Powerlife 3lu set

Bir Vücut Geliştirme Programının İşe Yaramayacağını Gösteren 3 İşaret

Reklam Alanı
Gün boyu internette dolaştığınızda size ‘hızlı vücut yapma’ ve ‘kas çoğaltma’ sözü veren ücretsiz egzersiz programları bulacaksınız. Bu dayanıklılık egzersiz programlarının bazıları etkili bir içeriğe sahip olabilir ama dikkatli olun çünkü bazıları ise kötü sonuçlar doğurabilecek yollara sevkedebilir. Herkesin, bir vücut egzersiz programının içeriğinde ne olduğunu öğrenmeye zaman ayırması önemlidir. Zaman kaybetmemek için bu üç önemli programı inceleyin ve büyük kazanımlarla başlayın.

1.PROGRAM YETERİ KADAR YOĞUN DEĞİLDİR

Yoğunluktan kastedilen, verilen bir egzersizden diğerine geçmeden kaç set yaptığınızdır. Bir hipertrofi programı içinde, dinlenme aralıkları az seviyede tutulmalıdır ve kaslarınızın gerçekten iyice yorulduğundan emin olana kadar çok set yapıyor olmalısınız. Size faydalı olması için, 8-10 tekrarlı 3 veya 4 set yapmayı bırakmamalısınız.

Ayrıca, egzersizde tamamen“başarısızlık”ı yok etmek yerine başarısızlıkla savaşma terimini kullanmayınız. Başarısızlıktan utanmadan, setleri aralıklı dinlenme periyotlarıyla daha da sıklaştırarak çalışmak daha iyi bir fikirdir. Artarak çoğalan yoğunluk, çok daha fazla çalışmışsınız gibi bir sonuç verecektir. Bu yüzden 8X8 ve Alman Yoğun Egzersiz (GVT) gibi sistemler çok etkilidir.

2. PROGRAM ÇOK FAZLA EGZERSİZ KULLANIR

Genel vücutegzersiziyapıyorsanız,hipertrofinizien verimli şekilde kullanmazsınız. Eğer vücut geliştirmek istiyorsanız, bir vücut geliştirmeci gibi egzersiz yapmak zorundasınız. Ölçü ve dayanıklılık kazandıracak genel vücut egzersiz yöntemleri varken, eğerki düzgün bir fiziğe sahipseniz, hiçbir şeybedeninizi büyütmekiçinstandartizolasyoneğitimyöntemlerinin yerini alamaz.

Kas grupları eşleştirmelerinde (örneğin sırt ve bisepsler, yada sırt ve kanatlar gibi)  birkaç değişiklik hariç, iyi eğitmenler bilirler ki, ağırlık kaldırırken kurban vermemek adına belirli kasların çarpraz kesit bölgelerini genişletmek için onları ayrı tutmalısınız.

3. ÇOK AĞIR KALDIRIYORSUNUZ

Dayanıklılık egzersizi ve beden büyütme egzersizi arasında birkaç benzerlik olsa da farklılıklar da vardır. Yüksek ağırlıklarla egzersiz yapmak aslında daha iri görünmek isteyenlerin aradığı sarkoplazmikhipertrofiye (yada yoğun kas ölçülerini artırmaya) bir engel teşkil eder. Ağır kaldırmak kesinlikle kas yapar, ama daha önce de bahsedildiği gibi, GVT ve 8x8 gibi sistemler, çalışma sırasında algılanan vücut ve kasların emek ve yorgunluk oranı sebebiyle çok iyi çalışır. Dinlenme aralıkları azdır, ve kaslar, hafif bir ağırlığı çok ağırmış gibi algılayacak kadar çok yorulur.

Merdivenler, hafif setler, dinlenme araları ve tempo egzersizleri büyük bir ağırlık olmadan kasları yormanın mükemmel yollarıdır. Ayrıca, çok sık olarak çok ağır kaldırmak, bedeninizi büyütmeye çalışırken merkezi sinir sisteminizi de yorabilir. Hiçbirini tehlikeye atmamak için çok yoğun çalışılan bir haftayı, çok ağır çalışılan bir haftayla değiştirmek gibi uygun bir denge bulunabilir.

 

Kaynak:muscleandfitness.com

17
100
admin
admin - 7 yıl önce
26393 0 17
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları