Powerlife 3lu set

Dirty Bulk Yapmak Mantıklı mıdır?

 ‘Dirty Bulk kelimesinin arkasındaki mantık şu: Daha fazla kalori aldığınız zaman daha büyük bir bedene girersiniz ve iri beden her şeydir. Bu yeni antrenman yapmaya başlayan ve/ veya tipik sıkı çalışan erkekler için kısmen doğrudur. Ancak ‘beden’ etkileyici ve şekilli bir fizik oluşturma ile ilişkilendirildiği zaman bu mantık çizgisi bozulmaya başlıyor. İşin aslı tamamen saçmalıktır.

Yarım yamalak bile şişme boğazınızdan geçen her şeyi hizaya getirmek için iki pamağınızı ağzınıza sokmala eşdeğerdir. Süper genetik özelliklere sahip değilseniz ( ki bu durum bile sizi kurtaramayabilir) bu dirty bulkın sonunda obez gibi görünme olasılığınız oldukça fazla.

Sizi clubda gören kızlar ‘vay, bu adam mükemmel bir vücuda sahip’ diye düşünmyecektir. Bunun yerine birbirlerine ‘ bu adam az önce bir turta yeme yarışı kazanmış gibi görünüyor’ derler. Lee Priest bu şime olayına kendi yöntemi le yaklaşıyor.

Birçok ağırlık çalışan formda kalabiliyor veya tüm yıl boyunca kapanıyor ve sizin de aynısını yapmanızı tavsiye etmek yanlış olmaz çünkü mükemmel vücut yapma ve disiplin elden ele geçer. Sizin dirty bulk olayınınz da bu prensip ile birlikte ucup gider. Devam edebilirsiniz ve tüm pizza, hamburger, kızartma, dondurma ve diğer leziz yemekleri kusana kadar yiyebilirsiniz ama bu sizi günün sonunda bir vücut geliştirmeci yapmayacaktır... sadece koca popolu olacaksınız. Aldatıcı bu yemeklerin de bir amacı vardır ama sakın Amerika nufüsunun büyük bir kısmının abartılı bir şekilde yaptığı gibi kendinize bu besinlere dayalı bir yaşam stili oluşturmayın.

Eğer kocaman ve uzaktan bakıldığında bir file aitmiş gibi görünen bir kalça istiyorsanız buyurun ama lütfen size yalvarıyorum kendinizi ‘vücut geliştirmeci’ veya ‘ ağırlık çalışan’ kişiler olarak adlandırmaktan vazgeçin. Bunu söylememin sebebi şu benim düşünceme göre ( yanılıyor da olabilirim) bir noktada elinize bir ağırlık almaya karar verdiğiniz zaman aynı zamanda diğer insanlar gibi görünmemeye de karar vrmiş oluyorsunuz. Eğer farklı olmayı seçmişseniz o zaman herkesin yaptığı yemek tercihlerini yapmaktan vazgeçmelisiniz! Şimdi ve her zaman olacağı gibi sağlıksız yiyecekler ile sağlıklı yiyecekler arasında büyük bir fark vardır.

Dirty Bulk bulaşmamanız için birkaç önemli sebep…

 •   Tekrar forma girmenizi çok daha zorlaştıracaktır ve diyetinize belki de aylar eklemek durumunda kalmanıza sebep olacaktır.
 •   Kanınıza giden basit ve işlenmiş şekerler kandaki şeker ve insülin seviyelerini neredeyse bir roler coaster gibi dalgalandıracaktır bu durum ise eninde sonunda insülin direnci oluşmasına sebep olacaktır. İnsulin direnci ileride bedeninizin kaslara besit transferi yapma yeteneğini engelleyecektir böylelikle yaptığınız egzersizlerin başarılı sonuç vermesi zorlaşacaktır.
 •   Yediğiniz çöplükteki tüm doymul ve trans yağlar arteriel plak oluşmasına sebep olacaktır, sizin hipertansiyon problemi yaşama riskinizi artıracaktır ve zamanla diğer kardiyovasküler problemlere de davetiye çıkaracaktır. ( Not: Eğer bu dirty bulk olayına bağlı kalmaya devam ederseniz bu riskler çoğalacaktır.)
 •   Kas geliştirmek ve ouşturmak için gereken beslenme çevresini oluşturamadığınız için zayıf kalırsınız.

Gerçek şu ki bu dirty bulk olayı spektrumda gerçekten de büyük sonuçlara götürüyor (yani şimanlık gibi) ama bir noktada bu problemin üzerine gitmek zorunda kalacaksınız, ilerleyen zamanlarda ya da belki şu anda kendi ayaklarınızı yukarıdan göremediğiniz gerçeğinden bahsetmiyorum bile.

‘Sadece büyüyemiyorum’ diyen kişi hala yeterince iyi beslenmiyor! Yapmaları gerekn doğru şeylerden daha fazla yemek olacaktır. 

17
100
admin
admin - 5 yıl önce
8493 1 17
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları