Powerlife 3lu set

Spor Salonunda Yaktığınız Yağları Maksimuma Çıkarmak İçin İşbitirici 7 Yol

Hey , hepimiz biraz şekillenmek ve gençken olduğumuz ve kıymetini bilemediğimiz o zamanlara geri dönmek isteriz ama bunu gerçekleştirmek disiplin, planlama ve kararlılık gerektirir. İnsanlar genellikle 5 veya 6 kilo verirler ve sonra artık kilo veremiyrmuş gibi görünür. Bunun böyle olmasında kesinlikle bir sebep vardır ve bu durum bir başarısızlık veya kilo verme hedeflerinden vazgeçmek için bir bahane olmamalıdır.

İşte kesinlikle yağ yakma rutininizi maksimuma çıkaracak ve kilo vermedeki hedefinize ulaşmada başarılı olmanızı garantileyen 7 işbitirici yöntem.

1) Anaerobik Egzersiz

Eğer sadece birkaç tur koşarak veya pedal çevirerek o yağlardan kurtulabileceğinizi düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Kas dokuları vücudumuzda en çok kalori yakan şeydir ve daha fazla kalori yakacak daha büyük kaslar yaratmak için ağırlık kullanmanız gerekmektedir. Bisiklet veya yüzme gibi aerobik egzersizler de gerekli olasa de aslında kilo vermek ve bunu korumak için en iyi yol daha büyük kaslar geliştirmektir. Bunun sebebi de kilo verme hedefinizde başarıyı garantileyen ağırlıklar kullanarak daha etkili bir kalori yakma makinesi yaratmış olursunuz.

2) Isınma ve Gevşeme

Egzersizlerden önce ısınmak ve bazı ağırlık hareketlerinden sonra gevşeme genellikle yağ yapma programlarında öncelikli tutulmaz. Ancak, birçok insanın kilo verme hedeflerinden vazgeçme sebebi başlangışta umdukları gelişimi görmekteki başarısızlıktan kaynaklanmaktadır. Bir yaralanma, sadece birkaç gün sürse bile, sizi kilo verme hedeflerinizde haftalarca geriye götürebilir ve isteğinizin azalmasına neden olabilir. Bu iki önemli aktivite için fazladan yirmi dakikayı planınıza eklemeniz gerekmektedir yoksa yaralanma ve kilo verme planınızdan uzaklaşma riskini göze alırsınız.

3) Diyet, Diyet, Diyet

Bu kilo verme hedeflerinizi maksimuma ulaştıracak öldürücü bir yol olmamalı ama öyle. Bunun sebebi insanların iki şekilde kilo verme düşüncesinden kaynaklanıyor; diyet veya egzersiz. Bu ikisi el değiştiryor ve eğer spor salonu dışında da vücudunuza iyi bakmazsanız asla yaktığınız yağları maksimum seviyeye taşıyamazsınız. Üçer bölünmüş öğünleri düşünmekten vageçin: bunun yerine daha küçük porsiyonlarla 5 öğünü değerlendirin. FDA son zamanlarda bu fikir ile yeni bir besin piramidi geliştirdi ve yağ yakma programınıza başlamadan önce mutlaka bir göz atmalısınız çünkü eğer spor salonuna adımınızı atmadan öce diyet kısmını tam anlayabilirseniz bu size hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ettirecektir.

4) Egzersiz Planlama

İnsan bedeni yeryüzündeki en komplek makinedir ve siz de sadece spor salonuna dalıp bir makineye atlayarak veya biraz ağırlık alarak bunların bedeninizi nasıl etkileyeceğini bilmeden hemen sonuca ulaşmayı bekleyemezsiniz. İdeal egzersiz rutini haftada 3 veya 4 kez olur ve tek seferde 30-45 dakikar sürer. Vücudunuzu bundan daha fazla çalıştıramazsınız çünkü eninde sonunda kaslarınızın tükenmesine sebep olacaktır bu durum da daha az kalori yakmanız anlamına gelir ve bu yüzden de spor yaparken yağ yakma programınız maksimuma ulaşamaz. Eğer ne tarz bir rutinin sizin hedefleriniz için ideal olacağı konusunda şüpheleriniz varsa, size en uygun programı ayarlama konusunda yardımcı olması için bir antrenöre danışmaktan korkmayın.

5) Besin Takviyeleri

Eğer spor salonunda gerçekten yağ yakma hedefinizi maksimuma ulaştırmak istiyorsanız, o zaman besin takviyelerini değerlenirmeniz gerekmektedir. Şimdi size oturup televizyon izlerken yağ yakabileceğinizi vaadeden o çılgın destekleyicilerden bahsetmiyorum tabi ki! Bahsettiğim şey, zorunlu yağ asitleri, aminoasitler, süt proteinleri... gibi hergün yediğiniz besinlerin içinde bulamayacağınız gerçek anlamda egzersizlerinizi maksimuma ulaştırabilecek şeyler. Tekrardan eğer sizin kilo verme hedefleriniz için en iyi besin takviyesinin hnagisi olduğunu öğrenmek istiyorsanız bir uzmana danışın.

6) Hedeflerinizi Haftalık Olarak Ayarlayın

Biliyorum bu oldukça açık ve net görünüyor ama gerçek şu ki birçok insan egzersiz yapma fikri ile heyecanlanmıyor bu yüzden de onlar için bir seansı kaçırmak, biraz pizza ile şımarmak bunu bir dahaki sefere telafi edebileceğini düşünmek oldukça kolay. Dinleyin, o gelecek sefer terazinin düşüşe geçtiğini görmeyi bıraktığınız zaman motivasyonunuz da düştüğü zaman asla gelmeyecektir. Haftalık hedefler ayarlayarak, ilerlemenizi takip edebilir ve beklediğiniz gibi gitmediğini gördüğünüzde oraya yeni hedefler ekleyebilirsiniz.

7) Geç Saatte Atıştımalığa Son

Bu pek mantıklı gelmeyebilir ama sizi temin ederim ki yağ yakma egzersizlerinizi maksimuma çıkaracaktır. Sebebi ise metabolizmanız. Yatağa girmeden hemen önce bir şeyler yerseniz bunlar vücudunuzda tutulacak ve uyanık olduğunuzda muhtemelen aç olmadığınızı farkedeceksizin. Sonra kahvaltıyı es geçecek veya sadece bir simit ya da yol üstünde bir şeyler atıştıracaksınız.

Sonuç: vücur koruma moduna girer. Bunun anlamı metabolizmanızı yavaşlatır ve bunun da anlamı gün boyu daha az kalori harcar. Artı, atıştırma ihtimalinizi artırır ve kısacası kötü bir döngü için ortam hazırlar. Her gün küçük porsiyonlardan oluşan beş öğün yemek aynı zamanda vücudunuza düzenli olarak besin kaynağı girdiğinden metabolizmanızı en yüksek seviyede tutacaktır. Egzersiz yaptığınız zaman gece yarısı atıştırmalıkları vücudunuzun yağ yakma sistemini etkilemediğini düşünebilirsiniz ama etkiliyor.

Şimdi yukarıdaki listedeki bazı şeyler saçma görünse de bazıları oldukça net. Ama yine de hepsini bir araya getirip düzenli bir şekilde bağlı kalındığında, 7 küçük düşünce spor salonunda yaktığınız yağları maksimuma çıkaracak ve sizi zihninizde oluşturduğunuz bedene götürecektir ama eğer düzensiz istikrarsız bir şekilde uygularsanız aynada o kadar kısa sürede bu görüntüyü yakalayamazsınız.

3
70
admin
admin - 2 yıl önce
6173 0 3
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları