Powerlife 3lu set

Barfiks Çeşitleri

Reklam Alanı
Komando Barfiksleri

İster inanın ister inanmayın, komando varyasyonları benim ilk barfikslerle tanışmamdı. Küçük bir çocuk olarak Rocky filmlerinde Stallone’yi barfiks çekerken izledim ve daha sonra onları uygulamak için mahallemdeki parka koştum. Bu varyasyon kollar ve üst sırta olduğu kadar göğüslere de vuruyor ve vücudunuzun ve göbeğinizin tüm üst kısmını vücudunuzu pozisyonun dışında etrafında döndürmeyi denemekten korumak için çekmek zorunda kalıyorsunuz. Bir elinizle alttan tutuş sağlayın ve diğeriyle üstten tutuş sağlayın.

Başınızı bir tekrar için demir çubuğun bir tarafına çekin ve daha sonra ikinci tekrar için demir çubuğun diğer tarafına çekin. Başarısız oluncaya dek arzulanan sayıda tekrarları uygulayın. Her biri herhangi kas dengesizliğinden kaçınmak için hangi el altta veya üstteyse değiştirmeyi tavsiye ederim. Komando barfiksini tutuşlarınızı kontrol etmek için egzersizleri kalın demir çubuklarda deneyin.

L Oturuşu Barfiksi

L oturuşu barfiksi bir çocuk olarak sık sık beden eğitiminde uygulamak zorunda olduğum bir türdür. L Oturuşu barfiksi zordur, çünkü bacak pozisyonu size yardım etmesi için daha fazla kası birleştirmeye sizi zorlayarak önünüzde çekim merkezinizin yönünü değiştirir.

Askıda bir L oturuş pozisyonundan başlayın, hareket edebildiğin kadar L’yi sürdürmeye çalışarak tüm vücudunuz gergin ve bacaklarınız düz olsun.­Önünüzde bacaklarınızın ağırlığıyla beraber, göbeğiniz, omuzlar ve üst sırtınız hareket boyunca L oturuş pozisyonunda durmak için çok daha fazla çalışmak zorunda kalacaktır.

1.5 Tekrarlı Barfiksler

­Bu kesinlikle benim rutin antrenmanlarımda barfiksle ilgili bir tekniğim olmuştur. 1.5 tekrarlı barfiks, ölü bir askıdan başlamayı, çeneniz demir çubuğun üstüne gelene kadar barfiksi uygulamayı, yavaşça yarım yol inmeyi ve yarım saniye bu pozisyonda durmayı ve daha sonra kendinizi ölü askı pozisyonuna düşürmeden önce bir kez daha çenenizi demir çubuğun üzerine çekmeyi içerir. Bu sizin ilk tekrarınızı oluşturur.

Kaynak:globalbodyweighttraining.com

28
40
admin
admin - 8 yıl önce
50853 0 28
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları