Powerlife 3lu set

BAKLAVA DİLİMLİ KARIN KASLARI İÇİN EN İYİ 6 EGZERSİZ

 

Her zaman hayalini kurduğunuz karın kaslarına ulaşmak için bu hareketleri kullanın.

 

MEKİK: KARIN KASLARI İÇİN BİR SIR DEĞİL

 

Spoiler Alarmı: Crunch hareketi ve mekik şekilli karın kaslarının sırrı değildir. Birleşik Devletler’in Deniz Kuvvetleri haberlerindeki son düzenlemelere göre denizcilerin yılda iki kez geçmek zorunda oldukları fiziksel yeterlilik testlerinden klasik mekik hareketini kaldırmak için çalışmalar yapılıyormuş.

Aslında, tekrarlayan veya aşırı bel esnemesi ( örneğin; göğsünüzü dizlerinize doğru getirerek bükülmek) sadece ve sadece sırtınız için yapabileceğiniz en kötü şeydir diyor Scottsdale’deki Pulse Fitness’da güçlendirme koçu olan David Larson. Daha karmaşık hareketler için crunch hareketleri ile takas etmeye ek olarak doğru bir beslenme düzeni baklava görünümünde karın kasları geliştirmek için oldukça önemlidir- bunu herhangi bir fitness modeline veya spor hocasına sorabilirsiniz. Ama karın kaslarınızı hiç olmadığı kadar iyi yapmak için bu 6 anahtar egzesiz ile başlayabilirsiniz.

 

PULLUPS/ BARFİKS

Bir barfiks barını genişliği omuz genişliğinizden daha geniş olacak bir biçimde kavrayın. Omuz uçlarını aşağı ve geri doğru çekin, bacaklarınızı arkanıza getirin, ayaklarınızı çaprazlayın, kalçanızı sıkın ve karın kaslarınızdan destek alın (bu göbeğinizin çalışmasını sağlayacaktır). Bu başlama pozisyonudur(a). Köprücük kemiğiniz bara ulaşana kadar kendinizi yukarı çekin, dirseklerinizi kalçanıza doğru indirin(b). Başlangıç pozisyonuna dönün(c).

Set: 3 Tekrar: Tükenene kadar  Dinlenme:  Setler arası 120 saniye


JİMNASTİK TOPU ÇARPMA
 

Hafif ağırlıkta bir jimnastik topu alın ve başınızdan üstseviyede tutun(a). Grab a fairly light-weight medicine ball and hold it up above your head (a). Doğru bir duruş ile birlikte bedeninizi tamamen yukarıda tutmaya devam edin, jimnastik topunu olabildiğince sert bir biçimde doğrudan yere atın(b). Dikkatli olun: geri sıçramalar olabilir.

Set: 3 Tekrar: 20 Dinlenme: Setler arası 60 saniye

 

KARIN KASI TEKERİ İLE AÇILMA

 

Dizleriniz doğrudan kalçanızın altına gelecek şekilde diz çökün ve elleriniz de direk omuz hizasında karın kası tekerinin tutamaçlarında olsun. Yavaşça kalçalarınızı öne ittirin ve tekeri döndürün, sırtınızı düz tutun ve ellerinizin vücununuzun önüne doğru esnemesine izin verin(a).  Daha fazla ileri gidemeyip düşeceğinizi hissettiğiniz an avuç içlerinizi yere doğru ittirin, aynı anda karın kaslarınızı sıkın ve başlangıç pozisyonuna ulaşana kadar kalçalarınızı geri çekin(b).

Set: 4 Tekrar: Tükenene kadar Dinlenme: Setler arası 90 saniye

 

PALLOF PRESS

Bir cable cross makinesine D şeklinde bir tutamaç bağlayın ve zinciri göğüs hizasına ayarlayın. Makineden yaklaşık 60 cm uzakta durun ve tutamaçı göğsünüze çekin(a). Eğer sağ omzunuz makineye yakınsa kolu sağ elinizle tutmalısınız ve solunuz daha çok rehberlik etmelidir. Karnınızı desteklerken, kolu düz bir biçimde itin böylece tutma yeri tam göğsünüzün önünde duracaktır(b). Yavaşça tutamaçı göğsünüze geri getirin(c).

Set: 4
Tekrar: Her iki yön için 10’ar kez
Rest: Setler arası 60 saniye


HALTER  LANDMINE

Halterin bir ucunu iki duvarın köşesine sıkıştırın. Diğer ucundan halteri kaldırın ve göğsünüzün üzerinde tutun(a). Sonra, iki elinizle parmaklarınız kapalı bir biçimde halteri göğsünüzden itin(b). Ellerinizi düz tutup, omuzlarınızı önce bir tarafa daha sonra diğer tarafa döndürün. Başlangıç pozisyonuna geri dönün(c).

Set: 3 Tekrar: Her iki yön için 10 kez 10 on Dinlenme: Setler arası 120 saniye  

 

SARKAÇ

Yere sırt üstü düz bir biçimde yatın ve bacaklarınız kalçanızla 90 derecelik bir açı yapana kadar bacaklarınızı kaldırın. Bacaklarınızı düz tutun, sağa doğru alçaltın, neredeyse yere değecek kadar alçalmasını sağlayın(a). Bacakları üstteki pozisyona geri getirin ve ardından sola doğru alçaltın(b). Belirtilen sayıda tekrar dolana kadar bunu tekrarlayın.

Set: 4 Tekrar: Her iki yön için 10 kez Dinlenme: Setler arası 60 saniye

 
23
0
admin
admin - 6 yıl önce
14029 0 23
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları