Powerlife 3lu set

Büyümek İçin Yapmanız Gerekenler

­

Creatineninizi Akıllıca Seçin

Creatinenin kaslara büyük miktarda su çektiğini ve acele bir biçimde boyutlarını arttırdığını söylediğimiz zaman size yeni bir şeyler anlatmıyoruz. Ama bir kutu creatine monohydrate alırsanız, bir sorun var:

Zaman

Creatine monohydrate iyi çalışır ama umduğunuz etkileyici ölçü kazanımlarını üretmek haftalarca sürebilir çünkü kas hücreleri içindeki seviyeleri en yükseğe çıkana kadar creatine kas hücresi hacimlenmesini en yükseğe çıkarmayacaktır. Creatine monohydrate ile bir yüklenme safhası yapsanız bile, bir hafta genellikle daha fazla sürer.

Monohydrate yerine, hydrochloride veya Kre-Alkalyn gibi creatinenin daha hızlı harekete geçen bir türünü seçin.

Şunu da Yapın:­Hem antrenman öncesi hem de sonrası, 3-5 gram creatine hydrochloride veya Kre-Alkalyn kullanın.

­

­

Glutamine

Popüler supplement L-glutamine kas büyümesinde creatine ve karbon yüklemesinin yaptığı gibi hızlı bir etkiye sahip olmayabilir ama yine de kütle kazanma yöntemlerinize dahil edebileceğiniz kritik bir maddedir.

Neden İşe Yarar?: Glutamine kaslarda çok miktarda depolanır ve creatinenin yaptığı kadar kas hücrelerine su çeker.

Araştırma aynı zamanda glutaminenin daha çok glucoseyi glycogene çevirmeye yardımcı olduğunu böylece kaslarınızda daha büyük ölçü hacim kazanımları için su çeken daha çok glycogen depolanabildiğini ileri sürüyor.

Şunu Yapın:­Çalışmadan sonra, antrenman sonrası protein ve karbonhidrat karışımınıza 10 gram L-glutamine ekleyin.

­

­

L Glutamine

Zaten çalışmalardan sonra L-glutamine alıyorsanız bile, farklı bir yöntem ile daha iri görünmenize yardımcı olabilecek aminonun değişik bir çeşidi vardır: L-alanyl-L-glutamine.

Neden İşe Yarar?: Araştırma glutaminenin bu çeşidinin vücudunuzda daha çok su tutmanıza yardımcı yardımcı olabileceğini ileri sürüyor. Daha önce söylediğimiz gibi, kaslarınız ne kadar çok su tutarsa, o kadar daha dolgun olurlar ve daha iri görünürsünüz!

Şunu Yapın: Vücudunuzun daha iyi su ihtiva etmesi için, daha iyi çalışmak için ve daha dolgun kaslar için antrenmandan yaklaşık 30 dakika önce 5-10 gram L-alanyl-L-glutamine (Sustamine) alın.

Doğru maddelerle hazırlanmış doğru karışım, sıvı büyümesine eşittir.

­

Reklam Alanı
Taurine Alın

Ana akım tüketiciler arasında en popüler amino asitlerden birisidir ama kütle artmasina yardımcı olma potansiyeli nedeniyle değil. Taurine Red Bull gibi uzun süreli enerji vermesi ile müşteri çeken içecekler içindeki önemli maddedir. (Taurus Latince’ de boğa veya öküz anlamına gelir)

Ama taurineden hissettiğiniz enerji yükselmesi düşük olabilirken, ölçü, hacim arttırmaya yardımcı olmadaki yeteneği gözardı edilemez.

Neden İşe Yarar?: Taurine, özellikle glutamine ve creatine ile birleştirildiği zaman, kasları daha çok şişirmek için kas hücrelerinde depolanan ve hücrelere daha çok su çeken başka bir amino asittir

Artı, daha uzun süreçte büyümenizi sağlamak için yaptığınız yoğun çalışmalar için kas dayanıklılığı ve gücünü desteklemeye katkıda bulunur.

Şunu Yapın:­Antrenman öncesi ve sonrası karışımlarınızla birlikte 2-3 gram taurine alın.

Pop Potassium

Sporcular genelde potassiumun farkedilir vücutsal gelişmeler sağlayan bir takviye olduğunu düşünürler. (Gatorade gibi spor içeceklerinin içindeki kilit elektorlitlerden birisi)

Eğer tipik bodybuilding dieti yapıyorsanız ve meyve alımınızı kısıtlıyorsanız, muhtemelen potassium desteği sizde iyi işe yarayacaktır.

Şunu YapınGünde iki veya üç kez yemekle birlikte potassium aspartate, potassium gluconate veya potassium citrate olarak yaklaşık 500-1.000 miligram potasssium alın

­

­

­

36
100
admin
admin - 7 yıl önce
420829 1 36
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları