Powerlife 3lu set

6 Adımda Kararlı Motivasyon

Reklam Alanı
Müşterilerimi çalıştırırken, onların kişisel disiplinlerine bakarak, hedeflerine ulaşıp ulaşamayacaklarını söyleyebilirim.

Kişisel disiplin olmadan, antrenman harici zamanlarda kötü beslenme gibi alışkanlıklar olur.

Muhteşem bir kişisel disiplinle doğmayız. Bu, bilinçli bir efor ister. Kişisel disiplin, istemediğiniz bir görevi bile yerine getirmek demektir. Koşmak haricinde milyonlarca başka şey düşünebilirdim özellikle yağmur­yağıyorsa. Fakat bugün koşu günü bu yüzden bunu yapmalıyım. Yorucu bir iş gününden sonra eve döndüğümde yapmak istemediğim ilk şey heavy squat. Fakat hala antrenman yapıyorum çünkü kendime söz verdim.

­

Bu, beni kendime karşı sorumlu kılıyor. İyi dinlenmiş hissettiğinizde antrenman yapmak kolay oluyor fakat gerçek mücadele geldiğinde, tembellik ve stresle başa çıkıp işe koyulmak zor geliyor.

Kişisel disiplinim, yeme alışkanlıklarım kadar önemli. Yıllarca sağlıksız gıdalarla beslendim. Şimdi temiz beslenmeye çalışıyorum, her ne kadar canım dondurma çekse de, kişisel disiplinimle buna karşı duruyorum.

Arkadaşlarım benim perişan ve fanatik olduğumu düşünüyorlar. Fanatik olabilirim ama perişan olduğumu sanmıyorum. Mahrum değilim çünkü pizza, çin yemekleri gibi sağlıklı olup olmadıkları tartışılan yemekleri yiyorum.

Buradaki hile, bu yemekleri sağlıklı pişirmem. Bazı tarifleri inceledim ve nasıl yapılacaklarını öğrendim.

­

İpucu 1: Spesifik hedefler belirleyin

Vücut geliştirme ile uğraşırken amacım, iri biri olmaktı. Kişisel hedefler belirlemek (ölçü, elbise boyu, halter, kronometre vb.) konsantrasyon açısından önemlidir.

Ölçülebilir hedefler aynı zamanda ulaşılabilir hedeflerdir.

Bir kere başarıldığında, komple tatmin olmanızı da sağlar. Ayrıca bu kişisel ölçüler disiplininizi de güçlendirecek. Ne kadar yol aldığınızı göreceksiniz.

Bir haftalık ya da günlük hedefler belirleyin. Kısa zamanda gerçekleştirebileceğiniz bir hedef belirleyerek uzun vadede kişisel güvene kavuşabilirsiniz.

­

İpucu 2: Hedefinizi canlandırın

Hedefleriniz ne kadar kişisel olursa o kadar canlandırabilirsiniz. Amacınız kilo kaybetmek ise zihninizde kendinizi daha yalın ve kaslı canlandırın. Kendinizi atletik hissediyorsanız, ”6 dakikalık koşacağım” deyin ve 6 dakika koşun.

Halinizden memnun davranmayın. 15 kerede 550 kg kaldırmayı istemek sizi bir yere götürmeyecek. İstemek, davranışı zihinde canlandırmakla aynı şey değildir. Hedefinize ulaşmak için kullanacağınız zihinsel resimler, harekete geçmenizi sağlamalıdır. Bu ne olursa olsun sizi çalışmaya motive etmelidir. Eğer olmazsa motive olmak için daha kuvvetli ve anlamlı şeyler bulmalısınız.

Kişisel disiplin, güçlendirmekle ilgilidir. Kendinizi gerçekten güçlü bir vücut ve akılla zihninizde hayal edebilirseniz, hazırsınız demektir.

22
100
admin
admin - 8 yıl önce
13878 0 22
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları