Powerlife 3lu set

135 kiloluk Vegan NFL Oyuncusunun 10,000 kalorilik Akıl Almaz Diyeti

2014 yılında David Carter 128 kg dı ve 135 kg olmak için çalışıyordu. Oakland Raiders’a yeni katılmıştı ve dondurmalı shakeler ve litrelerce sütü diyet programına eklemişti.

Ama aynı zamanda da acı çekiyordu. Omuzları ağrıyordu, tendinit ile mücadele ediyordu ve elinin üç parmağında morarmalar vardı. Tüm bunları profesyonel fulbol oyuncusu olmanın getirisi olarak görüyordu özellikle de NFL’de savunma hattından gelen morluklarla birlikte.

Görünüşe göre, sonradan bu acının katlanmak zorunda olmadığı bir şey olduğunu öğrendi. Tendinitin çeşitli türleri hakkında bir belgeselden öğrendikleri ile Carter’ın hayatı değişti. Sahip olduğu tendinit o kadar kötü duruma gelmişti ki bedeninin küvete atmak için bile büyük bir mücadele vermek zorunda kalıyordu. ‘farkettim ki her şeyi daha kötü yapıyorum’ diyor.  ‘ Tendiniti besliyordum, kas yorgunluklarını her şeyi. Böylece ertesi gün vegan oldum. İlk iş olarak fasulye burger yedim ve o günden beri et yemiyorum.’

Ağırlığı korumak çok önemli çünkü defans hattı oyuncularının ağırlıkları belirli ve hiç kimse onların yanında cılız görünmek istemez. Vegan lduktan sonraki ilk hafta Carter 18 kg vermiş. Ama çok çok daha hızlı koşuyor, daha büyük ağırlıklar kaldırıyor ve iki ay içinde de eklemlerindeki tüm ağrılar ortadan kaybolmuştu. Carter’ın tekrardan 135 kiloya dönmesi mümkündü ve şimdi hayvan eti ve hayvansal ürünler yediği zamankinden daha zayıf ve daha hızlıydı. Ve bir kaç hafta itibariyle resmen Chicago Bears takımı için oynuyordu.

“Her şeyi daha kötü yaptığımı farkettim. Tendon, kas ağrılarını ve her şeyi besliyormuşum. Bu yüzden ertesi gün vegan oldum.”

Böyle bir ağırlığı vegan bir diyet ile birlikte korumak ekstra çaba gerektirir, özellikle de 10 000 kalori değerinde bir çaba, bu durumda günde beş öğün artı bu öğünler arasında dört adet 600 ml lik shakeler demek oluyor. Bunun anlamı Carter her iki saate bir yemek yiyor ve gerçekten sağlam yiyor. Bu buzlu içecekler ara öğün bile değil. Mandıra ürünleri yerine Carter soya fasulyesi kullanıyor ve proteini de ayçiçeği tohumlarından alıyor ve bedeni- meyvelerle canlanıyor üm bunları yutmak bile ustalık ister. Her yeni güne Vitamix karıştırıcısında hazırladığı koca bir yığın fasulyeli smothie ( toplamda 100 gr protein için yeterli bir miktar) ile başlıyor bunu da günün gidişatına göre bölüyor. Ve hepsinin de ötesinde ev yapımı otlu, probiyotik lahana turşusu da gün boyu tüketiliyor.

Bu yüzden bazı sporcular diyetlerinde kaçamak kızartmalar ve tiramisu gibi yiyecekler tütketmek için can atarken Carter sadece bir öğünü es geçebilmeyi istiyor. Ancak sezon dışında kendi isimlendirdiği bu ‘ Operasyon Ağırlık Koruma Hedefi’ süresince tek bir öğünü atlaması bile mümkün değil.

“Günün her öğününde yüksek protein tüketmeye çalışıyorum’ diyor, ‘ aksi takdirde kilo korumak çk zor oluyor.’’

Protein birçok farklı yerden geliyor- pirinç ve fasulye ki bu ikisi birlikte tam protein yapıyor; tam tahıl, kinoa, mısır ve kuskus gibi; spirulina ve kenevir gibi destekleyiciler; beslenme mayası ile yapılan kaju peynirinin Carter’ın en sevdiği içeri olan fındık. ( ara not: vegan olmayan biri olarak ben bunu lezzetli buluyorum ve nacho üzerinde gerçek peynirden bile daha iyi oluyor)

“Mandıra ürünleri yerine Carter protein sağlamak için cannellini fasulyesi ve ayçiçeği tohumları kullanıyor ve bedeni çiğnemesi bile cesaret isteyen meyvelerle canlanıyor.”

Carter insanlara veganların sadece kuşkonmaz yemek dışında çok daha fazla seçeneklernin olduğunu göstermekten keyif alıyor ve ayrıca veganların nasıl görünmeleri gerektiği ile ilgili düşüncelerini yıkmaktan da. İnsanlara vegan olduğunu söylediğinde birden savunmaya geçtiklerini görüyor. ‘’ İnsanlar bana biftek isteyip istemediğimi soruyor ben de onlara aslında onu yemediğimi hatta herhangi bir et veya mandıra ürünü yemediğimi söylüyorum. Genelde şöyle düşünüyorlar ‘ Bir dakika senin ufak tefek ve zayıf olman gerekiyor.’ Tabiki beni gördükten sonra bunu söyleyemiyorlar.’’

Kahvaltı

Kenevir proteini, muz ve kırmızı meyveler ile yulaf karışımı

Atıştırma
Soya fasulyesi, muz, çilek ve spirulina ile yapılmış 600 ml smoothie

Öğle Yemeği

Kaju peyniri ile birlikte esmer pirinç ve soya fasulyesi

Atıştırma
600 ml gainer shake

Diğer Öğle Yemeği
Biraz daha esmer pirinç ve soya fasulye karışımı

Atıştırma
600 ml gainer shake

Akşam Yemeği
Soğan ve sarımsaklı kuskus ve yeşil biberli ıspanak salatası

Atıştırma
600 ml gainer shake

14
0
admin
admin - 6 yıl önce
6449 0 14
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları