Powerlife 3lu set

AĞIRLIK KALDIRMA GERÇEĞİ

Bu konuyla ilgili hikayeleri duyduğunuzdan eminim: ağır ağırlık kaldırmak kadınların erkek gibi görünmesine yol açıyor, tehlikeli, eklemleriniz için zararlı ve kas elde ettiğiniz zaman da duramazsınız yoksa hepsi yağa dönüşür. Bunların hepsinin baştan aşağı deli saçması olduğunu size söyleyeyim.

Gerçek şu ki ağırlık kaldırmak bu korkunç şeylerden hiçbirine sebep olmuyor ve milyonlarca kadın ve erkek, özellikle yaşlanırken sağlığımız için en yararlı olan egzersiz biçimlerinden birinden mahrum kalıyor. 

Birçok insan ağırlık çalışmanın yalnızca hacim arttırmak için olduğunu düşünse de, kardiyovasküler egzersiz ile karşılaştırıldığında, en fazla kalori yakma konusunda dayanıklılık egzersizi birinciliği kimseye kaptırmıyor. Kardiyonun aksine, ağırlık çalışmanın asıl büyük avantajı egzersiz sırasında ve sonrasında vücudunuzun yağ yakabilme özelliği.

 

HAFIF AĞIRLIKLAR KADINLAR İÇİN VE AĞIR AĞIRLIKLAR DA YALNIZCA ERKEKLER İÇİN

 

Bu sanırım beni en çok rahatsız eden yorum ve bu yorum genellikle, hipertrofiden (kas büyümesi) ve erkek ile kadın fizyolojisinden açıkça anlamayan kişiler tarafından yapılıyor.

Öncelikle, ağır bir yük kaslarda yırtıklar yaratacaktır. Antrenman yaptıktan sonra kas yırtıklarını yeniden inşa etmek ve onarmak kas belirginliğini ve gücünü meydana getiren şey. Tekrar tekrar küçük ağırlıklarla kendinizi paralamanız güçlü kaslara sahip olmanızı sağlamayacaktır.

Kadınlar, doğal kas geliştirme hormonu olan testosteronu erkeklerin ürettiğinin yalnızca küçük bir miktarı kadar üretiyorlar. Maskülen özelliklerden (fazla kıl (özellikle yüzde), ses kalınlığı, kas kütlesinde artış) sorumlu hormon testosterondur. Kadınlarda erkeklere göre boşta ve hareketsiz testosteron daha azdır, bu yüzden de herhangi bir artış, bir erkeğin derecesindeki kas büyümesine izin verecek kadar kayda değer olmaz. Yıllarca tecrübeye sahip işinde ciddi kadın eğitmenler bile erkek vücut geliştiricilerde gördüğünüz o cüsseli kasları yapamazlar.

Tabi kendine testosteron veya anabolik maddeler enjekte eden her erkek veya kadın kas gelişimini inanılmaz bir şekilde arttıracaktır, ancak bu bir kişinin doğal olarak yapabileceklerini oldukça aşıyor.

 

BESLENME NEDEN ÇOK ÖNEMLİ

 

Unutmayın ki bir ağırlık çalışma programına başlarsanız birkaç hafta içerisinde kaslarınız belirginleşmeye başlayacak. Eğer o kasların üstünde büyük bir yağ tabakası varsa, kendinizi "iri" hissedecek ve öyle de görüneceksiniz. Vücudunuzda kas kütlesi artışı, yağ kaybından daha hızlı gerçekleşebilir. O kütle de yağ tabakasının altında yer kaplayacak ve bu sebeple de kasın yağ tabakalarının arasından görünür olması daha uzun sürecektir.

İşte bu yüzden her türlü egzersiz rutininde beslenme çok önemli. Eğer yeni başladığınız ağırlık kaldırma programınızı fazladan fast food yemek için bahane olarak kullanıyorsanız, başarısızlığa hazır olun. Birkaç hafta içinde çalışmayı bırakacaksınız çünkü tartı daha büyük bir rakam göstermeye başlayacak ve kıyafetlerinizde dar gelmeye başlayabilir, siz de bütün suçu ağırlık çalışmanıza atacaksınız. Eğer diyetiniz kontrollüyse, vücut yağınız yavaşça azalırken kas yapacaksınız ve sonuç da o her zaman hayalini kurduğunuz biçimli ve belirgin hatlara sahip seksi vücut olacak.

Yani hanımlar, artık o şirin ağırlık eldivenlerini takıp, birkaç ağırlık edinip erkeklere ne kadar güçlü olabileceğinizi göstermenin vakti geldi.

 

Sevgi Anar

Facebook: www.facebook.com/SevGearFitness

Instagram: sevgi.anar 

Twitter: @sevgear 

Blog: www.sevgianar.blogspot.com

 

 

17
0
admin
admin - 6 yıl önce
6270 1 17
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları