Powerlife 3lu set

Sadece 1 Ayda Daha Güçlü Olmanın 10 Yolu

Herkesin çıplakken iyi görünmek gibi bir arzusu vardır. Ancak, çoğu zaman görüntüyü fonksiyona tercih ederler. Kasların h görüntüsünün hem de işleyişinin iyi olması gerekmektedir. Herkül gibi görünmek ve onun gibi güreşmek istiyorsanız bu makale tam size göre.

İşte, Herkül gibi kaslara ve güce sahip olmak için Olympus tepelerinden gelen 10 emir

1)Serbest Ağırlık ve Birleşik Hareketleri Kullanın

Güçlü ve geniş olmak için antrenmanlarınızın Yunan tanrılarının egzersizleri gibi olması gerekir. Squat, benchpress, deadlift, militarypress ve bu hareketlerin diğer varyasyonları… Bu hareketler size daha geniş bir kas kütlesi sağlayacaktır.

Serbest ağırlıklar, vücudunuz hangi ağırlığa ve harekete uygunsa onu yapmanızı sağlar. Antrenmanlarınız her kasınızı kontrol etmeye başladığında ise her kasınız gelişmeye başlayacak.

2)Mükemmel Tekniği Öğrenin

Teknik öğrenmek, bir erkeği bir oğlan çocuğundan ayıran en önemli özelliktir. Yetişmiş uzmanlar, her zaman tekniğiniz üzerinde çalışırlar. Tekniğiniz gelişirse gücünüzde daha hızlı artar. Gücünüzün artması nöromüsküler bir girişimdir. Bir yetenektir.

Tekniği geliştirmek ve onun üstüne çalışmak, sinir sisteminizin de gelişmesini sağlar. Bu sayede sinir sisteminiz kaslarınıza daha çok çalışmasını söyler. Ek olarak tekniğinizin gelişmesi sakatlıklara karşı da bir önlemdir.

3)Küçük Tekrarlar Uygulayın

Güçte hızlı gelişme istiyorsanız, sinir sistemini kas üretimine yöneltmek gerekmektedir. Bunun için en iyi yol, bir hareketi yaparken 1’den 5’e kadar tekrar yapın. Eğer bundan fazla yaparsanız, sinir sisteminiz başka alanlara da ilgilenmeye başlar.

Ayrıca, bir sporcu kümülatif yorgunluktan kaçınmak için azami güç seviyesine ulaşması gerekmektedir.

4)Düzgün Şekilde Isının

Evet, dünyanın en güçlü insanları ağırlıkları ilk denemede kaldırabilirler. Siz her sette ağır kaldıramazsınız. Tanrısal bir vücut yapmak için bunları yapmanıza gerek yok. Isınma setlerinin amacını anlamanız gerekir.

Diyelim ki kaldırdığınız en ağır alet 150 kg. Bütün antrenmanınız şu şekilde gider değil mi? 60*10, 100*10, 125*3 ve 150*1 değil mi?

Yanlış!

Bu örnekte ısınma turunda 1975 kg. kaldırmış oluyorsunuz. Ancak şu şekilde yaparsanız daha iyi olur.

20*10, 60*3, 100*2, 125*1 ve 150*1 daha uygun bir ısınma turu olur. Bu sayede 16 tekrarda 705 kg kaldırmış olursunuz. Bu ısınma turunda, kan daha etkili şekilde kaslara akar. Tekniğiniz içinde daha etkili bir yöntem uygulamış olursunuz.

5)Her Antrenmanınızda Dayanıklılığınızı Artırın

Her antrenman seansında ağırlık düzeyinizi artırmazsanız vücudunuzun adapte olacağı bir şey vermemiş olursunuz.

Bu durum şu demek değildir “ Her sette 20 kg. lık plakalar ekleyeceksiniz.” Aslında küçük artırmalar daha düzenli bir düzen oluşturur. Uygunsuz hareket teknikleri ve daha fazla ağırlık kaldırma kas üretmenize yardımcı olmaz.

Bu makaledeki adımları uygularsanız, her seansında daha ağır kaldırmanıza yardımcı olur. Bir de antrenman değerlerinizi kaydederek ilerlerseniz, gelişmenizi daha iyi görürsünüz.

6)Zayıf Noktalarınıza Yönelik Antrenman Yapın

Kaldırdığınız temel ağırlıklar dışında yapacağınız hareketler zayıf noktalarınıza yönelik hareketler olmalıdır. Bu hareketler zayıf noktalarınızı güçlendirerek temel antrenmanınıza da destek sağlar.

Örneğin, deadlift yaparken zayıf kalıyorsanız, rackpull yapmak size çok yardımcı olacaktır.

7)Egzersiz Seçimlerinizi Kısıtlayın

Daha çok çalışma her zaman daha iyi çalışma değildir. Temel antrenmanınızın yanında yan antrenmanlar hızlılık/yetenek odaklı veya genel vücut hazırlığına yönelik olmalıdır.

Dan John’ununda dediği gibi “ Asıl amaç, amacınızın amaç olarak kalmasıdır.” İyi bir temel attıktan sonra kaslarımızı esnetebiliriz.

8)Güçlü Bir İnsan Gibi Çalışın

Kaslarımızı fonksiyonel olarak üretebilirsiniz. Herkül gibi güçlü bir şekilde antrenmanınızı bitirirseniz bütün seansınızı etkiler.

9)Yemek

Eğer gerekli şekilde büyümüyorsanız, yeterli şekilde güçlenemezsiniz. Bunun içinde daha çok yemeniz gerekir.

Hala gelişmediniz mi? Daha çok yiyin daha çok antrenman yapın. Anladınız mı?

10)Akıllı Şekilde Takviye Yapın

 • Protein, balık yağı ve multi-vitamin alarak doğru şekilde güçlenmeniz daha kolay olur.
 • Kreatin, üstüne çok araştırma yapılmış bir takviye üründür. Her beslenme programına uygulanması gereken bu takviye enerji ihtiyacınızı karşılamakta çok etkilidir.
 • Beta-Alanin, karnosin üretimini kısıtlar. Bu ürünleri diyetinize ekleyin ve Zeus sizinle gurur duysun.

Amaç ve sonuç tahmin edildiği gibi önyargı içermez. “X” yaparsanız “Y” ortaya çıkar. Cennetten gelen bu 10 emir test edilmiş ve sonuçları görülmüştür.

Eğer kas hücreleri doğru harekete geçirici ile harekete geçerek ve doğru yoğunlukla çalıştırılırsa daha güçlü gelişir. Şunu unutmayın vücudunuza doğru dinlenme ve beslenmeyi verin. Sade çalışın. Az çalışın. Ancak sıkı çalışın. Bu sayede Olympus’un tepesindeki adamlara “Naber!” diyebilirsiniz.

14
100
admin
admin - 3 yıl önce
14953 0 14
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları