Powerlife 3lu set

Daha Büyük Vücut İçin 60 Öneri

Reklam Alanı
Eğer daha büyük, daha güçlü ve daha zayıf bir vücut için yenileme kursuna mı ihtiyacınız var? Vücut geliştirmenin ağır kaldırma, doğru yiyecekler yeme, takviyeler ve yeterli bir şekilde dinlenme gibi tüm temellerini biliyoruz, ama zaman zaman tamamen fark yaratacak birkaç detayı unutuyoruz.

Burada bahsedilen tüyolar ve tavsiyeler sayesinde güçlü bir bilgelik deposuyla vücut geliştirebilirsiniz. Yavaş yavaş sınırlarımızın ötesine gidebilir ve daha önceden imkânsız olduğunu düşündüğümüz şeyleri başarabiliriz.

İşte size dönüşüm arayışınız içerisinde bir sonraki seviyeye geçmeniz için 60 kısa hatırlatıcı. Bu yüzden kendinize bir koltuk bulun, protein karışımınızı için ve birkaç kot alın, ders başlamak üzere.

EGZERSİZ TÜYOLARI

1. Compound lift kullanın

Benchpress, pullup, row, shoulderpress, squat ve legpress gibi çoklu eklem hareketlerini spor rutininizde kullanarak maksimum ağırlık ile birden fazla kasınızı çalıştırabilirsiniz. Bu spor salonunda daha fazla etkili olmanıza yardımcı olacaktır.

2. Setler arasında 1 ila 2 dakika boyunca dinlenin

Bu yöntem yalnızca zamanınızı en üst seviyeye çıkarmaz aynı zamanda da antrenman sırasında kaslarınıza kan gitmesine ve uygun bir şekilde sıcak olmasını sağlayarak kaslarınızı güçlendirir.

3. Kaldırabileceğiniz ağırlığı kaldırın.

Kontrol edebileceğiniz kadar ağırlık kaldırdığınızdan emin olun. Ağırlık çubuğuna ilk seferde çok fazla ağırlık yüklemeyin, zaten antrenman partneriniz size ilk tekrarınızı yaparken yardımcı olacaktır.

4. Uygun pozisyonda durun

Her ağırlık kaldırışınızda yalnızca güvenliğiniz için değil aynı zamanda antrenmanınızın işlevinin yerine gelmesi için doğru pozisyonda durduğunuzdan emin olun. Eğer ağırlıkları yalnızca etrafınızda savuruyorsanız, hedeflediğiniz kasa ulaşamazsınız.

5. Zamanınızın çoğunu 6 ila 12 arasında tekrar yaparak kullanın

Bu tipik olarak kullanılan tekrar aralığı istediğiniz kas kütlesi içindir, ama güç de ardından gelecektir.

6. Ara sıra düşük sayılı tekrarları deneyin

Hepsini bir arada birleştirmek için tekli, ikili ve üçlü yapsanız bile arada bir 4 ila 6 tekrar aralığını deneyin. Ama doğru pozisyonda yapmayı unutmayın.

6. Ara sıra yüksek sayılı tekrarları deneyin

Yüksek tekrarlar bazen geri kalmış vücut parçasını mükemmel hale getirebilir. Birkaç set sonunda yüksek sayılı tekrarlardan oluşan bir ya da iki set yapabilirsiniz. 20, 30 ya da hatta 50 sayıya kadar çıkabilirsiniz!

8. Daha sık antrenman yapın

Yaklaşık 4 hafta boyunca ya da alışılmışın yerine haftada iki kez vücudunuzun her bir bölgesini çalıştırın. Sayıyı biraz düşürebilirsiniz, ama değişikliği siz de göreceksiniz.

9. Daha az antrenman yapın

Aynı durum vücudunun her bir bölgesini haftada iki kez çalışanlar için de geçerlidir. Şimdilik haftada bire düşürün ve daha sonra sayıyı ikiye katlayın.

10. İnatçı vücut parçalarınız için drop setler yapmayı deneyin

Bazen ihtiyacınız olan tek şey belirli bir bölgeye tekrar tekrar yoğunlaşmaktır. Bu yöntemi herhangi bir hareketin son setinde ya da son iki tekrarında kullanın. Normalde yaptığınız gibi bir seti yapın, daha sonra biraz ağırlıktan eksiltin ve tekrarınızı yapmaya devam edin ve kaslarınız yanana kadar ağırlığı defalarca azaltabilirsiniz.

17
0
admin
admin - 8 yıl önce
26894 1 17
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları