Powerlife 3lu set

Beden Algı Bozukluğunuz Gösteren 5 Durum

Reklam Alanı
Çok sık olmasa da spor yapanlarda görülen durumlardan biri de kas dismorfisidir. Nedir bu diye sorarsanız, iyi gelişmiş bir fiziği zihinsel olarak algılamada zorluk çekme hastalığı olarak tanımlanabilir. Kaslı biri aynaya baktığında gerçekte oldukları halden daha azını görüyorlarsa işte bu kas dismorfisidir. Bu probleme sahip olup olmadığınıza karar vermek için işte size 5 belirti.

Doğru T-Shirt’ü Bulmak

Eğer 110 kilo bir vücut geliştiriciyseniz ve T-shirt seçerken zorlanıyorsanız ve giydiklerinizi sizi küçük gösterdiğini veya bir problem olduğunu düşünüyorsanız bu sorunla yüz yüzesiniz demektir.

Hala Ayna Karşısındayım Dostum

Bir vücut geliştiriciyi bir süre takip edin ve mutlaka ayna veya yansıması olan herhangi bir şeyin karşısında kendilerine baktıklarını görürsünüz. Bu genelde park yerlerinde görürsünüz çünkü arabaların panellerindeki yansımalar insanı büyük gösterir ve bu kas dismorfisinin bir belirtisidir.

Takıntılı Davranışlar

Antrenmanlarınız ne kadar sürüyor? Bir saat? Bir buçuk saat? Daha mı fazla? Sonuca daha çabuk ulaşma uğruna işi abartanlar ve antrenmanları adeta bir maratona dönüştürenlerdenseniz siz de kas dismorfisinin pençesindesiniz. Anında sonuca ulaşma tutkusuyla çoğu vücut geliştirici kendi kuyusunu kazmıştır.

Hedeflerinize Uyuyorsa Her şeyi Yemek

Makrobesin ihtiyaçlarınızı karşılamak için tercih ettiklerinize bağlı olarak kendinizi ya başarıya ya da başarısızlığa sürüklersiniz. Kas dismorfisine yakalanmış vücut geliştiriciler anında sonuç vereceğine inanıyorlarsa kendilerine tavsiye edilen her şeyi yerler. Bu tarz bir yaklaşım çok kötü bir fikir.

Neyiniz Varsa Ver

Takviye satıcıları dismorfik vücut geliştiricileri çok sever. Neden mi? Çünkü onlara fazladan kas atışı sağlayacak her şeyi satın almaya istekliler. Bu insanlar takviye alışverişini manav alışverişi gibi yapar. Hepimiz aynı şeyi yaptık ve istediğimiz sonuçları alamadığımızda hata yaptığımızı anlayıp o ürünü almadık. Fakat dismorfikler sonuç alamayınca yeterince almadıklarını düşünürler ve daha fazla satın alırlar.


Kaynak:broscience.com

12
80
admin
admin - 6 yıl önce
14036 0 12
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları