Powerlife 3lu set

Beslenme Konusunda Yanlış Bilinen 25 Şey

Akıllı Fitness Yapın: Antrenman ve Beslenme Konusunda Yanlış Bilinen 25 Efsane

Özellikle eğer herhangi bir ön çalışma yapmadan fitness yapmak istiyorsanız, fitness yolculuğuna başlamak korkutucu olabilir. Eğer bilgi toplamak için internete girerseniz, saçma fikirlerin ortasında kendinizi bulabilirsiniz. Özellikle kurgu kulağa daha hoş geldiğinde, gerçeği kurgudan ayırmak daha zor olur.

İşte tam burada ben devreye giriyorum! Bu fitness efsanelerine bir göz atın, böylece doğru bir şekilde fitness yapmaya başlayabilir ya da doğru bir şekilde fitness yapmaya devam edebilirsiniz. Edineceğiniz doğru bilgiyle birlikte fitness hedeflerinizin çok daha gerçek olduğunu görebileceksiniz.

Reklam Alanı
Efsane 1: Eğer ağırsanız, şişmansınız demektir.

DOĞRUSU: Ağırlık çalışmaya başladığınızda, başlangıçta kilo almanız doğaldır. Ağırlık çalışma metabolizmanızın hızını artırmak için yardımcı olacak olan yağsız kas oluşumunu sağlamak için vücudunuzu uyarır. Fakat bu kas aynı zamanda büyük miktarda su içerir.

Ağırlık çalışma su tutmanın nedeni olan iltihaplanmanın kaynağıdır. Ağırlık çalışmanın bir ya da iki hafta sonrasında, tartıldığınızda antrenmana başladığınızdan daha ağır olduğunuzu fark edebilirsiniz. Telaşa kapılmayın. Birkaç hafta sonra, vücudunuz yağı eritmeye başlayacak ve yeni oluşan kaslarınız daha yağsız görüneceklerdir.

Kıyafetleriniz bol gelirken tartıda fazla çıkmanız çok normaldir. Kaslar daha yoğundur ve yağ vücutta daha az yer kaplar. İşte bu yüzden ufak tefek ama daha kaslı bir kişi çok yağlı iri yarı birinden tartıda daha ağır çıkabilir.

Efsane: Sebzelerle kas yapamazsınız.

DOĞRUSU: Kas yapmak için üç elemente ihtiyacınız vardır: kasların yapımını ve onarımını destekleyici egzersiz, kalori ve besin uyarıcıları. Sebzeler yavaş sindirilen karbonhidrat, mineral ve vitaminler ile doludur. Tahılların içerdiklerini içerirler, ama sebzelerde daha fazla kalori vardır. Eğer yeterli şekilde kalori ve protein alırsanız, kas oluşturabilirsiniz.

Aşırı yemek kendi içerisinde yapıcıdır ve işte bu yüzden gün boyunca bir şeyler yemek kaslarınız için iyidir. Ancak tüm bu yemeler istenmeyen yağ oluşumuna da neden olabilir. Karbonhidrat kaynağı olarak sebze tüketerek daha zayıf kalabilir, daha tok hisseder ve kas yaparken daha sağlıklı olabilirsiniz.

Bu efsanenin gerçek olduğu tek zaman kalori ihtiyacınızı karşılama konusunda başarısız olduğunuz zamandır. Yeterli kalori olmadan kas yapamazsınız. Ayrıca yalnızca sebze yiyerek de kas elde edebileceğinizi düşünmeyin. Protein alabileceğiniz yiyeceklere ihtiyacınız vardır. Bu yüzden eğer vejetaryenseniz, bu sebzeleri fındık, süt ürünleri ya da soya ve kenevir proteini gibi protein bakımından zengin yiyecekler ile birleştirin.

Efsane 3: Sağlıklı olmak için meyve yemelisiniz.

DOĞRUSU: Sebzeler meyvelerden daha fazla mineral, vitamin ve hatta anti kanser özelliklerine sahiptir. İki gıda grubu arasındaki fark içerdikleri kaloridir. Genel olarak sebzelerde meyvelerden daha az kalori vardır. Ayrıca esas olarak früktoz olan meyvenin içerisinde bulunan şeker kaslarda depolanacağı yerine karaciğerde depolanır. Eğer vücudunuzu meyve ile doldurursanız, yemeniz gereken sebze porsiyonunuzu yiyemezsiniz. Yediğiniz yüksek kalorili meyvelerle yağ kaybetme hedefinize ulaşamayacağınız doğrudur.

Her gece elma ve üzüm yiyen ve bunların kilo kaybetme konusunda kendilerine yardımcı olduğuna inanan insanlar tanıyorum.

Efsane 4: Kadınlar sıkılaşırlar, erkekler kas yapar.

DOĞRUSU: Kas, genişlemesi için kas liflerinin uyarılması ile elde edilir. Direnç antrenmanı ile kaslarınıza aşırı yüklenerek kaslarınızı uyarabilirsiniz. Tüm vücutlar ağırlık çalışıldığında büyüme hormonu salgılar, ama erkekler daha fazla kas elde eder, çünkü çok daha fazla testosterona sahiptirler. Erkekler ve kadınlar aynı şekilde kas yaparlar. “Sıkılaşma” ve “kas yapma” aynı son olan aşırı büyüme ile sonuçlanan sadece farklı kelimelerdir. Kadınlar “sıkılaşma” kelimesini kullanırlar, çünkü “irileşmek” ten korkuyorlar. Çoğu zaman istedikleri tek şey kaslarını görmektir. Yani daha fazla kasa sahip olarak daha zayıf görünmek isterler. Gerçekte çoğu erkek de aynı şeyi ister.

Kas büyümesi için tipik tekrar aralığı sınırlı dinlenme süresi ile 8-12 tekrar arasındadır. Asıl mesele vücudunuzu çalıştırmak ve bu setler arasında devamlı olarak daha fazla ağırlık eklemektir. Kaslarınız ne kadar uzun gerilim altında kalırsa, yaptığınız egzersizlere o kadar iyi karşılık verecektir.

28
100
admin
admin - 6 yıl önce
20197 0 28
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları