Powerlife 3lu set

Ektomorf Vücut Geliştirme

Reklam Alanı
Şimdi tüm bu yemeklerin önünüze serildiğini ve yemek için ne kadar vaktinizi alacağını düşünün; büyük olasılıkla bitiremeyeceksiniz. Ama eğer tüm bunları büyük bir shake ile­ harmanlamış olsaydınız, daha hızlı bir şekilde bitirirdiniz ve yiyeceklerin harmanlanmış olması sebebine bağlı olarak, sindirim süreci yiyeceğiniz tüm yemeklerden daha etkili ve daha hızlı olurdu.

Bir endomorfun (kalın vücutlu) protein shake‘i alış şekli, biraz su veya sütte karıştırılmış­Whey­içeren 30g-50g dan oluşan bir protein shake’tir. Ardından, normal sağlıklı yemek yemesidir.

Böylece, pilav ve sebze ile tavuk veya biftek gibi 50 g protein değerinde 3-4 çeşit yemek var ki, bunlardan biriyle birlikte wheyshake ­içerek ekstra 120g-150g protein eklemek mümkün olacaktır. Aslında bu, sizin kilo aldırıcı shake ya da her biri 60g civarında protein içeren sağlıklı yağ shakeleri gibi de değil. Protein shakeler kilo aldırmada uzun bir süreçtir.

Yukarıda sıralanan tüm bu teknikler, daha kolay gelişmesi için gerekli kalori miktarı tüketimini sağlayacaktır. Ama size garanti ederim ki, bu basit teknikleri doğru zamanlarda uyguladığınızda kalori/protein miktarınızı büyük ölçüde artırabileceksiniz.

Örneğin, sabahları büyük bir kahvaltı yapmakta sıkıntı yaşıyorsanız, kahvaltı için ev yapımı yemek yerine shake içebilirsiniz. Çünkü shake içmek büyük bir yulaf ile büyük bir tabak yumurtayı yemekten daha kolaydır. Bu, büyük bir fırsat. Ev yapımı shake için yukarıda yazdığımız birkaç maddeyi ya da bütün maddeleri kombinlerseniz, standart kahvaltıdan daha fazla kalori alabileceksiniz.

Reklam Alanı

Öğle yemeği yemeyi sevmiyorsanız, bir tane protein shake kapın. Metabolizmanızın yavaş çalışmaya başladığı zaman olan geç vakitlerde fastfood yememeye çalışın. Fakat, ektomorfların metabolizmaları tüm gün boyunca yarışır. Fastfood yemeğinizden sonra 50 g shake ve sonrasında da sağlıklı bir tavuk ve pilav yemeği yiyebilirsiniz. Gün içinde daha sonra vücut çalıştığınızı varsayarsak,­proteinli ve yağlı yemek için bu iyi bir zamandır.

Egzersizden hemen sonra, garanti altına almak için yeniden yapılanma sürecinin çabucak olması için şeker ve­whey shake­ ve karbonhidrat yüklü sağlıklı tüm yiyecekleri tüketmelisiniz. Yenen yemeğin emilim hızını yavaşlatması sebebiyle, önceki egzersiz için de yağları sınırlandırmayı denemelisiniz. Fakat egzersizden sonra­ bir ektomorf, büyük miktarda karbonhidrat tüketebilir. Ve son olarak akşam dinlenmeden önce ­küçük bir miktar yağ ile başka bir shake veya katı protein almalısınız.

Bu yemekte karbonhidratlar sınırlandırılmalı çünkü glikojen depolarınız egzersiz sonrası beslenmenizden sonra dışarı atar. Uyumadan önce­adepoz dokuya dönüşmeden bu şekilde­aşırı karbonhidrat­almak­istemezsiniz.

29
44
admin
admin - 5 yıl önce
323879 1 29
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları