Powerlife 3lu set

Beslenme Konusunda Yanlış Bilinen 25 Şey

Reklam Alanı
Efsane 5: Eğer uzun süre ara verirseniz, kaslarınız yağa dönüşür.

DOĞRUSU: Kas, vücudunuza “Eğer güçlü olmazsam ve genişlemezsem, öldürüleceğim!” diye düşünüp vücudunuzu bazı şeylere maruz bırakarak oluşturulur. Antrenman yapmayı bıraktığınızda, kaslarınız için etrafınızdakileri değiştirmeniz gerekir. Birden kaslarınıza etrafta dolaşmak için ve dövüşmek için ihtiyacınız olabilir. Neden ihtiyacınız olmayan şeyleri tutmak isteyesiniz ki? Sürekli bir gerilme olmadan, kaslarınız körelir ve daha az kalori yakarsınız.

Büyük olasılıkla, iştahınız aynı kalacaktır ve birden kendinizi vücut ağırlığınızı korumak için gerekenden daha fazla kalori alırken bulacaksınız. Kas tam anlamıyla yağa dönüşmez, ama daha yavaşlayan metabolizma hızı ile kas boyutunuz küçülerek daha fazla yağın birikmesine neden olur.

Efsane 6: Tuz sağlığınız için kötüdür.

DOĞRUSU: Tuz diğer mineraller gibi sağlığınız ve görünümünüz için gereklidir. Eğer zayıfsanız ve çalışmanıza rağmen hala kaslı bir görünüme sahip olamıyorsanız, muhtemelen vücudunuzda sodyum azlığı vardır. Beslenmenizde tuz az olduğunda, vücudunuz aldığınız en ufak bir tuza tutunur.

Sonunda tuz seviyenizi yükselttiğinizde ya da düzenli olarak tuzlu yiyecekler yediğinizde, vücudunuz su tutacak ve şişmiş hissedeceksiniz. Her gün normal miktarda tuz (1,000-2,000 mg) tüketin ve böylece vücudunuz tuza tutunmayı bırakacak ve tuzu kolaylıkla vücudunuzdan atabileceksiniz. Doğru miktarlarda tuz tüketmek elektrolitlerinizi dengeleyecektir.

Efsane 7: Tüm yıl boyunca yıpranmazsınız.

DOĞRUSU: Yıpranmak göreceli bir durumdur. Ama eğer yıpranmaktan kastınız “görünür çizgiler ve ultra-düşük vücut yağı” ise, özellikle bir kadınsanız bu konuda sıkıntılı zamanlar yaşayabilirsiniz.

Kadınların vücutlarında daha fazla yağ oluşturur, bu yüzden bir kadının vücudu bunu tutmak için mücadele edecektir. Ekstrem koşullarda bu yağı vücudunuzdan atmak için, disiplinli bir diyete ve antrenman programına ihtiyacınız olacaktır.

Kadın olarak bir yıl boyunca hasar görmenin hormonlarınız üzerinde zararlı etkileri olabilir. İdeal sağlığı sağlamak için, vücudunuzun yoksun olduğu şeyleri yerine koymak için stratejiler kullanmanız gerekir. Doğal olmayan zayıf bir vücut genellikle cinsiyet hormonu yönünden eksik olacaktır. İşte çalışma şekli budur.

Sporcuların çoğu her zaman mükemmel bir vücuda sahiptir, ama yılın yalnızca birkaç ayında çok zayıftırlar.

­

Efsane 8: Karbonhidratlar kötüdür.

DOĞRUSU: Eğer kas yapmak istiyorsanız, karbonhidratlara ihtiyacınız vardır. Eğer bu karbonhidratları alabilirseniz, antrenman sırasında daha fazla yağ yakabilirsiniz, ama bu uzun sürmez. Karbonhidratlar yağların aksine yoğun antrenmanlar içindir. Sportif hedeflerinize uygun bir plan seçin. Eğer bir sporcuysanız, müsabaka sırasında harcadığınızdan daha fazla proteine ihtiyacınız olacaktır.

Diğer dikkat etmeniz gereken husus da, beyin fonksiyonlarınızın doğru bir şekilde işlevini görmesi için en az miktarda karbonhidrata ihtiyacınız vardır. Beyninizin çalışması için glukoza da ihtiyacı vardır. Vücudunuz ketonik olabilir ve kaslarınıza yakıt sağlamak için yağ asitlerini kullanabilir, ama beyniniz bunu yapamaz.

Efsane 9: Ağırlık çalışmak kadınları erkeğe dönüştürür.

DOĞRUSU: Eğer kadınların kasları olmaması gerekiyorsa, neden onlara sahibiz ki? “Erkeksi” tanımının karşılığı kişiden kişiye değişir, ama hepimiz farklı vücut yapısına sahibiz. Bazı kadınlar kadınsal hatlara sahipken bazıları daha erkeksidirler. Geniş kalça ve dar omuzlar tipik kadın hatlarıdır, ama bu sporcu bir kadının daha az kadın olduğu anlamına gelmez. Bulunduğumuz toplum ideallerimizi şekillendirir. Size çekici ne geliyorsa onu seçin. Sporcu kadınları cüsseli yapan şey “aşırı” vücut yağı ile birleşmiş ortalamanın üzerindeki kastır. Eğer ağırlık çalışmayı akıllı bir beslenmeyle birleştirseniz, beklediğinizden daha da küçük olursunuz.

27
100
admin
admin - 6 yıl önce
20036 0 27
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları