Powerlife 3lu set

Aşırı Kaslı Olmak Mı? Fit Bir Vücut Mu?

Aşırı kaslı olmak mı yoksa fit bir vücuda sahip olmak mı yıllardır tartışılan bir konudur. Özellikle erkekler kaslı olma fikrine daha yatkın olmalarından dolayı çoğu zaman spor salonunda kaslarını geliştirmek için uzun süreli olarak çalışırlar. Kadınlarda ise durum daha farklıdır. Kadınlar için iyi görünmek, iyi bir vücuda sahip olmak her şeyden daha ön planda yer alıyor. İki farklı cins içinde düşünceler birbirinden farklıdır.

Kaslı olmak ve vücudun daha dengeli bir şekilde şekil almasını sağlamak uzun dönem emek vererek yapılan bir şeydir. Özellikle erkekler için fit bir vücuda sahip olmak kas yapmaktan geçer. Sizler de kendinizi daha güçlü ve zinde hissetmek için spora başlayarak kas yapabilirsiniz.

 

Kaslı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Düzenli Çalışın

Spor yapmak ve şekilli bir vücuda sahip olmak istiyor ve bunun hayalini kuruyorsanız eğer 1 hafta ya da 1 ay spor yapıp bırakmamanız gerekir. Özellikle günün belirli saatlerinde hem sağlıklı olmak hem de kaslı ve fit bir vücudunuz olmasını isterseniz egzersiz ve çalışmalar yapabilirsiniz. Spor yapmadan önce beslenme sağlığınızın da düzenli bir şekilde ayarlanması gerekir. Daha sağlıklı olan yiyecekler tercih ederek spor ile birlikte daha iyi bir vücuda bu şekilde sahip olabilirsiniz.

Mutlaka günde en az 1 saat bile olsa egzersiz yaparak vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Ağırlık çalışmalarını ise her gün yapmak uygun sayılmaz. Kaslarınızın dinlenmesi için 1 gün ara verin veya hafif egzersizler yaparak kaslarının dinlenmesini sağlayın.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir: Kas Gelişimi İçin Dinlenme Süresi Ne Kadar Olmalı?

 

Daha Sağlıklı Bir Vücut İçin Spor Yapın

Daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak demek düzenli bir çalışma, istikrar ve düzenli beslenmeden geçmektedir. Vücudunuzun daha sıkı, daha güzel ve daha sağlıklı görünmesi için spor yapmanız gerekir. Günün stresini azaltmak ve gün içerisinde yaşadığınız streslerden arınmak için spor yapmanın faydası vardır. Spor yaptığınız zaman belirli bir süre sonra vücut bu duruma ve hareketliliğe alışır. Alıştıktan sonra da vücudunuzda değişimler başlar. Kan basıncınız daha düzenli bir şekilde uygulanır.

Via Pexels

 

Fit Olmak İçin Çabalayın

Spor yapmadan vücudunuzu istediğiniz şekle sokmak neredeyse imkânsızdır. Her zaman hayallerinize kavuşmak için uzun süre boyunca emek vermek gerekir. Çoğu zaman yorulmak, zaman zaman pes etme durumlarına gelmek, çoğu zaman da istediğiniz hemen olmadığı için karamsar hallere girmek spor yapmanın doğasında vardır. Sporla uğraşan herkes bu duygulardan geçer. Ancak başardığını gördüğü andan itibaren işin rengi değişir. Sizler her geçen gün istediğiniz vücuda sahip olduğunuzu bir anda anlayamazsınız. Bu aşama aşama gerçekleşir. Fit birisi olmak için çabalayıp isteklerinize ancak o şekilde ulaşmanız gerekir. Düzenli egzersizler ile hayal bile edemeyeceğiniz vücuda sahip olabilirsiniz.

 

Spor Salonlarına Gitmeden de Spor Yapabilirsiniz

Öncelik olarak spor yapmak sadece spor salonlarına gitmekten ibaret değildir. Sizler kendi programınızı oluşturarak o şekilde de spor yapabilirsiniz. Spor konusunda istikrarlı olan herkes kendi programını da rahatlıkla uygular. Örnek olarak gösterilecek olur ise hem fit hem de kaslı bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler bunu kafasına koyduysa günde en az bir saat bile olsa çeşitli nefes egzersizleri, koşu, mekik ve şınav gibi evde yapılacak çeşitli egzersizleri yapabilirsiniz. Bu işlevler zaman geçtikçe alışkanlık haline gelecek ve siz de her gün spor yapmış olacaksınız.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir: Egzersizlerini Kolaylaştıracak 7 Etkili Yöntem

 

Spor İçin Kendi Alanınızı Oluşturun

Spor yapmak çoğu kişi için zaman sıkıcı ve zorunlu bir durummuş gibi üzerinizde baskı kuran bir aktivite olsa bile sağlık açısından faydaları göz önüne alındığı zaman bu zamana kadar spor yapmadığınız için pişman olabilirsiniz. Spor yapmak için kendi alanınızı oluşturduğunuz zaman daha fazla motive olmanız olasıdır. Özellikle evinde fazla odası olan kişiler bu alanı spor yapmak için bir alana çevirirse daha iyi şartlarda spor yapar. Aynı zamanda spor salonu sevmeyen kişiler için spor yapmak için doğru olan en önemli yer evdir. Yoğun iş temponuz var ise spor salonuna yazıldığınız zaman aksatma olasılığınız oldukça yüksektir.

Via Rob9040 / Pixabay

 

Spor Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Spor yapmak hem hayatı hem de yaşam standartlarınızı doğrudan etkileyen en önemli aktivitedir. Siz spor yaptığınız zaman kendi değişimleriniz bir yana sağlık problemlerinizde de iyileşme olacaktır. Vücudunuz hem daha güçlü hem de daha dirençli bir hal alacak sizde kendinizi günden güne daha iyi hissedeceksinizdir.

Spor yapmanın en büyük avantajlarından bir tanesi kaliteli bir yaşam sunmasıdır. Sizler vücudunuzu bir kez spor yapmaya alıştırdıktan sonra her zaman spor yapmak isteyecek ve sağladığı faydalar ile birlikte spordan vazgeçme oranınızda bir o kadar azalacaktır. Fit bir vücuda sahip olmanın yolu düzenli spordan geçer.

 

Sporu Alışkanlık Haline Getirin

Spor yapmayı hayatınızın en üst noktasına koyarak temel ihtiyaçlarınız gibi görmeniz gerekir. Sağladığı faydalar ile mucizeler katan spor genç kalmak için de birebirdir. Bu yüzden sizler ne kadar erken spora başlarsanız ileride ki dönemlerde faydalarını bir o kadar görebilirsiniz.

İstediğiniz Vücuda Sahip Olmanıza Destek Olacak Besin Takviyelerini İncelemek İçin Tıklayın.

4
0
admin
admin - 3 yıl önce
1815 0 4
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları