Powerlife 3lu set

Demire Bağımlı Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret

İnsanlar anlayamıyorlar! Neden spor salonuna tutkun olduğunuzu anlamıyorlar. ‘Takıntılı’ ‘bağımlı’ olarak adlandırıyorlar sizi. Hatta sağlıksız olduğunu bile söylüyorlar- gel gör ki bunların birçokları her hafta sonu fast food ve alkole gömülüyorlar. Zayıf kalmanızı istiyorlar, televizyondaki şeyler için obur olmanızı istiyorlar ve onlar gibi her haftasonu barlarda takılmanızı istiyorlar. Ama siz demiri seçiyorsunuz.

Demir bir yaşam biçimi. Size iyi hissettiriyor, vücudunuzu değiştiriyor ve zihninizi de. Dünyayı bir ağırlıkçı gibi görmeye başlıyorsunuz. Yaşamı bir egzersiz olarak görmeye başlıyorsunuz- sadece spor salonunda olmaktan çıkıp oradaki her şeyi yaşamınıza taşıyorsunuz.

Size iyi hissettiren diğer şeyler gibi, o plakaların çıkardığı sese bağımlı olabilirsiniz. Böylece yavaş yavaş demire bağımlı hale gelebilirsiniz. İşte size demire karşı bir bağımlılık geliştirdiğinizi gösteren 5 hikaye anlatacağız:

 

Demire bağımlı olduğunuz zaman, dünyayı bu bağlılıktan öncekinden çok farklı görmeye başlarsınız. Nereye gitseniz insanların giydiği gömleklerin ve şortların üstlerinde nasıl durduğuna bakmaya başlarsınız- kimin ağırlık çalıştığını anlamak için kalabalıkları tararsınız- iri kaslar görmek için aranırsınız.

İnsanların ne kadar az protein tükettiklerini, beslenmelerinin ne kadar boktan olduğunu farketmeye başlarsınız ve süper marketlerde arabalarına neler doldurduklarına bakarak onları yargılamaya başlarsınız. Yiyecekler protein, karbonhidrat ve yağ miktarlarına dönüşür. Nasıl olurda insanların squat yapanlar için pantolonlar yapmadıklarını düşünürsünüz.

İnsanların fiziğini ölçtüğünüz ölçü skalası belirgin bir biçimde değişir. Önceden devasa olduğunu düşündüğünüz aktörler küçük görünür. Futbol oyuncuları zayıf görünmeye başlar ve toplumun kaslı olarak sınıflandırma yaptığı kişiler için standartların ne kadar düşük olduğu bariz gelmeye başlar. Ne kadar çok modelin biraz protein ve biraz squat yapmaya ne kadar ihtiyaç duyduklarını farkedersiniz. Dünya tamamen farklı bir yere dönüşür.

2. Bükme Hareketleri kızlardan önce gelir

Bir keresinde bilge bir adam şöyle demiş ‘ bükmeler kızları tavlar’ ve belki de bu en başında egzersiz yapmaya başlamanızın sebebidir. Demir gücü ele geçirebilir ve kendinizi randevularınızı iptal ederken, bazı şeyleri kaçırırken ve Netflix ve eğlenceye hayır derken bulursunuz çünkü tüm bunlar kol çalışacağınız gün ile aranıza girmeye çalışıyordur.

Eğer zaten bir sevgiliniz varsa onun da bunları anlaması önemlidir. Ya anlar ve destekleyici olur  ya da bir parçası lmaya başlar. Bazen ağırlık kaldırmayan kız arkadaşlar kendinizi geliştirdiğinizi gördükleri zaman anlayışsız olabiliyor ve bunu sabote etmeye çalışıyorlar. Size sürekli spor salonunda olmanızdan ve beslenmenize dikkat etmenizden ve yemeklerinizi hazırlamanızdan dolayı kızmaya başlarlar.

Tüm zamanınızı spor salonunda harcadığınız için sizi eleştiren bir partnerden daha kötü bir şey olamaz. Sizi kendisi ve demir arasında bir seçim yapmaya zorlayabilir ve yaptığınız seçim karşısında şaşırabilir.

3. Arkadaş değişimi

Ağırlık kaldırmak bazı arkadaşlarla ayrı düşmenize sebep olabilir. Etrafta takılmanızı, Doritos yemenizi ve birkaç bira içmenizi isterler. Ama siz spor salonuna gitmek istersiniz, bacaklarınızı çalıştırmak ve yeni squat denemeleri yapmak istersiniz. Bazı arkadaşlar bunu anlamazlar ve spor salonuna giderek onları satıyormuşsunuz gibi davranırlar. Bu sanki kendi iyiliğinize bir ihanet gibidir çünkü artık protein ve bench press istiyorsunuzdur. Eninde sonunda sizin yeni keşfettiğiniz bağlılığınızı desteklemeyen insanlara hayatınızda ihtiyaç duymazsınız.

4. Hayatınız ağırlık kaldırma etrafında şekillenir

Demir bağımlısı olmanın gerçek işareti başka bir yolda olmanız gerekirken kendinizi tüm hayatınızın spor salonu etrafında devam etmeye başladığını farkettiğiniz zamandır. Aile bağlarınızı nasıl spor salonu etrafında bir yerlere sığdırabileceğinizi, tatilde nerede spor yapabileceğinizi ve eğer bir gün boşluğunuz olursa daha sonra bu egzersizi nerede yapabileceğinizi düşünürsünüz.

Bu aynı zamanda yemek için de genişletilebilir: gün için öğünlerinizi nerede yiyebileceğinizi önceden planlarsınız ve hedefleriniz için yardımcı olacak bsinleri nereden bulabileceğinizi planlarsınız. Beklenmeyen bir durum ortaya çıktığı zaman ilk düşündüğünüz şey bunun egzersizlerinizi nasıl etkileyeceği olur.

5. Sosyal medyada sadece sporla ilgili paylaşımlar yaparsınız

Bu bir klasktir ve bunu diğer insanlarla birlikte sosyal medyadan farkedeceksiniz. Her paylaşım bir güncellemeye dönüşür ve her zaman bir miktar bahane ve açıklama ile birlikte gelir, örneğin ‘Kollarımda biraz gelişme yapmaya başlıyorum’ veya ‘yağ oranı azalıyor, bazı yeni damarlar görüyorum’.

Motivasyonel alıntılar ve Tupperware kutularında yediğiniz tüm yiyeceklerin fotoğraflarını da paylaşma oldukça zorunludur. Bu ayrıca övgü dolu hashtaglarle birlikte yapılır ki diğer bağımlı dostlar da etkilensin. Yine de çok yönlü bir kişi olmak ve bunu denemek önemli ama yüzleşmek gerek ki bağımlı olunabilecek çok daha kötü şeyler mevcut.

12
100
admin
admin - 6 yıl önce
8603 0 12
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları