Powerlife 3lu set

Arnold gibi bir sırt geliştirin

 

Geniş ve v-şekilli bir sırt barfiks barında harcanan zaman ile orantılıdır. İşte Arnold’ın vücut geliştirme hareketleri ile kanatlarını nasıl güçlendirdiği burada.

Gerçekleşmesi nadirdir fakat birini çeyrek tonluk haleri kaldırırken görmek inanılmaz bir manzaradır. Büyük ağırlık dostum. Daha olağan ama kablolara bağlı yığınları ölümüne çekmek gibi şeyler de perormans dünyasında aynıdır. Mükemmel set. Bu güç gösterileri etkileyici, eminiz ama gariptir ki bu alfaları barfikste salınırken daha az görürüz..

Barfiksler dengeleyicidir- kaç tane plaka kaldırdığınıza bakmaz, vücut ağırlığınızı kaldırdığınızda yine de oldukça zor bir şeyi başarmış olursunuz. Arnold bunun kesinlikle önemli olduğunu düünüyor. Ama bu konuda mütevazı olmak yerine güçlü bir biçimde üzerine gitti ve belini olduğundan ince gösteren kalın ve geniş kanatlar geliştirdi.

Bunu nasıl yaptığını soruyorsunuz değil mi?

Kırılma noktasına kadar giden setler

Arnold bu başarısız olana kadar süren setlerin bir hayranıydı. Ve bariks söz konusu olduğunda- çoğumuz için- bu bitiş noktası çabuk geliyor. Ama bu volümü feda etmeniz gerektiği anlamına gelmez.

8-10 tekrardan ve 4-5 setden oluşan beklemeli bir plan yerine Arnold 50 veya 60 gibi bir sayı seçip bu sayılara ulaşana kadar ne kadar çok yapabilirse o kadar set tamamlardı. Genellikle bu 10-12 iyi tekrarla başlamak anlamına geliyor. 4-5 set sonunda son sette titrememesi mümkün değildi. Önemli olan kanatlarının gelimeşi için bunu yapması gerektiğiydi.

Şöyle ki, düzenli olarak kendilerini barfiks hareketlerine adayan ağırlıkçılar daha hızlı güç ve dayanıklılık geliştirmektedir- daha kaliteli tekrarlar daha çok set ile birlikte.

Bu yüzden kendi Arnold tarzı yaklaşımınızı geliştirin ve zamana yaymadan kanatlarınızın nasıl genişlediğini görün. Ve sıralı setleriniz için de bir sakıncası yoktur.

Egzersiz                Set/Tekrar

Barfiks                   X/50

Arnold 50 tekrara ulaşmak için ve sınıra gelmek için ne kadar gerekiyorsa o kadar set yapardı. Setler arasında da 1-2 dakika dinlenirdi.

Daha geniş tutuşlar daha geniş kanatlar anlamına mı gelir?

Arnold önceliklerini tavsiye ediyor ve geçmişine bakıldığı zaman kimse ona itiraz etmeye cesaret edemez. Ve bu doğru olduğuna göre boynunun arkasından geniş tutuşları üst ve yan kanatları hedef alır, siz bu kaslardaki hareket açıklığını arttıracağından biraz daha dar bir tutuş ile kanatlarınızı daha aktifleştirebilirsiniz. 

22
100
admin
admin - 6 yıl önce
9523 0 22
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları