Powerlife 3lu set

Bugünün Vücut Geliştiricilerine İlham Veren Kişi ve Karakterler

Motive olmak ve ilham almak arasında büyük farklar vardır. Motive olmak hedeflerinizi gerçekleştirmek için gücü sağlar. Öte yandan ilham almak ise ateşi ilk yakan şeydir. Vücut geliştiricilerin ve fitness yapanların hayatına baktığımızda en başta ilginizi çekecek birçok şey vardır. Birçok erkek için spor salonuna gidip ağırlık kaldırmak için birkaç şey vardır. Biz de bunları inceleyeceğiz.

1.Pumping Iron(1977) / 80 lerin ve 90 ların Aksiyon Filmleri

Aslında bu madde Kral Arnold’ un hem vücut geliştirmede hem de aksiyon filmlerinde nasıl en başta olduğu şeklinde de görülebilir. Yani eğer Apalaş Dağlarında bir tezek madencisi değilseniz şundan kesinlikle eminim ki Arnold Schwarzenegger’ in ne kadar mükemmel bir vücut geliştirici olduğunu kabul edeceksinizdir. Fitness endüstrisinde ilham verdiği kadın ve erkeklerin sayısı hayal edemeyeceğiniz kadardır. Hatta LouFerigno bile PumpingIron’ da sağlam bir antrenman sırasında Arnold’un ismini haykırmaktadır. Onun fitness endüstrisine verdiği katkı mükemmelin de ötesindedir. Predator(Av) filminde uzaylı ile yaptığı yumruklu kavgayı izlerken tek düşündüğüm onun kadar iri olmaktı. Öyle ki onun kadar iri olunca Carl Weathers’ ı bulup ona küfredecektim hem de onun kolunu koparırken..

Eski aksiyon filmlerinde olay sadece Arnold’ un hayvaniliği değil hepsinin öyle olmasıydı( Sen değil Steven Seagal , sn çok kötüsün.). Çok iyi hatırlıyorum ki Rocky ve IvanDrago’nun birbirilerini ölümüne yumruklarken ben hayranlıkla izliyordum. Hatta Rocky, ApolloCreed’ i yendiğinde annem bana biryumruk torbası almıştı ve ben onu paramparça etmiştim.

Eskiden Arnold’ u, Sly’ ı, Carl Weathers’ ı veya DolphLundgren’i izlerken sadece onlara hayranlıkla bakmazdınız ayrıca onlar gibi olmak isterdiniz. O zamanlar erkeklerin harbiden erkek, dar kotların hipsterler ve punk çılar tarafından giyildiği dönemlerdi.

Sıra geldi üçüncü maddemize: Herkesi döven o adamlar:

2.Mike Tyson / Bruce Lee

Bu madde aslında her dövüşçü hakkında olabilirdi. Ancak benim için Mike Tyson ve Bruce Lee kadar ilham vereni yoktur.Bu iki dövüşçünün aynı başlık altında yazılması biraz garip bir eşleşme olabilir.

Youtube sayesinde birçok Mike Tyson dövüş videosu izledim. İyi olduğu zamanlarda bütün o şerefsizleri yere sererdi. Onun ne kadar iyi olduğunu gördükçe spor salonunda çalışma azmim bir kat daha artardı. Hiç kimse Floyd MayweatherJr gibi dansçıdan ilham almaz. Ancak Tyson gibi bir atlet sizi kaslarıyla sakat bırakabilir.

Ben onun videolarını izlemeden de önce Tyson’ a hayrandım. Rakiplerini o kadar sert döverdi ki dövüşten sonra rakibi ev hanımlığına başlardı.

Aslında ben, Mike Tyson’ ı babamla izlediğim o ilk dövüşte öğrenmiştim. Ondan önce çok bir şey bilmiyordum. Ancak gördüğüm tek bir şey vardı. O da ne kadar büyük ve korkutucu olduğuydu. Bu ilk tecrübemden sonra birkaç kez daha izledim ve Tyson’ ın o meşhur EvanderHolyfield maçını gördüm ve o kulağı nasıl koparışını izledim. O an spor tarihinde gördüğüm en çılgın şeydi. İşte ondan dolayı artık bu kadar kaslıyım.

Ama “DEMİR” Mike Tyson ne kadar şiddetli, kaotik ve bir yumruğuyla yüzünüze tecavüz edecek kadar hiddetliyse, Bruce Lee de tam tersiydi. O çok sakin, her hareketinin bir amacı olan ve komplike bir dövüşçüydü. Bruce kendi dövüş sanatını yarattı ve Chuck Norris’ te onun öğrencisiydi. Birçok insan Bruce Lee filmlerini izledi ve ondan ilham alarak havaları yumrukladı. Hatta daha doğmamış bebeklerin anne karnını tekmelemesi de bu yüzdendir J. Bu adam fitness yaşam tarzıyla yaşamış ve bunun için nefes almıştır. Aslında bütün bir makaleyi bu adam hakkında yazabilirdim. Kelimenin tam anlamıyla yaptığı işin ustasıydı. Ayrıca tam bir ikondu. Bruce Lee sizi annenizin önünde dövmekle kalmaz bunu sarı muz kıyafetiyle yapardı.

Şiddetli ve garip kostümlü ilham kaynaklarından bahsetmişken artık şunu da konuşabiliriz;

3.Güreşçiler

Ya da bizim tabirimizle “wrasslin.” Eğer 90’ların ortasından 2000’lerin başına kadar güreşleri izlediyseniz bazı çılgın şeylere şahit olmuşsunuzdur. Başlamadan söyleyeyim. Amerikan güreşleri sahtedir ve oldukça tehlikelidir. Çocukken de bunların sahte olduğunu biliyordum ancak gerçekten çok çılgın hareketlerde bulunuyorlardı. Eski ECW güreşleri kana karşı ve kargaşadan ibarettir. Şunu sorabilirsiniz. Hangi insan bu dövüşleri izleyip vücut geliştirmeye özenir? Cevap basit. Youtube’ dan güreşlerin arka planını izleyebilirsiniz.

Beni etkileyen güreşçilerin kaldırdığı kilolardı. Örneğin Bill Goldberg 136 kg ağırlığı hiç bir şey gibi kaldırıyordu. Scott Stiener ise harika geri taklalar atıyordu üstelik bu adam 113 kg’ lık saf kas yığınıydı. Ancak güreşçilerin çoğu kaslarına atlarda kullanılan steroid iğneleri vuruyorlardı. O zamanlarda tüm çocuklar güreşçilerin kaslarına sahip olmak istiyorlardı. Ben ve kardeşim de bu çocuklar içindeydik.

4.Zyzz ( Aziz Shaverhian )

Herkes bu maddeye katılmayabilir. Ancak Zyzz’ nin vücut geliştirme dünyasına etkisi büyüktür. Birçoğuna estetik bir vücut için ağırlık kaldırma konusunda ilham vermiştir. Çok genç yaşta ölmesine rağmen ondan etkilenen birçok vücut geliştirici görebilirsiniz.Dar kot giymesi, steroid kullanması veya delice dans ettiği doğrudur. Ancak Zyzz sevdiği işi yapıyordu ve bunu kaldıramıyorsanız bu size kalmış. Her günü son günüymüş gibi yaşadı ve bu gerçekten çok zor bir şey.

Bahsetmezsek Olmaz:

 • %5 yağ oranına sahip vücut geliştirici Ricardo Poonani
 • Dirk Diggler rolündeki Mark Wahlberg
 • Dwayne “TheRock” Johnson
 • Kadınlar hakkında hiçbir şey yazmadığım için Rhonda “Android 18” Rousey
 • Farklı arka planlarda bana bağırdığı videoları olan Shia Labeouf
 • Tom Hardy
 • Aklını kaybetmeden önceki haliyle C.T. Fletcher

 

Yazarın Notu: Sizi de vücut geliştirmeye başlatan veya ilham veren unsurları paylaşmak isterseniz “Yorumlar” kısmına yazabilirsiniz. 

18
0
admin
admin - 7 yıl önce
6119 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları