Powerlife 3lu set

Antrenman Yoğunluğunu Artıran 5 Şey

Reklam Alanı
Yoğunluk… Harika sonuçlara götüren reçetenin temel malzemesidir. Kurabiyeler, şeker olmazsa tatlı olmazlar; sizin antrenmanlarınız da yoğunluk olmadan faydalı olmazlar.

Egzersiz biliminde yoğunluk, belli bir sette kaldırılan ağırlık miktarı olarak tanımlanır. Spor salonundaysa tamamen başka bir anlamı vardır. Vücut geliştiriciler, ‘antrenman yoğunluğu’ (training intensity) lafını dillerinden düşürmezler.

İyi de nedir bu ‘antrenman yoğunluğu’ (training intensity)? ‘Antrenman yoğunluğu’nuzun yeterli olup olmadığını nasıl anlarsınız ve mevcut ‘antrenman yoğunluğu’ seviyenizi nasıl artırabilirsiniz?

Bu makalede ‘antrenman yoğunluğu’nun gerçekten neyi ifade ettiğini tanımlayıp istediğiniz sonuçlara ulşmanıza yetecek yoğunlukta çalışıp çalışmadığını belirlemenize yardımcı olacağım ve acil bir atılım için kullanabileceğiniz basit ve etkili stratejiler sunacağım.

Yoğunluk bir Zihin Durumudur

Antrenman yoğunluğu, en iyi şekilde ‘antrenmanınızın her tekrarına, her setine, her egzersizine ve her dakikasına zihin, beden ve ruhunuzun yüzde yüzünü vermek’ olarak tanımlanabilir. Yoğunluk, ağırlıkları bütün çalışma setlerinizin mutlak başarısızlıkla sonuçlanacağı kadar gayretle kullanmak anlamına gelir: tamamlanmamış tekrar kalmaz, deponuzda enerji kalmaz. Yoğunluk, fiziksel bir beceri olduğu kadar zihinsel de bir beceridir.

Hat safhada yoğunlukla çalışmak, her egzersizde, sette ve tekrarda; geçmişte nelere ulaştığınızı boşvererek sürekli daha yüksek bir mükemmeliyet mertebesine ulaşmak için kendinizi zorlamanızdır. Standartlarınızı ve kendinizden beklentilerinizi her antrenmanda yükseltmelisiniz.

Eğer yoğun biçimde çalışmak istiyorsanız mevcut performans düzeyinizden asla tatmin olmayın. Derinlerinizde bir yerlerde hep en azından fazladan bir tekrar daha yapabileceğinizi, 5 kilo daha fazla kaldırabileceğinizi ya da daha iyi bir bitiriş ortaya koyabileceğinizi bilin. Daha sıkı ve daha ağır kaldırabilirsiniz. Bunu isteyin.

­

Yeni Yükseklilere Ulaşmak

Bu türden bir tutku, gayret ve coşkuyla antrenman yaptığınız zaman devamlı performans ve fiziki gelişim önlenemez olur. Antrenman yoğunluğunuz yukarılara yükseldikçe kas geliştirme sürecine de kendinizi daha çok vereceksiniz.

İşte size mevcut yoğunluğunuzu artırmanıza yardım edecek basit ve çok etkili 5 tavsiye. Çalışma macerasının hangi aşamasında olursanız olun (başlangıç, orta veya ileri) bu tekniklerden yararlanabilirsiniz. Ben, kesinlikle yararlandım.

1. Her tür antrenmanda ve her seferde yoğunluğunuzu artırın

Sırf spor salonunda bulunduğunuz için bütün pistonları çalıştırıp ağırlıkları tam güçle kaldırabileceğinizi var sayamazsınız. Halihazırda yeterli yoğunluğa sahip olduğunuzu zannetmeyin. Hayatta arzuyla ulaşmaya çalıştıklarımızı elde eder; ihmal ettiklerimizeyse sahip olamayız. Bu nedenle antrenman yoğunluğunuzu artırmaya odaklanmalı ve buna zihinsel olarak da kararlı olmalısınız. Böyle yaparsanız, fiziğinizdeki ve performansınızdaki istediğiniz gelişimi yakaladığınızı görürsünüz.

18
67
admin
admin - 8 yıl önce
17211 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları