Powerlife 3lu set

Belirgin Karın Kası İstiyorsanız Uzak Durmanız Gereken 5 Yiyecek

 

Belinizin etrafında bir yedek lastik mi taşıyorsunuz? Yalnız değilsiniz: Birleşik Devletler’deki yetişkinlerin yüzde 54’ü abdominal obeziteye sahip ve Amerikan Medikal Birliği Dergisinin yakın zamanda yapmış olduğu bir çalışmaya göre bı oran 2000 yılında yüzde 46 iken günümüzde bu noktaya gelmiş. Eğer siz de bu kategoriye giriyorsanız (erkekleriçin eğer bel bölgesi kalınlığı 100 cm üzerindeyse durum riskli olarak değerlendirilmektedir), bu beş yiyeceği tüketmeyi bırakmak için bir değerlendirmeye girmenin zamanı gelmiştir:

 

1. Rafine Tahıl

Rafine tahılın ne olduğunu bilmiyormusunuz? Bu beyaz pirinç, beyaz ekmek ve klasik beyaz makarnanın içinde bulunan bir malzemedir. Rafine edilmemiş şeyler ( tam buğday, esmer pirinç ve kinoa) her zaman daha sağlıklıdır. Pennsylvania Eyalet Üniversitesi araştırmacıları meyve, sebze, düşük yağlı ürünler ve protein içerikli diyetin yanı sıra tam buğday ürünleri tüketenlerin aynı diyeti uygulayıp rafine ürünler tercih edenlerden daha fazla kilo kaybettiklerini gözlemlemişler.

 

2. Patates Ürünleri

 

New England Tıp Dergisi’nde yayınlanan bir çalışma 20 yıl boyunca 120 000’den fazla kadın ve erkeğin kilo değişimlerini izlemiş. Katılımcılar her dört yılda bir kontrol edilmiş ve ortalama olarak her seferinde 1,52 kg almışlar- yani çalışma sonuçlanana kadar yaklaşık 7,7kg. Kilo almakla en fazla ilişkilendirilen yiyecekler? Doğru tahmin ettiniz- patates cipsi ve patates.

 

3. Kırmızı ve İşlenmiş Et

 

Aynı 20 yıllık çalışmaya göre kırmızı ve işlenmiş eti daha fazla tüketenlerin bu dört yıllık süre içinde fazladan yarım kiloya yakın kilo aldıklarını ortaya çıkmıştır. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir başka çalışmada araştırmacılar 370 000’den fazla kişi üzerinde çalışmış ve günde bir küçük parça bifteğe eşdeğer tüketim yapanların beş yıl içinde yaklaşık 2,5 kg aldıkları gözlenmiş.

 

4. Dondurulmuşlar

İş arkadaşının yapmış olduğu bu cupcakeler özel bir sebep için mi? Evet öyle, onları yeme. FDA trans yağlara savaş ilan etmiş olsa da mağazalardan satın alınan dondurulmuş ürünler yine de çok sağlıklı olmayan bir dozda bu şeyleri içermekted. Trans yağlar ne kadar kötü olabilir? Wake Forest Üniversitesindeki araştırmacılar maymunlardan oluşan gruplara farklı diyetler uygulamışlar: bir grup trans yağ tüketmiş ve diğer grup doymamış yağ tüketmiş.  

Sonuç: Trans yağ yiyen grup vücut ağırlığını altı yılda % 7,2 oranında arttırdı ve diğer grup da ise sadece % 1,8’lik bir artış olmuş. Trans yağlar sadece fazladan yağ eklemekle kalmıyor aynı zamanda da vücudun diğer bölümlerindeki yağların bel bölgesinde toplanmasına sebep oluyor. Ön pişirilme işlemi görmüş ürünler, atıştırmalıklar ve donmuş pizzalar gibi diğer yiyecekler için içeriğindeki trans yağ miktarını kontrol etmelisiniz.

 

5. Diyet Gazozlar

 

 

Sıfır kalori etiketlerine kanmak çok kolay, yine de şeker benzeri ürünlerden yapılan gazozların kilo almadan büyük bir rol aldığına inanan büyük bir kesim var. Bu ay yayınlanan bir çalışma diyet gazoz içenlerin dokuz yıllık bir sürede sıfır kalorili içecek içmeyenlerden üç kat daha fazla kilo aldıkları yer alıyor.

Tabi, bu çalışma sadece 65 ve üzeri yaş grubundaki yetişkinler üzerinde yapılmış ancak şunu da düşünün: Weizmann Bilim Enstitüsü’nde yapılan bir araştırmada yapay tatlandırıcı ( sakarin, aspartam ve sükraloz) eklenmiş su içen farelerin insülin direnci ve glizkoz intoleransına karşı daha savunmasız oldukları görülmüş- bu iki durum da kilo almaya sebep olan önemli iki faktördür.  

21
100
admin
admin - 6 yıl önce
20317 1 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları