Powerlife 3lu set

Bulking Döneminde Yapılan 5 Yanlış

­

Reklam Alanı
5 Bilinen Bulking Yanlışı

Bu sitede ciddi kas geliştirme diyetleri olmadan kas yapamayacağınızı görmüş oldunuz. Belirlenmiş miktarlarda yararlı besin kaynakları olmadan da kas kaybedersiniz.

İhtiyacınız olandan fazla yemek, sizi gerçekten daha iri bir kişi yapacaktır ama bunun anlamı “kaslı” olmak değildir. Çoğu genci maalesef kas gelişimlerini uyarmak adına, aşırı miktarlarda gıda tüketirken -ki bu gıdalar genellikle sağlıksız gıdalar oluyor- görüyoruz. Yani almanız gereken kaloriyi pizza, tavuk kanadı ve donut olarak görmeyin. Bunlar kas gelişimi için kahverengi pirinç ,bütün yumurta ve balık kadar etkili olamazlar.

Mevsimsel büyüme

Profesyonel vücut geliştirme sporcuları, düzenli olarak ağır mass building çalışmalarından sonra yarışma öncesi ultra katı kilo verme programına geçerler. Genel bakım için de zaman ayırırlar. Bulk yaptıklarında ise aşırı yağ ve genel görünümde fazlalık endişesi olmadan hacim kazanmaya çalışırlar.

Deyim yerindeyse bu dönem, her şeyi yedikleri dönemdir. Hatta bazıları kendilerini zorla beslerler. Ağırlık kazanmalarını engelleyecek kardiyo ve aktivitelerden uzak dururlar. Burada başarıyı, tartıda ne kadar yukarı çıktıkları belirler.

Belirli bir kiloya ulaştıktan sonra, yağı kasa dönüştürme aşaması başlayacaktır.

Bu da kardiyo yaparak, kaloriyi kısıtlayarak ve yağ yakımını hızlandırmak için daha fazla fiziksel aktivite yaparak mümkün olur.

Dramatik bir ya da iki bulking ve cutting cycles yapmak, vücut geliştirmeyi ciddi anlamda profesyonel sahnede yapmak isteyenlerin başvurdukları yollardır. Buradaki problem; kilo dalgalanmalarının tıpkı mevsim değişiklikleri gibi uzun sürmesidir.

Burada geleneksel bulking kuralları ile ilgili her vücutçunun aklında tutması gereken 5 problem var.

1. Problem / Aslında daha da kilo alıyorsunuz

Kas geliştirme uzmanı ve kuvvet antrenörü Christian Thibaudeau’dan öğrendiğimiz bir şey var; “Mevcut bileşenleri daha büyük yaparak (hipertrofi), bünyenize hem hacim hem de boyut kazandırabilirsiniz ya da bileşenlerin sayısını artırabilirsiniz (hiperplazi).

Tanıdık bir kelime olan “hipertrofi” onun kas dokusu hakkında konuştuğu kanısına varmanızı sağlayabilir ancak o, yağdan bahsetmektedir. Yağ hücreleri (adiposit) küçük çantalar gibidirler. Çantaya ne kadar yağ koyarsanız o kadar büyürler. Çanta çok yağ tutabilir. Vücut fantastik bir depolama makinesidir, uzun bir süre boyunca aşırı yerseniz, yağ hücrelerinin sayısında artış olacaktır.

Sorun burada yatıyor. Ne kadar yağ hücresi toplarsanız, vücut o kadar kilo kazanır.

Şunun için kafa yorun: Vücudunuz yağ hücreleri ekleyebilir ancak onları yok edemez. Yani ne kadar yağ hücresi eklerseniz, o kadar yağ kazanacak ve kötüye gideceksiniz demektir! Bu olgu adiposit hiperplazi adını alır ve neden yalın bir vücuda sahip insanların kolayca yağ almadan kalabildiklerini ve neden kilolu ve yağlı insanların, bunları yakmada problemler yaşadıklarını açıklar. Uzun süreli bir full bulking yaklaşımı, yarattığınız bütün emekleri tehdit edebilir.

36
100
admin
admin - 6 yıl önce
67273 1 36
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları