Powerlife 3lu set

Sağlık Motivasyonu İçin 5 Kural

Plajda dikkat çeken güzel vücutlu bir adam ya da partide güzel görünen birisi yerine hedeflenen şeyin uzun vadede sağlık olması, motivasyon sağlar ve hedefinize ulaşmada yardımcı olur.

Reklam Alanı
İpucu 1: Aile geçmişinizi düşünün

Aile tarihinizde 3 ya da 4 jenerasyon giderek aile ağacı oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu çıkarmak iyi bir fikir olabilir. Eminim ki, büyük atalarınıza ya da büyük büyük atalarınıza şöyle bir baktığınızda çok çeşitli rahatsızlıklar ve hastalıklar göreceksiniz. Her ailede mutlaka bir kanser geçmişi vardır. Belki de ailenizde şeker geçmişi vardır. Ya da genç yaşta ölme vakaları yaşanmıştır. Ya da sigara ve alkol düşkünü olan aile üyeleri vardır…

İpucu 2: Ailenizin geleceğini düşünün

Şu an çocuğunuz yoksa bile ileride olabilir. Olmasa bile akrabalarınız çocuk sahibi olabilir. Ve onlar da sizi rol model olarak alabilecek, sizi takip edebilecek çocuklardır. Bu çocukların size baktıklarında ne düşünmesini istersiniz? Bahse girerim onların sizi aktif, mutlu ve formda biri olarak hatırlamasını istiyorsunuz. İnanın ya da inanmayın, onlar hayatlarında sizi örnek alacaklar.

İpucu 3: Doktorunuzla iletişimde olun

Ne kadar hoşlanmıyor olsanız da doktorunuzu ziyaret etmelisiniz. Yılda iki kez ziyaret ideal olandır, her ay ise kişisel bir tercihtir. Fiziksel muayene ve kontrol, olası bir sağlık sorununu önlemek adına önemlidir. Kandaki kolesterolü ölçtürmek de önemlidir. Bir kadın olarak periyodik aralıklarla mamografi çektirmeniz de meme kanserine karşı korunmada önemlidir. 40 yaş üzeri bir erkekseniz, prostat muayenesi yaptırmanız gereklidir.

İpucu 4: Yaptıklarınızla insanlara ilham verin

Sağlıklı bir hayat sürerek başka insanlara da ilham vermenin nasıl bir his olduğunu biliyorsunuzdur.

İpucu 5: Kendinizle yarışın ve başkalarıyla paylaşın

Her zaman yapmak istediğiniz ya da yapmaktan korktuğunuz bir şey oldu mu ya da bunu yapmak için uygun vücuda sahip olup olmadığınızı düşündüğünüz oldu mu? Bu, koşudan maratona aklınıza gelen her şey olabilir. Her ne olursa olsun, bunun için iyi bir fiziğe ve sağlığa sahip olmalısınız. Böyle şeyler yapmak, fiziksel sağlığınızı geliştirecek gerekli motivasyonu elde etmenizi sağlar ve sizi durduran engeli aşarak mental sağlığınızın gelişmesini sağlar. Bu amaca ulaşmakta işe yarayacak bir diğer şey de; bunları mümkün olduğu kadar arkadaşlarınızla paylaşmak. Twitter ve Facebook gibi sosyal sayfaları kullanabilirsiniz. Böylece insanlar hedefinizi öğrenecek ve sizden ilham alıp sizi motive edecekler.

Kaynak: Bodybuilding.com

26
80
admin
admin - 7 yıl önce
6931 0 26
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları