Powerlife 3lu set

Bulk Döneminde Amacınıza Ulaşmanın 5 Sırrı


Reklam Alanı
Gelişmeyi planlayın: Daha İyi Bir Bulk Döneminin 5 Sırrı

Mutfağa gitmeden yalın bir kas gelişimi sağlamak mümkün değildir.Şanslısınız ki,zayıf adamlara bilgi vermek için ben buradayım.

Seninle konuşuyorum,bünyesi zayıf insan! Şu anda kafanı duvara vuruyor ve kaslarını geliştirmeye çalışıyorsun.Bazı forumlardaki posterler sizi “çok çalış,ağır kaldır,çok ye” şeklinde yönlendirmiş ve bunun kolay olduğuna inandırmış olabilir.Maalesef bu eski ve süresi geçmiş konseptler,uzun vadede sizi genetik bir ucubeye çevirebilir.Ve sen arkadaşım,bir ucube değilsin.

Geçen hafta,kusana kadar yemek yemenin,kas geliştirmeye bir faydası olmadığını anlatmıştım.Eğer böyle bir yaklaşımı seçerseniz,yalın ve kaslı bir vücut yerine,şişmiş bir insana dönüşürsünüz.

Bu hafta basit bir komutla karşınızdayım: Kendinizle iyi geçinin! Yalın ve kaslı bir vücudun anahtarı,vücudunuzla uyumlu antrenman programlarını seçmek ve vücudunuzun iyileşme sistemini iyi tanımaktır.Bu şekilde yaklaşırsanız,daha tahmin edilebilir ve sürdürülebilir sonuçlar elde edersiniz.

Bunun için uygulayacağımız 5 stratejiye bir göz atalım.

 

Sır 1 // Büyük hedefleri,küçük hedeflere çevirin

Acemi vücut geliştirme meraklılarında gördüğüm en önemli problemlerden biri de,tüm kas geliştirme süreci boyunca kendilerini harap etmiş olmalarıdır.Önce ve sonra fotoğraflarına o kadar çok takılıp kalmışlardır ki,bazen kas geliştirmenin aylar hatta yıllar alabileceğini düşünmektedirler.Hep veya hiç prensibiyle hareket etmeleri,başlamadan bile vazgeçmelerine yol açmaktadır.Tutarlı bir şekilde çalışan kişiler bile yavaş ve istikrarlı bir biçimde,birkaç ay boyunca antrenman,bulk ve cutting diyetleri uygulamaktadırlar.

Bazı şeylere böyle uzun vadeli bakış attığınızda,yakın gelecekte ilerleme için fırsatları gözden kaybetmek kolay olacaktır.Kas büyümesi,ataklarla gerçekleşir.Bunu bir buzul gibi yavaş ve istikrarlı değil de,patlayan bir volkana benzetebiliriz.

Kendinize,gerçekleştirmek için kısa vadeli ve sınırlı hedefler belirleyin.Yani 6 aylık bulk diyeti yapmak yerine,bir ay içinde 5 kilo almak gibi daha küçük hedefler belirleyin.Küçük hedefleri daha seri bir şekilde gerçekleştireceğiniz için,daha hızlı bir gelişim elde edersiniz.

Bir ayda 5 kilo almanın imkansız olduğunu düşünüyorsanız,düşünmeyin! Antrenmanlarınızda stratejiler uygulayarak,kalori ve karbonhidrat alımını kontrol ederek şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.Bu benim 21 günde vücut yapma prensibimin temelini oluşturur.

Sır 2 // Daha küçük antrenman döngüleri,daha fazla kas gelişimi sağlar

Daha önceki ipucunda da belirttiğim gibi,antrenman konusunda da aynı mantıkla hareket edebiliriz.Yani geniş ve kapsamlı antrenmanlar yerine,küçük ve sınırlı antrenmanlar yapmak.

Ne zaman yeni bir antrenman programına başlasanız,ilk birkaç hafta inanılmaz bir gelişme elde edersiniz.Ardından vücudunuz buna adapte olur ve gelişim durma noktasına gelir.Çünkü vücudumuz çevresindeki değişimlere adapte olmakta ustadır,bu yüzden antrenman programında yaptığınız seri ve küçük değişiklikler,gelişime yardımcı olur.

Kas geliştirme dünyasında artık sıradanlaşmış ve iyi bilinen bir fikir vardır: Neredeyse her şey işe yarar ama hiçbir şey daima işe yarar şekilde kalmaz.Yani daima aynı antrenman programına takılıp kalarak,gelişmeye devam edemezsiniz.Vücudunuz bir süre sonra tempoya alışacak ve gelişim duracaktır bu yüzden uzun vadede kasları devamlı uyararak değişiklik yapmak gerekmektedir.

İnsanlar bunu ilk kez duyduklarında,devamlı değişim yapmaları gerektiğini düşünürler! İşte bu,antrenman programlarında devamlı değişiklik yaparak gelişim sağlanacağını düşünen “muscle confusion” teorisinin temelini oluşturur.Ancak insanlar bir şeyi ihmal ederler: Adaptasyon.

Önemli bir kasta gelişme sağlanması için,takip ettiğiniz programa adapte olması ve sonuç elde etmek için,vücudunuza zaman vermelisiniz.Ancak öyle değişim sağlanır.

Değişim iyidir ama bunu gelişigüzel yapmamalısınız.Şu an yaptığınız antrenman programından gelişme sağlamalısınız ki bir diğerine geçebilesiniz.Çoğu insan için bu adaptasyon süreci,3 haftalık bir zaman diliminde gerçekleşir.Bu süre sonunda gelişim yavaşlar ve hem fiziksel hem de bedensel olarak,yeni bir uyarıcıya ihtiyaç duyulur.

29
94
admin
admin - 8 yıl önce
48476 0 29
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları