Powerlife 3lu set

Dünya Rekorunu Elinde Tutan Powerlifter Transeksüel Olduğunu Açıkladı

Bir dünya şampiyonu ve powerlifter olarak dünya rekorunu elinde tutan Matt Kroczaleski kısa bir süre önce transeksüel olduğunu açıkladı, yaşam biçimi ve cinsiyet seçimi ile ilgili düşüncelerini oldukça popüler bir forumda açık bir biçimde dile getirdi:

“Öncelikle, evet bu gerçekten benim ve evet ben bir transeksüelim. İkincisi bir insan transeküel oldu diyemezsiniz, ya öylesinizdir ya da değilsinizdir. Ben bu durumumu beş yaşımdan beri biliyordum ve taşıması oldukça ağır bir yük oluyor. Bunu kendi mi istedim diye asla sorgulamadım. Hayatımın büyük bir bölümünde bu şekilde hissetmemek için her şeyi vermeye hazırdım ve bu durum bir noktada beni intiharı düşünmeye sürükledi. Şimdi kim olduğum konusunda tamamen rahatım ve birkaç yıldır da bu konu ile ilgili olarak oldukça açığım. İlk kayıt yaptırdığım zaman Elitefts’deki Wendler ve Dave Tate’e söylemiştim ve büyük bir kısmı bu spordaki ağırlıkçılardan oluşan en yakın arkadaşlarım kadar destekleyici oldular ve hala öyleler. Hatta Ed Coan da kısa süre önce bana destek verdiğini belirtmek için bana ulaştı.

Bu noktada hayatımı her iki cinsiyette de yaşıyorum ama hala tam zamanlı olarak bir kadın gibi yaşamak için dönüşüm yapıp yapmamak konusunda karasızım. Mücadele ettiğim en zor sorunlardan birçoğunu çözebilirdi ama aynı zamanda da şu ana kadar çalıştığım ne varsa bunlardan vazgeçmek gibi büyük bir fedakarlık da olurdu. Ayrıca neye karar verirsem vereyim beni tamamen destekleyecek üç tane mükemmel erkek çocuğum var ama kendim için ortaya koymam gereken çok büyük bir fedakarlık olsa bile en azından onlar yetişkin bireyler olana kadar onlar için burada durmam gerektiğini hissediyorum.

% 100 emin olduğum tek şey var o da şu ki eğer sonuç olarak cinsiyet değiştirmeye karar verecek olursam bir daha asla powerlifting klasmanında yarışmayacağım. Bunun herhangi bir kazanç durumu olmayacağını düşünüyorum ve transeksüeller için veya powerlifting çevrelerinde negatif bir yansımaya neden olacak bir şey yapmayı asla istemem.

Eğer saygı çerçevesinde merak ettiğiniz sorularınız varsa sorabilirsiniz. Tamamen açık bir kitap gibiyim“.

Matt Kroc birçok insan tarafından Musletech Athlete getirici olarak ve powerliftingde dünya rekoruna sahip olması ile tanınmıştır. İşte bunların en büyüklerinden birkaç öne çıkmış fotoğraf:

Matt Kroc’un diğer cinsiyeti için alternatif ismi   Janae Marie Kroc, aşağıda kendisinin fotoğraflarını görebilirsiniz. Kısa bir süre önce kendiisine aşağıdaki soruyu soran bir eleştirmene karşılık olarak instagram hesabından yorumda bulundu:

‘Bunu yazarak herhangi bir yargılamada bulunmaya çalışmıyorum ama lütfen bana Matt Kroc’un daha önce bahsettiği gibi powerliftinge yine dönüş yapıp yapmayacağını söyler misiniz? Uzun zamandır hayranım ve ilk karşılaşmasını gerçekleştirmek üzere olan bir çocukken uzun yıllar önce onunla konuşmuştum.’

Ve Matt Kroc bu yoruma bizzat kendisi şu şekilde cevap verdi:
“Son 4-5 aydır omuzumda düzenli olarak flat bench çalışmamı engelleyen birçok problem yaşamaktayım. Bu yüzden de şu an için geri dönüş ertelendi. Elimden gelenin en iyisi için çalışıyorum ve iyileşmeye çalışıyorum. Ya tamamen geri döneceğim ya da hiç dönmeyeceğim. İşleri yarım yapmak benim tarzım değil.”

11
0
admin
admin - 5 yıl önce
5936 0 11
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları