Powerlife 3lu set

Daha Büyük Tricepsler İçin ''Dirsek Dostu'' 4 Hareket

Bu triseps odaklı egzersizlerle kol kaslarınıza yüklenin.

Bir güç koçu olarak, sporcularımda vücut geliştirme estetiğinin gelişimi hakkında özellikle endişe etmem. Sıkı çalışmalarını isterim, güçlü olmalarını isterim ve sporlarında sahip oldukları potansiyeli geliştirmelerini isterim. Ama esas hedefleri ister daha fazla kas kütlesi olsun ya da olmasın sonuç olarak sıkı çalıştığınızda ve zekice çalıştığınızda ortaya çıkan sonuç bu oluyor.

Sıkı çalışmak her egzersizde ağırlıkları zorlamak ve takip etmek anlamına gelir. Akıllıca çalışmak ise bazen kabullenmesi biraz zor olabiliyor. Akıllıca çalışmak senin için doğru egzersizleri seçmek ve başkalarının yaptıkları ile kısıtlı kalmamak anlamına gelir.

İyi bir koç; eğer tekniğin kötü ise veya omuzlarında ağrıya sebep oluyorsa yani yanlış gidiyorsan seni halter ile birlikte o benchten alacaktır. Arkadaşların bench hareketleri ile egzersizin hakkını veriyorsa sen Swiss barda ya da dumbbellda ya da nötr tutuşlu bench ile hakkını verirsin. Bu tamamen normaldir. Aslında bu zekicedir. Hedefin, daha güçlü olmak ve sağlıklı kalmaktır, vücudunu yenmek ve belirli egzersizler ile sınırları zorlayıp eklemlerine zarar vermek değil. Her zaman başka bir bar ve her zaman başka bir egzersiz vardır.

trısepsler için kütle geliştirme

Şunu söyleyerek başlayalım trisepslerinizin boyutu tüm kol kütlenizin büyük bir bölümünü oluşturur. Ne yazık ki buna rağmen birçok ağırlıkçı trisepslerini çalıştırmayı egzersizlerinin sonuna saklar veya dirseklerine zarar verecek egzersizler seçerler. Trisepslerinize kas eklemek içi( her üç başa da) ve yatay pres gücünüzü iyileştirmek için onları ağır ve çeşitli egzersizler ile çalıştırmanız gerekmektedir.

 

Skull crusher ları düşünmeyi bırakın ve yakın tutuşlu bench pressi düşünün. Size kaç kez insanların setler arasında sadece dirseklerini ovuşturmak için durup skull crusher hareketini mahfettiğine şahit olduğumu söyleyemem. Ya da bir önceki gün seçtikleri triseps egzersizleri yüzünden dirseklerine çekiç yemiş gibi hissettikleri için hiçbir pres hareketini yapamazlar.

 

hareketler

1. Yakın Tutuş Halter Bench

 

Şunu söylemeden geçmek olmaz, yakın tutuş bench pres her zaman bir canavar egzersizdir; özellikle de omuz problemleri yaşıyorsanız. Ellerinizi içe çekerek- özellikle de orta parmak bardaki çıkıntı ve düz nokta arasındaki çizgide-  yüklemeyi trisepslerinize daha fazla dağıtacaktır ve bench pres şekline girmenize yardımcı olacaktır.

2. Crush Grip Bench

Bu egzersiz paradır. Sizi sadece iyi bir omuz pozisyonuna sokmak ve trisepslerinizi hedef almakla kalma, tüm üst vücudunuzda gerginlik oluşturur. Her tekrar boyunca odak noktanız dumbbellları olabildiğince sert kullanmak olmalıdır. Ayrıca gerginlik altında daha fazla zaman için daha alçak ve daha yavaş presler yapabilirsiniz, yani diğer bir deyişle kontrol altında alçalt ve olabildiğince sert git.

3. Crush Grip Incline Bench

Yukarıdaki egzersizle aynı ama şimdi eğimli bir bench üzerindeyiz. Bench in yüksekliğini arttırmak tisepsleri vuracak ve ön deltoidleri de içeri alacaktır. Göğsünüzü yukarıda tutun özellikle de kaldırma hareketinin altında ki böylece üst sırt bölgesindeki gerilimi kaybetmemiş olursunuz.

4. Zincirli Dips

Çok az egzersiz triseplerinizi bu şekilde toplayacaktır. Ancak bir sorunumuz var. Dips egzersizi daha önce omuz sakatlığı yaşamış ya da omuzları yeterince iyi iş görmeyen kişilerde oldukça sıkıntılı olabiliyor. Bu yüzden de yapmamız gereken şu; zincir kullanın. Biz deadliftlerden, bükmelere kadar bir çok harekette zincir kullanırız ve bu hareket için de zincir kullanabiliriz. Omuzları yenmek için dips hareketlerinde zincir kullanmak eşsiz bir çözüm olacaktır.

Kaldırmanın en zayıf kısmında- dibinde- yerde daha fazla zincir vardır ve toplam ağırlık daha azdır. Lockouta başladığınızda zincir deload yapar ve zıplar, toplam yük artar; buna uzlaşmacı direnç ( accommodating resistence) denir. Ve zincirleri nasıl astığınıza, daha az veya çok deload durumuna bağlıdır.

Kol veya göğüs çalışırken bu dirsek dostu egzersizleri deneyin ve nasıl hissettiğiniz konusunda bizi bilgilendirin. 

18
0
admin
admin - 6 yıl önce
11400 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları