Powerlife 3lu set

Doğal Yollarla Büyüme Hormonunu Arttırmanın 5 Yolu

Tıpkı testesteron gibi büyüme hormonu da kas yapmak için önemli bir faktör. Eğer seviyeleriniz düşük ise kısaca mümkün olan en iyi sonucu elde etmeniz mümkün 

olmayacaktır. Daha kötü olan şey ise birçok insan farkında bile olmadan büyüme hormonu üretimine etkisi olan davranışları sıklıkla sürdürüyor. Büyüme hormonunu doğal yollarla 

artırmak için neler yapabileceğiniz ile ilgili bilgiler için aşağıdaki yazıya bir göz atın. 

Direnç Egzersizleri Yapın

 Oldukça basit fakat birçok insan hala bu önemli noktayı görmezden geliyor. Diyetinize en üst sırada öncelik verirken ağırlık kaldırmazsanız kesinlikle mükemmel fiziğe ulaşmanız mümkün değil. Kas yapmaya ek olarak direnç egzersizleri aslında kemiklerinizi, tendonları ve bağ dokuları güçlendirir ve metabolizmayı hızlandırır.

Böylece yağ kaybı artar. İzolasyon egzersizleri de fena sayılmaz, ancak büyüme hormonunun vücudunuza salınmını en çok etkileyecek olan birleşik hareketlerdir. Squat, deadlift, row ve benchler arasında paylaştırma yapın ve uyarılan kaslar hazır olduğunda izolasyon egzersizlerini sona bırakın.

Uygun Beslanme

Beslenme düzeninizi yağsız et, sebze, kompleks karbonhidratlar ve meyveler gibi yüksek kaliteli besinlere odaklanarak oluşturmalısınız.  Yağlar, fındık ve balık gibi besinlerde bulunan doymuş yağların da büyüme hormonunun vücuttaki seviyesi ile doğrudan ilişkisi olduğu görülmüştür.

Bu besinler ayrıca spor salonundaki performansınızı da etkileyecektir özellikle de söz knusu deadlift ve squatlar ise- böylece uygun beslenmenin büyüme hormonunun artışı ile ilgili etkisini görebilirsiniz. Yapmayı tercih edeceğiniz şey işlenmiş gıdalar, yapay bileşen içeren besinler ve işlenmiş şekerden uzak durmak. Bunlar sağlığınız için genel olarak korkunç şeyler ve yağ yakmayı ve kas yapmayı zorlaştıracak şekilde insülin seviyeleriniz ile oynuyorlar.

Doğru Destekleyicileri Kullanın

Dikkatinizi çekerim ki doğru destekleyiciler dedik herhangi bir destekleyici değil. Dışarıda tonlarca ürün var ve bir çoğu çöpten başka bir şey değil.  Büyüme hormonuna artırıcı etki yaptığı kanıtlanmış bir ürün seçin ve ihtiyacınız olan şeye ulaşın.

Yeteri Kadar Dinlenin

Tüm gece dışarıda kalıp parti yapmak eğlenceli olabilir ama aslında yaptığınız şey büyüme hormonu seviyelerinize karşı yaptığınız büyük bir kötülük. Uyku özellikle çok önemli çünkü bu 8 saatlik periyot  vücudunuzun en çok büyüme hormonu salgıladığı dönem.

Ayrıca dinlenmedeki eksiklik spor sonrası vücudunuzun toparlanma yeteneğini azaltacaktır ve böylelikle tüm gelişiminiz yavaşlayacaktır.  O kadar sıkı çalışma ve diyetlerinizin karşılığnda neden hedeflerinizi artıramadığınızı mı düşününüyorsunuz sebebi yeterince uyumamanız olabilir mi? Bir değişiklik yaparak erken uyuyun ve kendinize dinlenmek için tam 8 saat verin.

Intermittent Fasting

Intermittent Fasting (Aralıklı oruç)  oldukça populer bir yol olmaya başladı ve birçok çalışma vücuttaki büyüme hormonu üretimini artırdığını gösteriyor. (Intermittent Fasting diyet ile ilgili ayrıntılı yazıyı ilerliyen günlerde sizlerle paylaşacağız.)

.

17
0
admin
admin - 7 yıl önce
15685 1 17
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları