Powerlife 3lu set

Antrenman Kalitenizi Artıracak 7 İpucu

Hayatta herhangi bir olağanüstü başarının temeli, belirli hedefler ve kesin zamanlar üzerine kurulmuştur. Hepimiz başarmaya çalıştığımız hedefe ulaşmak ve bunu tamamlamak için bir aciliyet hissine sahip olmak konusunda açık olduğumuzda, önemli ölçüde daha iyi performans ve çok daha iyi sonuçlar elde ettiğimizi fark etmişizdir.

Bize hayatımızın herhangi bir alanında başarı sağlayacak bu nitelikler, antrenman eforumuzda da bize başarıyı sağlayacaktır. Ne yazık ki, birçok insan onları diğer konularda mükemmelleştiren aynı zihinsel stratejileri spor salonuna taşıyamıyorlar.

7 Basit Kaliteli Tüyo

Aşağıda uygulaması kolay ve çabuk bir şekilde antrenman eforunuzu daha yüksek bir seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak yedi basit ipucu bulunuyor.

Reklam Alanı
1. Spor salonuna özel bir planla gidin.

Antrenman sırasında ne yapacağınızı kesin olarak bilmeden spor salonuna bir adım dahi atmayın. Belirli bir antrenman gününde duygularınız ya da hisleriniz tarafından yönetilme arzusuna karşı koyun. Çoktan fark etmiş olduğunuz üzere, herhangi bir konu hakkındaki hisleriniz her 10 dakikada bir değişebilir. Spor salonuna saldırı planıyla girin ve bu planı kurar kurmaz bunu gerçekleştirmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya hazır olun.

2. Spor salonuna zamanında gidin ve antrenman yapmaya hazır olun.

Sizi bekleyen spor partneriniz olsun olmasın ya da egzersiz yapmadan önce başka bir şey yapmanız gereksin ya da gerekmesin, her zaman belirli bir zaman belirleyerek antrenman seansınıza başlayın. Bu zaman spor salonuna geleceğiniz zaman değil, tam olarak ısınma setleriyle başladığınız zaman olmalıdır. Bildiğiniz üzere bazen zorlu bir antrenmanın başlangıcını ertelemek ya da arkadaşlarınızla konuşurken dikkatinizin dağılması çok kolaydır. Doğru bir antrenman her zaman hassas zamanlama ile başlar. Spor salonuna her zaman belirli bir saatte gideceğiniz ve antrenman yapmaya başlayacağınız konusunda kendinizle bir anlaşma yapın.

3. Antrenmanınız için zaman sınırlaması koyun.

Belirli bir zaman çerçevesinde antrenman yapmaya kararlı olduğunuzda, o egzersizden bu egzersize sorunsuz ve verimli bir şekilde geçiş yapabileceksiniz. Bunu yapabilecek bunca zamanınız olduğunda yapabileceklerinize odaklanmanız daha kolay olacaktır.

Spor salonundaki arkadaşlarınızla sohbet etmek için kolayca antrenmanınızın bitmesini bekleyebileceksiniz. Belirlediğiniz zaman hedefin dışında bir buluşma ayarlayın. Bu sadece daha verimli bir antrenman seansına zemin hazırlamak için daha basit bir yoldur.

4. Ellerinizi “metal” e dokundurmadan önce neye ulaşmak istediğinizi bilin.

Ellerinizi barbelle, dumbbelle ya da antrenman aletlerine dokunmadan önce her zaman yapmak istediğiniz en az sayıyı bilmelisiniz.

Ayrıca yakmak istediğiniz minimum kalori sayısını da ve cardiovascular antrenman yaparken ayaklarınız bisiklet pedalına ya da makinenin zeminine dokunmadan önce yürümek istediğiniz minimum uzaklığı bilmelisiniz.

Vücudunuzun performansını artırmak için güçlü aklınızı kullandığınız zaman, vücudunuzun neler yapabileceğinizi etkilemesine izin vermeyin. Tabi ki de vücudunuzun belirlediğiniz hedeflerden biraz daha iyi yapmak istediği sürece izin verebilirsiniz.

5. Uyarmak istediğini kas ya da kas gruplarınızı hissettiğinizden emin olun.

Hedeflenen çalışılmış kas ya da kas gruplarına ufacık bir ilgiyle “A noktası” ndan “B noktası” na ağırlık taşımaya kendiniz kaptırmak çok kolaydır. Spor salonunda ve hayatınızda başka bir yerde odaklandığınızı elde edersiniz.

Elbette ki, kısa sürede maksimum kas büyümesi için çalışıyorsanız ağır ağırlıklar taşıyın. Sadece belirli kasları çalıştırmak gerektiği gerçeğini unutmadığınızdan emin olun. Bilinçli olarak bunu yapmamak için çaba harcamadığınız sürece, vücudunuz içgüdüsel olarak direnç göstermek için yol arayacak ve “A noktası” ndan “B noktası” na kadar ağırlığı taşımak için kaslarınızı kuvvetlendirecektir.

6. Antrenmanınızdan hemen sonra performansınızı değerlendirin.

Her antrenmanınız bir sonraki antrenmanınızın daha iyi olması için zemin hazırlayabilir. Antrenmanınız hala taze iken, antrenman performansınızı değerlendirmek için bir ya da iki dakikanızı ayırın. İyi yaptığınız bir şeyi güçlendirmek istiyorsunuz, bu yüzden bu seçtiklerinizi tekrar etmek isteyebilir ve kötü alışkanlıkları edinmeden önce iyi yapmadıklarınızı bırakabilirsiniz.

Hepimizin bir antrenmanı iyi, kötü ya da ikisinin arasında bir yerde farklı kılan değişik fikirleri vardır. Öyle değil mi? Bunu nasıl yaptınız? Antrenman yaparken ne olursa olsun belirlediğiniz en önemli şey hedeflerinizi gerçekleştirmeye ne kadar yaklaştığınızı değerlendirmektir. Spor salonundan dışarı bir adım atmadan önce, bu değerlendirmenin son noktasını koyun.

7. Spor salonundan ayrılmadan önce bir sonraki antrenmanınızı düşünün.

Gerçekten bu adımı uyulamaya gerçekten gerek yoktur, ama bir sonraki antrenmanınızı düşünmeye zaman ayırabilirsiniz. Bir sonraki antrenman sırasında ne ile karşılaşacağınızın basit bir ön izleme ile zihninizin “çark” larını harekete geçirebilirsiniz.

Bana güvenin. Bilinçaltınızınbir sonraki verimli antrenman için sizin göstereceğiniz ufacık bir çaba ile bir sonraki güne nasıl etkili bir şekilde hazırlandığını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Bu ipucunun spor salonunda geçirdiğiniz son 30 ila 60 saniye içerisinde büyük bir yatırım olduğunu fark edeceksiniz.

Belirli hedefler ve kesin zamanlar tüm önemli başarıların temel taşıdır. Bu yapılması kolay 7 mantıklı tüyoyu uygulayın ve antrenman eforunuzu yeni ve daha yüksek bir seviyeye şüphesiz bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Kaynak: Bodybuilding.com

­

­

26
0
admin
admin - 7 yıl önce
7578 0 26
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları