Powerlife 3lu set

Antrenmana Odaklanmanın 5 Kuralı

Reklam Alanı
Odaklanmak ve çalışma esnasında dikkatinizin dağılmaması için 5 yol

Zamanınızın çoğunu salonda geçirmelisiniz! Böylece rahatsız edilmekten korunmuş olursunuz.

Odaklanmak için 5 yöntem

Söz konusu spor olunca, günümüzün dünyasının meşgul olduğu apaçıktır. İyi bir vücuda sahip olmak için sadece fiziksel değil, zihinsel olarak da kuvvete ihtiyaç vardır. Bunun anlamı, rahatsız edecek faktörlerden uzaklaşmaktır. Şimdi odaklanma vakti!

1. Hedefiniz konusunda net olun ve öngörü sahibi olun!

Spor salonuna girdiğinizde hedefinizi kafanızda canlandırın. Hep büyük resmi görün, yaklaşan yarışmayı, muhteşem bacakları ve beş kilo vermeyi düşünün.

Kendinize uzun vadede hedefler koymak yerine bench press yaparken 2.5 kg fazla koymaya, geçen haftadan 2 dakika daha fazla koşmaya veya 50 kalori daha fazla yakma gibi kısa vadeli hedefler koyun. Bu kısa vadeli hedefler, amacınıza daha net bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Aklınızı mücadeleye hazırlayın ve hiçbir şeyin sizi durdurmasına izin vermeyin.

2. Doğru zamanlayın

“İş problemlerinizi eve getirmeyin” derler. Aynı şey spor salonları için de geçerlidir. Endişeli olmak, spor salonunda çalışırken kötü etki yapabilir. Spor zamanını hiçbir şeyin sizi rahatsız etmeyeceği bir ana denk getirin.

Kendi adıma ben, spora öncelik verme prensibi üzerine çalışıyorum, sabah ilk işim spor yapmak oluyor. Bu şekilde günün diğer zamanlarında beni başka bir şeyin bozmasına izin vermemiş oluyorum. Tam bir konsantrasyon elde etmiş oluyorum.

Optimum antrenman yapacağınız zamanı keşfedin, gün içinde en çok enerjiye ve isteğe sahip olduğunuz zamanı belirleyin ve o şekilde çalışın. Böyle bir zaman yok diyorsanız, sizi motive eden şeyleri tekrar gözden geçirmekte fayda var.

3. Müzik listesi kullanın

Eminem “İstediğiniz şeyi elde etmek için tek kurşununuz ya da tek fırsatınız olsa, bunun için savaşır mısınız yoksa kaçıp gitmesini mi izlerdiniz?” dediğinde aklımda bir şeyler uyanıyor. Gözlerim parıldıyor ve ellerim halteri daha bir sıkı kavrıyor. Ve tam o anda “Yakalamak istiyorum!” diye bağırasım geliyor. Ne için antrenman yaptığımı kendime hatırlatıyorum. Bu, seti bitirmek için ekstra kuvvet oluyor.

Bu makaleyi okuyorsanız, tahmin ediyorum sıkı çalışıyorsunuz ve ciddi hedefleriniz var. Hislerinizle eşleşen bir çalma listesi yapın kendinize. Burada yoga yapmıyoruz o yüzden sözleri ve müziği sizi havaya sokan bir şeyler hazırlayın. Odaklanın ve kalbinizin, kaslarınızın çalışmasına izin verin.

4. Hareketi benimseyin

Formunuza odaklanmıyorsanız, o zaman sakatlanma riskine kafayı takmış durumdasınız demektir. Yoğunluk hissetmeden önce egzersiz bölümünü tam layığıyla yerine getirme konusunda uyanık olun. Egzersizde çalışan kaslarla iletişim kurun ve antrenman sırasında onları hissedin.

Tekniğinize odaklanırsanız, sizi başka hiçbir şeyin rahatsız etmesine izin vermez ve hedefinize kanalize olursunuz. Spor salonunda ayna olmasının bir nedeni vardır. Formunuzu kontrol eder, gelişiminizi izler, daha sıkı çalışma sağlar, amacınızın dışına çıkmaktan korunur ve arkanızdaki kişinin ne kadar ağır kaldırdığını görmüş olursunuz.

Reklam Alanı
5. Amaçla Hareket Edin

Spor salonuna giderken bir oyun planınız yoksa, yüksek ihtimalle vaktinizi boşa harcıyor olacaksınız. Oyalanmak için kapıyı ardına kadar açık bırakmış oluyorsunuz. Çalışmak için program yapın, tempo, hız, ağırlık gibi faktörleri belirleyin.

Böylece çalışırken, işinizi bilinçli yapıyor olacak ve odaklanacaksınız. Orada oturup amacınızın ne olduğunu düşünmek işe yaramaz.

18
0
admin
admin - 8 yıl önce
16260 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları