Powerlife 3lu set

%6 Yağ Oranına Ulaşmanın Yolu

Giriş

Birçok insan baklava dilimli karın kaslarına sahip olmanın en hızlı yolunun neredeyse açlık seviyesine kadar alınan kaloriyi azaltmak, düşük ağırlık ve kardiyo boyunca fazla tekrar yaparak çalışmak olduğunu düşünüyor gibi görünüyor. Gerçek şu ki bazı şeylere ulaşmak için bu aslında oldukça etkisiz bir yol ve sadece enerji seviyesini düşüreceki kas kaybına sebep olacak ve sizi aç bırakacaktır. Yine de düzgün kilo kaybı gerçekleştiğinda kas kaybı olmasına ve yemek hasreti çekmeye gerek yoktur. Sadece aşağıdaki rehberimizi izleyin ve eriyip giden kiloları göreceksiniz!

Giren Kalori ve Çıkan Kalori

Bunu daha önce muhtemelen duymuşsunuzdur ama gerçekten hala doğru. Yağ kaybetmek için aldığınızdan daha fazla kalori yakmanız gerekmektedir. Bu kalori avantajı zamanla kilo kaybetmenizi sağlayacaktır ve yediğiniz yiyecekler bağlı olarak da kalori açığınız kadar yağ veya kas kaybedersiniz. Yani siz sormadan önce- evet hiçbir şey yemeyerek kilo kaybedebilirsiniz ama donut ve dondurmadan sağladığınız kalori açığını da kaybedebilirsininz ancak bu süreçte kas da kaybetmeniz mümkün ve sağlığınız  ile ilgili çekeceğiniz sıkıntılardan da bahsetmeye gerek bile yok.

Günlük Besinler

Yağ yakan bir diyete başlamadan önce bilmeniz gereken ilk şey günlük harcamanızı hesaplamaktır- bu gülük olarak yaktığınız kalori miktarıdır. Genetik, kilo, boy ve aktivite seviyesi gibi faktörrler bu miktarı etkiler ve kesin bir sayı elde etmeden önce bazı deneyler gerektirebilir. Bu sayıya ulaşmak için size yardımcı olacak bazı hesaplamaları basit bir Google araması ile bulabilirsiniz.  Bir kere kendi sayınıza ulaştığınız zaman yapmanız gereken 400-500 kalori eskiltmek olacaktır. böylelikle haftada yaklaşık yarım kilo verebilirsiniz bu durum kas kaybını en aza indirmek için en güvenli orandır.  Kalorileriniz protein, karbonhidrat veya yağdan gelebilir. Yağlar gram başına 9 kalori içerirken protein ve karbonhidratlar 4 kalori içerirler.

Protein

Başarılı yağ yakıcı bir diyetin en önemli bileşenlerinde birisi kas kaybını en aza indirmektir. Protein kas kütlesini korumak için anahtar besindir ayrıca özellikle kalorilerinizi kısıtlarken sizi tok tutması açısından da önemli olduğunu söylemeye gerek bile yok. Ne kadar protein almanız gerektiği ile ilgili birçok farklı düşünceler var ama genel olarak konuşmak gerekirse yağsız vücut kütlesindeki her kilo için 2 ile 2,8 gram arasındaki değerler ideal olarak değerlendirilmektedir.

Yağsız vücut kütlesini hesaplamak için vücudunuzun maksimum yağ oranının öğrenmeniz gerekmektedir. Örneğin eğer 90 kiloysanız ve vücut yağ oranınız %20 ise bu 18 kilogram yağ taşıdığınız anlamına gelir. Yağsız vücut küleniz de 72 kilogramdır bu yüzden almanız gereken protein miktarı 160 gram olmalıdır.genel olarak konuşmak gerekirse kalori azaltımını ne kadar artırırsanın protein miktarını o kadar artırmanız iyi olacaktır.

Yağlar

Yağlar yağ yakımına yardımcı olduğu kadar testesteron seviyelerini artırmak için de gereklidir. Yağ alımını geniş çapta çeşitlendiren birden çok sayıda karklı diyet programları var bu yüzden bu bilgiyi burada vermiyeceğiz. Bilinmesi gereken temel şey sizin için işe yarayacağıdır. Bazı insanlarda karbonhidrat hassasiyeti var yüksek yağ diyetleri geliştirmişler. Aynı şekilde bazı insanlar düşük karbonhidrat diyetlerinde güçsüz ve düşün enerjili hissediyor bu yüzden bu şekilde daha fazla enerji almış olurlar.

Karbonhidratlar

Karbonhidratlar sözde bizi şişmanlatmak için birçok kalkan sağlıyor. Bu bir dereceye kadar doğru olsa da ne kadar karonhidrat tükettiğinize ve nereden sağladğınıza başlı olmaktadır. Kompleks karbonhidratlara bağlı kalın ve çalışmak için yeteri kadar enerji sağlarken aynı zamanda kilo kaybetmek için kalori kesintisi yaptığınızdan eminolun.

Sonuç

Bir kere günlük kalori harcamanızı hesapladığınızda ve maksimum 400-500 kalori civarinda bir kesintiyi hedeflediğinizde, bu sayılara bağlı kalın ve aşmadığınızdan emin olun. Yediğiniz her şeyi kaydedin ve makroların hedefinizi karşıladığından emin olun.  Yine de bu durum praz egzersiz gerektirecektir ama zamanla daha kolay olacaktır ve gördüğünüz harika sonuçlar ile cesaretleneceksiniz.  Ayrıca Instant Knockout gibi yağ yakıcı destekleri de tavsiye ediyoruz. Metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacak tamamen doğal bileşenler kullanılıyor ve inatçı birkaç kilodan kurtulmayı sağlar. %6  yağ oranına ulaşmak arayışı içinde ihtiyacınız olan tüm yardım burada yani neden kendine şans vermiyorsun?

22
97
admin
admin - 6 yıl önce
16163 0 22
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları