Powerlife 3lu set

Daha Acemiyseniz Bilmeniz Gereken 8 Kural

Reklam Alanı
Vücut geliştirmeye yeni başladıysanız, büyük ihtimalle gözünüz korkuyordur. Yeni bir aktiviteye başlamak size korkutucu gelebilir.­Aşağıdaki kuralları iyi uygularsanız, yeni başladığınız bu sporda başarılı olmanın ilk adımlarını da atmış olursunuz. ­

1 – Düzgün formda çalışın

Başlangıçta yanlış formla size daha uygun­gelebilir. Yanlış alışkanlıklarınızdan ve yanlış yollardan kısa sürede vazgeçin. Herhangi bir egzersiz hakkında, uygulamadan önce bilgi sahibi olun ve doğru formu araştırın. Bu en önemli şeydir. Böylece sakatlanmalardan ve yanlış gelişmelerden de­uzak duracaksınız.

­

2 – Birden fazla kısmı çalıştıran egzersizlere­odaklanın

Egzersizlerinizde toplu egzersizlere­özen gösterin. Bu egzersizler arasında; bench press, squat, deadlift, omuz egzersizleri vardır. Makine kullanıyorsanız, bacak, göğüs ve omuza baskı yapacaktır.­Bu sayede tüm antrenmanlarınızda kendinizi enerjik ve taze hissedeceksiniz.

­

3 – Setlerinizde 8 ve 12 arası tekrar yapın

Yeni başlayanlar için­tekrar sayısı­8 ve 12 arasındadır. Elbette bu sizin ne kadar ağırlık kaldıracağınızla da ilgilidir. Ağır bir çalışma isterseniz set tekrarları üzerinde değişiklik de yapabilirsiniz.

­

4 – En az 1 gün dinlenin

Yeni başlayanlar için en akıllıcası, antrenman günleri arasında dinlenmektir. ­Bu, ağrılarınızı ve yorgunluğunuzu kontrol altına almanızı sağlar. İyi bir çalışma için vücudunun tüm bölgelerini en az 3 gün yoğun bir tempoda çalıştırın.

­

5 -­Kaslarınızı esnetmeyi unutmayın

Acemi olsun ya da olmasın esneme hareketlerini herkes yapmalıdır. Germe işleri, özellikle ağırlık kaldırırken daha da önemlidir. Böylece hissettiğiniz ağrıyı azaltırsınız. Büyük kas bölgelerine odaklanın ve her antrenmandan­önce 10 dakika ısının.

­

6 -­Egzersizlerden önce ne yediğinizi bilin

Egzersizden önce ne yediğiniz sizin çalışma hızınızı da etkiler. Bir acemi olarak yediklerinize dikkat etmelisiniz. Protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeniz, size antrenman için gerekli enerjiyi sağlar.

­

­

Reklam Alanı
7 -­Makine ve serbest hareket egzersizlerini birleştirin

Serbest ağırlık egzersizleri makine egzersizlerinden çok daha önemlidir. Ama aynı zamanda size uygun formu sağlamak ve acemilerin işini hızlandırmak için makineler daha kolaydır. İyi bir sonuç için ikisini de birleştirin. Çoğu insan serbest ağırlık egzersizlerinin nasıl yapacağını kolayca öğrenir. Ancak makineler size konfor sağlarken aynı zamanda doğru form için rehberlik de eder.

­

8 – Kardiyo egzersizlerini sonraya bırakın

“Kardiyo, ağırlık kaldırmadan önce yapılmalıdır” olgusu yanlış bir olgudur. Kardiyo, ağırlık kaldırmadan sonra olmalıdır.

19
0
admin
admin - 8 yıl önce
26959 6 19
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları