Powerlife 3lu set

Six Pack Diyeti

Makro besinlerde (karbonhidrat, yağ ve protein) yapılacak oynamalar, karın kaslarını sizin arzu ettiğiniz şekilde açığa vurabilir! Karın kası yapmak, antrenman ve çabadan daha fazlasını gerektirir; iyi bir strateji ve işlerin doğru yapılması gerekliliği gibi.

Eğer yaklaşımınız herhangi bir şekilde kusurlu ise, bu sizi başarıdan alıkoyacaktır. Bu yüzden öncelikle iyi bir strateji kurmalı ve bunun doğrultusunda işe koyulmalısınız. Bu kombinasyonu doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz anda bu yıl sizin sixpack sahibi olacağınız yıl olacaktır.

Hiç şüphe yok ki, sixpack için en önemli faktörlerden biri doğru beslenmektir. Her öğünde ne yediğinizi takip etmiyorsanız, başarı size çok uzak duracaktır. Eğer bir grup sixpack sahibi insanla aynı ortamda bulunursanız onlara başarının sırrını sorun, %90’u bu soruya diyet cevabını verecektir. Bu gerçekten çok önemlidir.

Reklam Alanı
Kalori

Kalori alımınızı ortaya çıkarmanız, ne yapacağınız konusunda size yol gösterecek önemi taşır. Çoğu insan kilo verme programına başlarken günlük kalori alımını kilo başına 26 kalori olarak hesaplar (haftada 3-5 gün egzersiz yapmak koşuluyla) Fakat ilerleme kaydettikçe bunu kilo başına 10-20 ­kalorilere indirmeye başlarsanız şaşırmayın.

Alt vücut yağ seviyelerinde, vücudunuz sixpack elde etmek için sizinle daha sıkı savaşacaktır. Onları düşürmek zorunda olduğunuz seviyeye geldiğinizde, kalori döngüsünü çok düşük ve yüksek seviy

elerde tutmak, metabolizmanın bozulmaması için akıllıca olacaktır. Spor yaptığınız günlerde bir miktar kalori (karbonhidratlardan) ekleyin ve antrenman olmadığı günlerde de yeniden azaltın.

Protein

Sonraki konu protein alımıdır. Sixpack görüntüsüne kavuşmak için protein seviyesi yüksek olmalıdır. Metabolizma hızını artırır, düşük kalorili diyetlere eşlik eden yağsız kütle kaybını önler ve sizi aç hissetmekten

 korur. Bunun için hata yapmayın, eğer kilo başına 18 kalori alıyorsanız, ekstra protein içeriği alarak diyetinizi güçlendirmek sizi mutlu edecektir.

­

Karbonhidratlar

Karbonhidratlar, sixpack başlığı altında en çok tartışılan besin gruplarıdır. Alt vücutta, yağ yakarak, su tutulumunu azaltarak daha etkili sonuçlar elde edeceksiniz.

Karbonhidrat elbette önemlidir. Uzun bir sürede düşük karbonhidrat alımı enerjiyi düşürür, açlık son derece yoğun olur ve dinlenme metabolizma hızı düşer. Hiç değilse egzersiz öncesi ve sonrası en azından 25-50 gramlık karbonhidrat takviyesi yapın ve düşük kaloriler içeren sebzeleri yemeyi asla ihmal etmeyin.

Her üç ya da dört haftada yapılan yoğun diyet, metabolizmanızı sağlam tutması için, hafta sonları tam teşekküllü kalori alınabilecek şekilde olmalıdır. Bu kısa süreli karbonhidrat artırma süreci, yüksek karbonhidratlı olmalı, sabit protein alınarak yağ düşük tutulmalıdır.

37
100
admin
admin - 8 yıl önce
192275 0 37
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları