Powerlife 3lu set

Şampiyon Jay Cutler'dan Motivasyon Öyküsü: Büyük Düşün

Reklam Alanı
Umuyorum ki hikayem içinizde rekabetli vücut geliştirme dünyasında kendine bir yer arayanlara kanıt ve biraz da motivasyon olur . (Jay Cutler)

Çocukluğum, Sterling’in küçük bir kasabası olan Massachusetts’de, 3 kız kardeş ve 3 erkek kardeşimle geçti ve vücut geliştirmekle 1980'lerin sonuna kadar pek ilgili değildim, kız kardeşlerimden biri, eve bir vücut geliştirme dergisi getirdiğinde16 yaşındaydım ve, Chris Dickerson’ı görüp hayranlık duyduğumu ve “ben de bir gün böyle görünmek istiyorum.” Diye düşündüğümü hatırlıyorum. O ana kadar, birinin öyle görünebileceğini tahmin bile edemezdim. Böylece Chris Dickerson kadar büyük olmayı kafama koydum.18 yaşıma kadar rol modelimdi.

Gerçekten vücut geliştirmenin ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Spor salonundan eski dergileri çalardım,ve egzersizle ilgili öğrenebildiğim kadarını öğrenmeye çalışırdım. Takviye gıdalar hakkında da biraz bir şeyler öğrenmeye başlamıştım. Aldığım ilk şey kocaman bir protein kutusuydu,ve oturup, masanın üstündeki kutuya bakarak, “bir vücut geliştirici olmanın sırrı budur işte.” Diye düşündüğümü hatırlıyorum. O kadar heyecanlıydım ki üç günde kutuyu bitirdim. Sanırım o zamanlar 40$ civarındaydı, ve o 40$ benim tek paramdı. Üniversitedeydim ve haftada $150 kazanıyordum. Kız arkadaşım (şu anki eşim), Kerry, bir başımızaydık, elimizden geldiğince geçinmeye çalışıyorduk.

Katıldığım ilk büyük çaplı vücut geliştirme şovu, Chris Cormier’in ağırsıklet ve diğer bütün unvanları kazandığı 1993 NPC USA Şampiyonası idi. Kerry ve ben gazetedeki bir basım hatası sayesinde Kaliforniya’ya gidebilmiştik. Gazetede, Boston’dan Los Angeles’a gidiş-dönüş uçak biletinin 199$ yerine 99$ olduğu yazıyordu. Telefonla, indirimin son gününde birine ulaşmaya çalışıyorduk, ve gece yarısından biraz önce biri telefonu açtı. Nihayet görevli biriyle konuştuğumda, basım hatası olduğunu söylediler, ben de dedim ki, “Ama bu reklamın hakkını vermelisiniz öyle değil mi?” Görevli de benimle aynı fikirdeydi. Yani Kerry ve ben Kaliforniya’ya 200$’a gittik ve,1993 Amerika Şampiyonası’nı izledik. Daha sonra  Gold’sVenice’de egzersiz yaptık ve herkesi orada gördüm. İşte o zaman profesyonel bir vücut geliştirici olmaya karar verdim. 1996’da profesyonellik kartımı kazandıktan ve 2000’de ilk profesyonel şovumu kazandıktan sonra, New York’daki Şampiyonlar Gecesi nihayet 2006’da Mr. Olympia unvanını kazanarak zirveye ulaştım. Hala inanamıyorum; fotoğrafları “JayCutler, Mr. Olympia.” Şeklinde imzalamak hala çok gerçekdışı. Şu an elimde olmadan, bütün bunların nasıl da bir ömür süren bir hayalin gerçeğe dönüşmesi olduğunu düşünüyorum. Başladığım yere bakıyorum, kariyerimin bütün iniş çıkışlarını düşünüyorum ve eğer hayallerimin peşinden gitmeseydim bunların hiçbirinin gerçekleşemeyeceğini fark ediyorum.

Size verebileceğim tek bir mesaj varsa o da: büyük düşünün. herkesin Mr. Olympia olamayacağının farkındayım; Ben, onu 40 seneden fazla sürede kazanan yalnızca 11. kişiyim. Ama eğer, bir gün o 10 şampiyona katılacağımı düşünmemiş olsaydım, şu an olduğum yerde olmamın imkanı yoktu.  

Kaynak: flexonline.com

23
94
admin
admin - 7 yıl önce
14649 0 23
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları