Powerlife 3lu set

Büyük Tricepsler Yaratmak İçin Jay Cutler'in 7 Tavsiyesi

Reklam Alanı
Her açıdan nasıl horseshoe(iyi gelişmiş bir arka kolda olan at nalı görüntüsü) yapılacağını öğrenin.

İpucu#1

Genetik triceplerime mutlu değilim fakat vücudumu nasıl şekillendireceğimi öğrendim. Seçtiğin egzersizlerde açık fikirli olmalısın. Skull-crusherı( yatarak yapılan bir çeşit triceps) insanların aksini düşünmelerine rağmen sadece trisler için bir egzersiz olmadığını çok önce öğrendim. Halat hareketleri vücudun şekli ve ölçüleri için çok yaralı olabilir. Önemli olan vücut yapınız için en uygun pozisyonu bulmak ve kaslarınız için gerçekten yararlı olduğuna inanmak.

İpucu#2

Pushdown için, dirseğimde ki eklem yerlerini basit bir menteşe gibi çalıştırmayı seviyorum ve üzerlerinde ekstra baskı oluşmuyor. Rope pushdown yapmanın en harika yönü önceliklikle yıllarca bodybuilding yaptıktan sonra bile narin olan dirsek eklemlerimi ısıtması.

İpucu#3

Dips tricepler için bir numaralı kas yapıcı. Göğüs kaslarım için yapmayı sevmiyorum ancak bu benim kişiler düşüncem. Daha çok triceplerimde işe yaradığını hissediyorum. Halka ve paralel barlarda çalışan olipik cimlastikçiler kas gelişimide dipping haraketinin ne kadar etkili olduğunun kanıtı.

İpucu#4

Tek kolla pushdown yapmanın triceplerim şekillerinde ki detaylarında ve horseshoe da gerçektende etkili olduğunu düşünüyorum. Underhand grip kullanıyorum ve ellerimi üçgenin karşısına koyarak başlıyorum. Daha sonra tutamağı vücudumun aşağısına doğru çekiyorum. Pushdown ve kickbak arasında yapmak daha etkili oluyor. Tek kol hareketleri bicepler ve tricepler için her zaman iyidir çünkü gerçektende kasılmalara odaklanabiliyorsun.

İpucu#5

Tek kolla dumbell haraketi long heade etki eder. Bu gerçekten de çalışılan bölgeyi kanla şişirmek için tamamlayıcı bir harekettir. Kol yukarı pozisyonda olduğunda, bu ağırlığı haraket ettirmek için sadece tricepler kullanılır. Bu haraket pushdown ve dipste çalışan diğer kas kümelerini elimine eder.

İpucu#6

Dumbella yada cambered barla çalışırken lockoutun haricindekileri durdurdum, çünkü pushdownun aksine lockoutta çok fazla gerilim yok. Bir şeyleri aşağı iterken olan kasılma, trislerini gerer fakat bir şeyleri yukarı kaldırdında dayanma noktası daha çok kasılır. Bodybuilding egzersizleri kasların maksimum seviyede kasılmasıyla ilgilidir.

İpucu#7

En önemli şey ağır kaldırmanın üzerinde durulmamasıdır. Dirseklerin narin eklem erlerini hatırlayın. Ağırlıkla çalışmayı denemek yerine triceps çalışın. Bir çok erkeğin egoları yüzünden fazla kilolu ağırlıkla çalıştıklarını biliyorum ancak bu bodybuildingle ilgili her şey demek değil. Asıl önemli olan kaslarına ne kadar direnç uyguladığındır.

 

Kaynak: flexonline.com

25
0
admin
admin - 8 yıl önce
23906 0 25
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları