Powerlife 3lu set

Yağ Eriten Yiyecekler

Reklam Alanı
1. Yaban mersini

Yaban mersini ­hakkında sürekli iyi ve yeni bir sürü şey duyuyorum. İlk olarak, renkleri mavi ve bu sebepten ötürü yapılarından gelen antioksidan ile doludurlar. Dahası, kalorileri düşüktür ve­anti-enflamatuar­(iltihap sökücü) özelliğine sahiptirler.­Kan basıncını düşürürler ve­besin değeri­açısından zengindirler. Tatları da gerçekten çok güzel. Sabah kahvaltısına,­yulaf ezmesine ve­protein­karışımına ilave edilebilirler.

2. Yulaf Ezmesi

Genelde herhangi bir çeşidi iş görür (çabuk, eski tarz, katı). Ama teknik olarak, ben eski tarz yulaf ezmelerini seviyorum, çünkü daha iri taneli oluyorlar ve küçük tanelilere göre daha düşük­glisemik­endeksleri vardır.

Yulaf ezmesi tam bir­lif­kaynağıdır. Bu lif, kötü­kolestrolü ortadan kaldırma sürecini hızlandırdığı için kolestrolü düşürme açısından önemlidir.

Aslında, son yapılan araştırmalar bize göstermiştir ki­avenanthramides­(AVA) isimli yulaf taneciklerinden oluşan bir bileşimin,­iltihap sökücü­ve­antioksidan­potansiyeli vardır. Gerçekten bu bileşimden oluşan yüksek dozajlı bir­tamamlayıcıdır.

Eski tarz yapım yulaf: 3/4 oranında haşlanmış su,­yaban mersini,­tarçın,­badem,­çilek,­ananas, kabak çekirdeği, bir çay kaşığı­pisilyum lifi, üç çay kaşığı­buğday çekirdeği, bir tane­kuru erik­(4-5 parçaya ayrılmış),­kuru vişne­(fazla şekeri ortadan kaldırmak için durulanmış), konserve kiraz

Çok tahıllı sıcak gevrek: (çavdar,­arpa,­buğday,­yulaf), 3/4 oranında haşlanmış su,­böğürtlen, ceviz, ½muz, 2 çay kaşığı­karabuğday balı­(andioksidan açısından zengin kara bal),­tarçın, taze­zencefil­(küçük parçalara doğranmış), taze­Hindistan cevizi içi

3. Badem

Badem, tekli doymamış­yağ, E­vitamini ve diğer­mineralleri içermesi ile­düzgün bir­lif­kaynağı olması açısından oldukça zengindir. Çalışmalar, bademin kolestrolü düşürme açısından çok büyük faydaları olduğunu göstermiştir.

Son yapılan çalışmalar bademin­egzersiz­performansını arttırdığını ve hastalıklarla mücadeleye yardım ettiğini de göstermiştir. Bademi bütün olarak veya küçük parçalara ayrılmış olarak yiyebilirsiniz. 40-45 kalori değerinde 1 bardak badem sütü içmek de oldukça yararlıdır. Bademi, yulaf ezmesine, yoğurda, salataya, smoothie’yede katabilir veya üzümle birlikte yiyebilirsiniz.

İşte bademle yapılan değişik salatalar;

Çilek-badem: 1-2 kap­organik ıspanak,­2 çay kaşığı­organik peynir­(peyniri elinizde ufalayın ve ekleyin), 1-2 Washington portakalı (suyunu salatanın içine sıkın, posasını ayırın ve ekleyin), 2 avuç dolusu pembe üzüm, 2-3 ufakça doğranmış çilek, 1-2 avuç dolusu parçalara ayrılmış badem.

Reklam Alanı
4. Yoğurt

Yoğurt, ana öğün gibi değildir. Günün herhangi bir vaktinde yenilebilir ve yemesi büyük zevktir.­Kalsiyum,­protein,­D vitamini­ve­sindirime yardımcı olan­ve hatta­kolestrolü düşüren­bakteriler açısından da zengindir.

Yoğurt­iyi bir yağ yakıcıdır ve karın bölgesinde bulunan yağların azalmasında faydalıdır. Yoğurtta ve sütte bol miktarda bulunan­kalsiyum, sadece­kemik erimesinde değil ayrıca­yağ yakma­işleminde de faydalı olduğunu göstermiştir.

Yoğurdu pekmez,­ bal veya kuru meyveyle tatlandırabilirsiniz.

5. Su

Su, bizi doyurur ve canlandırır. Su,­metabolizmayı hızlandırır. Unutmayın ki vücudumuzun %70’i sudan oluşmaktadır, bu yüzden eğer su depolarımızı sürekli takviye ederek korursak, vücut fonksiyonlarımızın çalışmasını daha da hızlandıracaktır.

Su ayrıca eklemlerimizi de sağlam tutar. Öyleyse, ekstra bardak­su içmek­yerine neden eklemler için olan­tamamlayıcıları­arıyoruz. Bu yüzden sık sık içme suyu almalıyız. Su ayrıca bizi doyurur. ­Suyun, midenin şişmesinde ve genişlemesinde güçlü bir etkisi vardır.

Yağ yakmaya çalışırken yemeği az yiyip aç kalktıktan sonra kötü bir hisle karşılaştığınızda su için. Ama 4 bardak su içtikten sonra 10 dakika beklemeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca, karpuz gibi sulu gıdalar yiyebilir veya çorba içebilirsiniz. Bu, bolca su barındırdığı için size doygunluk hissi verecektir.

24
100
admin
admin - 8 yıl önce
109796 0 24
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları