Powerlife 3lu set

DAHA İRİ BALDIRLAR İÇİN 6 MÜTHİŞ HAREKET

BU ALT BACAK PATLATICILARI İLE BALDIRLARI İRİLEŞTİRİN

 

 

Hiçbir sinema filminde ‘Hey, baldırların için ne yapıyorsun?’ diye bir cümleye rastlamayız. Hatta mükemmel vücut geliştirmecilerin tartışmalarında bile baldır gelişimi nadiren yer bulur.

Gerçek şu ki baldırlar sıklıkla unutulan bir vücut bölümüdür ve eğer 1990’lardan kalma bol eşofmanlar ile hoplayıp zıplamaksa tercihiniz o zaman böyle devam edin ama eğer şort giymek hatta herhangi bir vücut geliştirme sahnesine adım atmak gibi bir planınız varsa vahşi görünümlü baldırlar ile çok daha başarılı olabilirsiniz.

Egzersiz miktarının ve yoğunluğunun yeterli olduğunu ve beslenmenizin de düzgün olduğunu varsayarak sıradaki şeyin egzersiz seçimi olduğunu söyleyebiliriz. Biraz daha iri baldırlar için 6 basit harekete bir bakalım.

 

OTURARAK BALDIR YÜKSELTME(SEATED CALF RAISE)

 

 

Oturarak baldır yükseltme hareketi etkin bir biçimde soleus kasını hedef almaktadır çünkü bacaklar 90 derece bükülüdür. Bacaklarınız düz olduğu zaman daha fazla gastroknemius kası hedeflenmiş olur. Tam bir baldır gelişimi için tüm baldır kaslarını hedef almak çok önemlidir.

 

BACAK PRES BALDIR YÜKSELTME(LEG PRESS CALF RAISE)

 

Ağırlık sırtınızda desteklenmediğinden ve denge gerekmediğinden dolayı bu makineli egzersiz fazla zorlamanıza ve baldırları izole etmenize imkan sağlayacaktır. Zorlayın ama hareket açıklığından da taviz vermeyin.

 

BANDED TIBIA RAISE

 

Bu hareket basit tabiri ile ters baldır kaldırma hareketidir ve direnç bir elastik bant yardımı ile sağlanır. Bu baldır geliştirici tekniği vücut geliştirmeci ve çalışma arkadaşım olan John Meadows’tan öğrendim. Bunu uygulayın ve gelişimi görün. Tibialis Anterior’unu çalıştıran kaç tane antrenör tanıyorsunuz?

 

AYAKTA MAKİNELİ BALDIR YÜKSELTME(STANDING MACHINE CALF RAISE)

 

 

Bu hareket göründüğü gibi temel bir hareket ama unutmayın ki temel demek hayati önem taşımakta demektir. Bu hareket mükemmel baldır kaslarının tamamının gelişimi için hayati önem taşımaktadır. Aşağıda iyi bir esneme yapın ve kasılmış pozisyonda bir süre tutun.

 

 

TEK TARAFLI BALDIR KALDIRMA (UNILATERAL CALF RAISE)

 

 

Bahsi geçen herhangi bir baldır kaldırma hareketini tek seferde tek bacak kullanarak gerçekleştirin. Bu iki taraflı eksikliğin önüne geçer ve kas dengesizliklerinin ortadan kalkmasına ve belirlenmesine yardımcı olur.

 

İP ATLAMA

 

 

Bir müşterimin egzersiz planına ip atlama egzersizini ne zaman uygulasam baldırlarının sihirli bir şekilde geliştiğini fark ediyorum. İp atlama egzersizini birkaç dakikalığına ısınma ve soğuma egzersizi olarak planınıza ekleyin ve baldırlarınızın patlamasını izleyin.  

15
100
admin
admin - 6 yıl önce
12673 0 15
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları