Powerlife 3lu set

Bir Ayda Güçlenmenin 9 Kuralı

Reklam Alanı
Roma, bir ayda­ kurulmadı! ama vücudunuz bir ayda daha güçlü olabilir. Hazır mısınız? Neredeyse herkes iyi görünmek ister ama genellikle işlevden çok biçime odaklanırız. Kaslar şekilli olmakla birlikte performans da göstermelidir!

İşte Herkül gibi­ güç kazanmak için sizlere 9­ öneri:

1 / Serbest Ağırlıklar ve Bütünleşik Hareketlerle Çalışın

Güçlü ve iri olmak için antrenmanlarınız sağlam egzersizlere dayanmalı: Squat, Bench Press, Deadlift, Military Press, Row’lar, Power ­Clean’ler ve bu hareketlerin diğer varyasyonları. kaslarınızı en çok­bu hareketler sayesinde çalıştırabilirsiniz. Serbest ağırlıklar, yükü sabitlemenizi sağlarlar. Yani vücudunuzun, ağırlıkları­kaldırmak­için tasarlandığı en doğru biçimle kaldırılmasına müsaade eder. Sporcu, hareketin her yönünü kontrol altında tutabildiğinde hareket eden her bölgeniz çalışmış olur.

­

2 / Mükemmel Tekniği Öğrenin

Deneyim sahibi bir çok sporcu, sıradan sporcunun aksine her zaman, hareketin doğru tekniği üzerinde çalışır. Tekniğinizi ilerleterek ve üzerinde çalışarak sinir sisteminizin kaslarınıza çalışma emrini vermesini sağlarsınız. Aynı zamanda­tekniğinizi geliştirmek, sakatlıkları da önler.

­

3 / Az Tekrar Aralığında Çalışın

Gücünüzde hızlı bir artış için sinir sistemini daha fazla güç ­üretimi için zorlamalısınız. Bu da en iyi 1-5 tekrar arasında gerçekleşir. Bu aralıktan daha fazla tekrara yönelmek, sinir sisteminizin başka alanlara odaklanmasına neden olur.

­

4 / Düzgün Biçimde Isının

Evet, dünyadaki en güçlü adamları bile, antrenmana başlarken ilk setlerinde sadece boş bar kullanırlar. Güç kazanmak için her sette ağır kilolar kaldırmak zorunda değilsiniz. İlah gibi bir vücuda sahip olmak için ısınma setlerinin amacını anlamak zorundasınız. Diyelim ki Bench Press’te en fazla 140 kg. basıyorsunuz. Çoğu sporcu, 61 x 10, 100 x 10, 125 x 3, 140 x 1 gibi bir şeyler kaldırmayı deneyecektir; değil mi? Yanlış! Bu örnekle sporcu,­ 23 ‘ısınma’ tekrarı sonunda aşağı yukarı 2000 kilo kaldırmış olur. Halbuki ısınmayı 20 x 10, 60 x 3, 100 x 2, 125 x 1 ve 140 x 1 şeklinde yapsa daha fazla yarar sağlardı. ­Bu çalışma, kanı çalışan bölgelere hareket ettiren ve tekniğinizi mükemmelleştiren düzgün bir ısınma için yeterlidir.

­

5 / Her Antrenmanda Ağırlığı ­Artırın

Her antrenman seansında bara yeni ağırlıklar takmayı denemiyorsanız vücudunuzun da kendini adapte etmek zorunda kalacağı hiçbir şey olmaz. Bu, ‘Her sette bara 20 kiloluk bir ağırlık ekleyin.’ anlamına gelmiyor tabii. Esasında, ağırlıktaki küçük sıçramalar kalıcı gelişme­olarak geri dönerler. Elbette yanlış hareket tekniğiyle daha fazla ağırlık kaldırmak bir­ sonuç vermeyecektir.

­

6 / Zayıf Noktalarınızı Çalıştırın

Yapacağınız temel ağırlık ­kaldırma hareketleri dışında, şu an için odaklanmanız gereken tek şey ­yardımcı hareketlerdir. Bu hareketler, bir hareketin bir bölümüne ya da temel hareketlerinize yardımcı olan bölgeleri güçlendirme işini üstlenirler. Örneğin, eğer Deadlift, sizin en zayıf olduğunuz hareketse Deadlift’te sizi kitleyen bölümünüzü çalıştırmak için Rack Pull hareketi kullanabilirsiniz.

­

7 / Egzersizlerinizde Sınırı Aşmayın

Daha fazla çalışmak, her zaman daha iyi olmak anlamına gelmez. Temel ve yardımcı hareketlerinizin ötesinde yapmanız gereken tek şey, hız/beceri çalışmaları ya da genel fiziksel olarak hazırlanmaktır. Dan John’un da söyleyeceği gibi ‘Amaç, amacın amaç olmaya devam ettiğinden emin olmaktır.’ Ancak iyi bir temeli oluşturduktan sonra kollarımızı zorlayıp göğsümüzü geliştirip ayırmak için­çalışmaya devam edebiliriz.,

­

8­/ Yemek Yiyin

Yemek yemeyen iri ve güçlü bir adam göremezsiniz. Daha iri ve daha güçlü olamıyorsanız daha çok yemek yemeniz gerekiyordur. Ona rağmen de mi gelişmiyorsunuz? Daha da fazla yemek yiyin. Omuzlarınız, boynunuz kalınlaşana kadar devam edin. Meseleyi anladınız mı? Olana kadar yiyin…

­

9/ Takviyeleri Akıllıca Kullanın

Beslenme açıklarınızı kapatmak için multivitaminler, balık yağı ve protein gibi takviyeler almalısınız. Kuvvet kazanmanıza destek verecek besinleri almayı da ihmal etmeyin. Kreatin, mevcut ürünler­ arasında üzerinde en çok çalışma yapılmış takviyedir ve gücünü, kas kütlelerini ­artırmak isteyen bir kişinin programına dahil edilmelidir.­ ­

Kaynak: Bodybuilding.com

­

­

­

­

­

­

36
89
admin
admin - 8 yıl önce
94224 8 36
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları