Powerlife 3lu set

Dünyanın En Kaslı Adamları

Mr.Olympia; Arnold Schwarzenegger’in de katılıp 7 kez şampiyon olduğu ve 1970’lerin başında isim yaptığı, dünyanın önde gelen organizasyonlarından biridir. İşte Mr.Olympia’da da yarışan, profesyonel vücut geliştirme dünyasının en çılgın 11 sporcusu. Hadi göz atalım!

Reklam Alanı
11. Johnnie Jackson

New Jerseyli Johnnie Otis Jackson, 2002 yılında IFBB (Uluslararası Vücut Geliştirme Federasyonu) üyesi oldu. Ayrıca 2011 yılında, Mr.Olympia’dan sonra en prestijli organizasyon olan Arnold Classic Vücut Geliştirme Yarışması’nda 7.olmuştur.

10. Hidetada Yamagishi

38 yaşındaki IFBB üyesi sporcu, 2007 yılında hem Mr.Olympia hem de Arnold Classic yarışmasına katılarak, organizasyonların tarihlerindeki ilk Japon yarışmacı olmuştur. O zamandan bu yana Yamagishi kendini geliştirmeye devam ederek, 2009 yılında Mr.Olympia’da ilk 10 ve diğer iki organizasyonda ikincilik başarısı elde etmiştir.

9. Ronny Rockel

Ronny Rockel, 1989 yılında Berlin Duvarı yıkılırken, Doğu Almanya’da yaşayan ve sadece 65 kg ağırlığında, 17 yaşında bir gençti. Kısa bir süre sonra Rockel, Schwarzenegger’in Conan The Barbarian filmini izleyip çok etkilendi ve onun gibi görünmek için vücut geliştirmeye karar verdi. Bugün 39 yaşında ve IFBB Pro’yu tamamlamış, tüm zamanların en iyi atletleri arasına adını yazdırmış durumda. Son 10 yılda büyük şampiyonalara düzenli olarak katıldı. Mr.Olympia ve Arnold Classic organizasyonlarında 6. ve bu yıl yapılan New York Pro’da 2. Oldu.

8. Rulove “Roelly” Winklaar

Roelly Winklaar, 34 yaşında. Hollanda Antilleri yerlisi olan sporcu, profesyonel vücut geliştirme dünyasında yeni bir isim olmasına rağmen büyük bir sıçrayış gösterdi. 2010 yılında katıldığı ilk IFBB organizasyonu olan Arnold Classic yarışmasında 7. oldu ve sonraki yıl ilk kez katıldığı New York Pro Championship’te derece almaya devam etti. Bu adamı kesinlikle takip edin.

7. Evan Centopani

29 yaşında ve 1.80 boyunda olan sporcu, bu listedeki en genç ve en uzun sporcu olma özelliği taşıyor. 2009 yılında New York Pro’yu kazandı ve aynı yıl Arnold Classic yarışmasında 4. oldu. Bu genç yaşta böyle başarılar göstermesi, önümüzdeki bir 10 yıl ya da daha fazla bir süre adından söz ettireceğini kanıtlıyor.

6. Phil Heath

Phil Heath ilk kez 31 yaşındayken adından söz ettirdi fakat bu başarı elde etmediği anlamına gelmiyor. 2006 yılında ilk kez katıldığı New York Pro’yu kazandı. O günden beri Arnold Classic yarışmasında iki kez ikincilik ve geçen sene katıldığı Olympia’da yine ikincilik elde etti. Eğer sonuçları biraz daha tutarlı olsaydı, onu listelerin üst sıralarında görmek mümkündü ancak yine de yarışmalarda ciddi ve tehlikeli bir rakip olma özelliğini koruyor.

­5. Dexter Jackson

“The Blade” lakaplı sporcu, uzun süredir arenalarda boy gösteriyor. 1992 yılından beri bu sporla uğraşan Jackson, profesyonel anlamda ilk kez 1999 yılında podyumda boy gösterdi. En önemli başarılarını nedense yakın zamanda elde etti. 2008 yılında, 38 yaşındayken hem Arnold Classic hem de Mr.Olympia organizasyonlarında ikincilik elde etti.

4. Victor Martinez

Victor Martinez, (Detroit Tigers için oynayan Victor Martinez değil) IFBB kariyerinde sadece ikincilik elde eden Dominik Cumhuriyeti vatandaşı olan sporcu, daha sonra muazzam bir kariyer geliştirerek Arnold Classic birinciliği elde etti ve Mr.Olympia’da iki kez ilk üçe kalma başarısı gösterdi.

Reklam Alanı
3.Kai Greene

36 yaşındaki Brooklynli sporcudan, yarışmada nasıl bir derece elde edeceğini tahmin etmek zor. Arnold Classic organizasyonunu 2009 ve 2010 yılında kazanan sporcu, 2011 yılında bu yarışmaya katılmadı. 2009 yılında Mr.Olympia’da 4. oldu ve sonra 2010 yılında bu başarısının altında kalarak 7.lik elde edebildi. İşte bu yüzden bu yıl Mr.Olympia’da kaçıncı olacağını tahmin etmek zor.

2.Branch Warren

“Gövdeli” Warren demek daha doğru olur. Demek istediğim; bu adamın lakabı; Quadrasaurus Flex. Warren, 36 yaşında ilk İFBB profesyonel vücut geliştirme tecrübesini elde etti. 2009 yılında sırasıyla ­Arnold Classic organizasyonunda 3.lük, Mr Olympia’da ise 2.lik elde etti. 2010 yılında 2. ve 3. Oldu. Bu yıl en sonunda Arnold Classic organizasyonunu kazandı ve Mr.Olympia’da Jay Cutler’a meydan okumak için hazır olduğunu ispat etti.

1.Jay Cutler

Chicago Bears oyun kurucusundan bahsetmiyoruz elbette. Bizim Jay Cutler, son 10 yılda başarıdan başka hiçbir şey elde etmeyen güçlü bir sporcu. Peki, ne çeşit başarılar kazandı? Son 5 Mr.Olympia yarışmalarının dördünü kazandı,(2006,2007,2009,2010) ve geçmişte üç kez Arnold Classic birincisi oldu. (2002-2003-2004) Bu başarıları kazanmadan önce, dört kez Ronnie Coleman’ın ardından ikinci oldu. 2008 yılında Mr.Olympia ünvanını Dexter Jackson’a kaptırdıktan sonra Cutler, ünvanını geri alan üçüncü sporcu oldu. (Diğerleri; Arnold Schwarzenegger ve Franco Columbu) Ayrıca ünvanını birinciden geri alan tek kişidir.

35
100
admin
admin - 8 yıl önce
608266 1 35
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları