olarak 5 gram protein içerir.

­

3) Kıvam ve besin değeri için

Protein içeceğine 1 bardak (150 ya da 250 gram) meyve doğrayın. Bu karışım 1 ya da 2 gram protein içermesine rağmen, bu karışımda muz en yaygın olarak kullanılan meyvedir. Çünkü muz, protein karışımına yoğunluk katar. Karışımınıza kayısı, çilek ya da portakal gibi en sevdiğiniz meyveleri ekleyebilirsiniz. Çoğu meyve, az miktarda protein içerir ama karpuzun büyük bir dilimi yaklaşık olarak 1.77 gram içerir. 180 gram konserve kabakta, yaklaşık olarak 2.7 gram protein bulunur.

Reklam Alanı
4) 3 yemek kaşığı yulafı, ekstra protein olarak kullanın

Bunu yapmanız çok önemli olmamasına rağmen, bu ilave protein içeceğinize ekstradan 3 gram protein ekler. Ayrıca 1 yemek kaşığı toz kepeği de, aynı etkiyi yaratmak için ekleyebilirsiniz.

5) 118 ml ya da 236 ml`lik temel besin karışımınızı blenderdan geçirin

Protein bakımından zengin sevdiğiniz bir besinden 2 yemek kaşığı, 1 fincan meyveyi ve 3 yemek kaşığı yulafı karışımınıza ekleyin. Ayrıca 1 yemek kaşığı toz kepeği, aynı etkiyi yaratması için de ekleyebilirsiniz. 45 saniye ila 1 dakika boyunca, bu karışımı blenderda karıştırın.

6) Protein içeceğinizi hemen için

Protein içeceğinizdeki besinler henüz tazeyken tüketirseniz, besin değeri daha yüksek olur. İçeceğinizin yaklaşık 30 ila 50 gram protein içermesine dikkat edin. Eğer protein karışımınızı düzenli olarak yaparsanız, bu besinlerinizi alternatif olarak kullanmak iyi bir fikir olabilir. Bu size, ihtiyacınız olan 20 çeşit amino asidi almanızı sağlayacaktır. 3 yumurta, süt, 2 yemek kaşığı şeker ve biraz vanilya özü (yalnızca lezzet için) mükemmel bir karışımdır.

27
0
admin
admin - 7 yıl önce
90148 1 27
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları