Powerlife 3lu set

Ağırlıksız Göğüs Kası Geliştirme Hareketleri

Antrenman yapan erkekler için, göğüs kasları asla ihmal edilmemesi gereken bir kas grubudur. Zayıf göğüslerle uyuşmayan kaslı bir vücut, dengesiz ve çirkin görünecektir. Antrenman yapan kadınlar için de göğüs kasları önemlidir çünkü güçlü göğüs kasları, günlük işleri rahatça yürütmeye yardımcı olur. Çoğu kas grubu;­örneğin uyluklar, baldırlar, kollar ve karın kasları gibi,­ağırlık çalışmadan yapılabilecek pek çok egzersizle kuvvetlendirilebilir. Birçok insan göğüs çalışmak için illa bir spor salonuna gitmesi gerektiğini düşünür. Ağırlık kaldırmadan göğüs çalışmayı öğrenmek, çok kolay ve biraz da bilgi meselesidir. Bu yazımızda evde yapabileceğiniz kas hareketlerinden bahsedeceğiz.

Yöntem 1: Göğüs Antrenmanlarına Yeni Başlayanlar
Reklam Alanı

1- Diz şınavı çekin:­Yerde dizlerinizin üzerine çökün ve ellerinizi yerde önünüze koyun. Vücudunuzun üst kısmı ağırlık hissedene kadar ellerinizle ileriye doğru yürüyün. Sırtınızı doğrultun, yani dizleriniz ve omuzlarınız aynı hizada olsun, ayaklarınız havada olacak şekilde dizlerinizi bükün. Kollarınızı 90 derecelik açıyla büküp tekrar düz konuma getirerek hareketi tamamlayın ve tekrar edin.

2- Basit şınav çekin:­Diz şınavındaki gibi pozisyon alın ama onun yerine dizlerinizi doğrultun. Dizlerinizi yere koymak yerine, yerle temas noktası olarak ayaklarınızı kullanın. Sırtınızı doğrultun, ayaklarınız ve omuzlarınız aynı hizada olsun. Eller, bulunduğu omzun hemen altında, yerde olmalı. Kollarınızı 90 derecelik açıyla büküp tekrar düz konuma getirerek hareketi tamamlayın ve tekrar edin.

Yöntem 2: Orta Seviyede Göğüs Antrenmanları

1- Yüksek şınav çekin

Zemin üzerinde kaymayacak ve ağırlığınıza dayanabilecek sağlam bir sandalye bulun. Fazladan dayanıklılık için sandalyeyi duvara yaslayın. Bu sefer ayaklarınız yerde değil de sandalyede olacak şekilde şınav pozisyonu alın. Sırtınızı doğrultun, ayaklarınız ve omuzlarınız yere paralel yatay bir hat üzerinde dursun. Kollarınızı 90 derecelik açıyla büküp tekrar düz konuma getirerek hareketi tamamlayın ve tekrar edin.

2-Alçak şınav çekin

­Standart şınav pozisyonunda, sağ dizinizi sağ dirseğinize dokunacak kadar yukarı kaldırın. Bu pozisyonda, kollarınızı 90 derece bükün ve sonra tekrar düzeltin. Sağ bacağınızı düzelterek normal pozisyona dönün. Aynı hareketi sol bacağınız için tekrarlayın. Şınav çekmeden önce bir bacağı kaldırarak, her tekrarda her bir kola düşen ağırlığı arttırmış olursunuz, bu da göğüs kaslarınızın daha hızlı gelişmesine yardımcı olur. Sağ ve sol yanlar için çekilecek 2 şınav 1 tekrar olarak sayılır.

36
100
admin
admin - 7 yıl önce
357845 0 36
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları